Jak se naučit výborně anglicky?

Jak se naučit výborně anglicky?
« kdy: 27. 02. 2019, 09:54:43 »
Ideální by bylo pohodlně v ČR. Nemám čas na dlouhé pobyty v zahraničí, protože jsem v ČR mám práci. Na druhou stranu bych se chtěl spojit se světem a proto bych fakt potřeboval umět dobře anglicky. Máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým anglickým kurzem? Cena roli hraje, ale jsem ochotný do toho vrazit víc než obvykle, přece jen je to dobrá investice do budoucnosti. Kolik hodin denně týdně bych se měl angličtině věnovat, aby to mělo smysl?

Děkuji za odpověď
Smarty


Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2019, 10:16:41 »
Ideální by bylo pohodlně v ČR. Nemám čas na dlouhé pobyty v zahraničí, protože jsem v ČR mám práci. Na druhou stranu bych se chtěl spojit se světem a proto bych fakt potřeboval umět dobře anglicky. Máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým anglickým kurzem? Cena roli hraje, ale jsem ochotný do toho vrazit víc než obvykle, přece jen je to dobrá investice do budoucnosti. Kolik hodin denně týdně bych se měl angličtině věnovat, aby to mělo smysl?

Děkuji za odpověď
Smarty

Jestli je Ti 16 let, tak studuj ve skole. Pokud Ti je vic jak 16 a nenaucil jsi se anglicky do ted, tak uz se sam v CR anglicky nikdy nenaucis a je jedno kolik penez do toho nasypes.

Jedina moznost je dat nejaky kurz cca rok, dvakrat tydne a hodne pripravy doma a pak odcestovat do zahranici.
btw. Dobra doba na pobyt aspon rok/dva v zahranici neni nikdy. Vzdycky je duvod to odlozit na pozdeji.

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2019, 11:09:44 »
British council. Problem je asi lokacia, iba Praha.
https://www.britishcouncil.cz/en/english/book-course
« Poslední změna: 27. 02. 2019, 11:12:27 od balki01 »

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2019, 11:23:24 »
British council. Problem je asi lokacia, iba Praha.
https://www.britishcouncil.cz/en/english/book-course

Děkuji, Praha je v pořádku.

Ideální by bylo pohodlně v ČR. Nemám čas na dlouhé pobyty v zahraničí, protože jsem v ČR mám práci. Na druhou stranu bych se chtěl spojit se světem a proto bych fakt potřeboval umět dobře anglicky. Máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým anglickým kurzem? Cena roli hraje, ale jsem ochotný do toho vrazit víc než obvykle, přece jen je to dobrá investice do budoucnosti. Kolik hodin denně týdně bych se měl angličtině věnovat, aby to mělo smysl?

Děkuji za odpověď
Smarty

Jestli je Ti 16 let, tak studuj ve skole. Pokud Ti je vic jak 16 a nenaucil jsi se anglicky do ted, tak uz se sam v CR anglicky nikdy nenaucis a je jedno kolik penez do toho nasypes.

Jedina moznost je dat nejaky kurz cca rok, dvakrat tydne a hodne pripravy doma a pak odcestovat do zahranici.
btw. Dobra doba na pobyt aspon rok/dva v zahranici neni nikdy. Vzdycky je duvod to odlozit na pozdeji.


Já si angličtinou na střední taky prošel, ale rozhodně jsem se nijak špičkově nenaučil. V mém okolí lidé také ne, ale například premiér anglicky mluví dobře a vyjednává v EU kšefty pro ČR, tak ten se to taky někde musel naučit. Takže je to otázka peněz, dobré kurzy budou, ale budou něco stát.

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2019, 11:38:29 »
British council. Problem je asi lokacia, iba Praha.
https://www.britishcouncil.cz/en/english/book-course

Děkuji, Praha je v pořádku.

Ideální by bylo pohodlně v ČR. Nemám čas na dlouhé pobyty v zahraničí, protože jsem v ČR mám práci. Na druhou stranu bych se chtěl spojit se světem a proto bych fakt potřeboval umět dobře anglicky. Máte někdo zkušenosti s nějakým dobrým anglickým kurzem? Cena roli hraje, ale jsem ochotný do toho vrazit víc než obvykle, přece jen je to dobrá investice do budoucnosti. Kolik hodin denně týdně bych se měl angličtině věnovat, aby to mělo smysl?

Děkuji za odpověď
Smarty

Jestli je Ti 16 let, tak studuj ve skole. Pokud Ti je vic jak 16 a nenaucil jsi se anglicky do ted, tak uz se sam v CR anglicky nikdy nenaucis a je jedno kolik penez do toho nasypes.

Jedina moznost je dat nejaky kurz cca rok, dvakrat tydne a hodne pripravy doma a pak odcestovat do zahranici.
btw. Dobra doba na pobyt aspon rok/dva v zahranici neni nikdy. Vzdycky je duvod to odlozit na pozdeji.


Já si angličtinou na střední taky prošel, ale rozhodně jsem se nijak špičkově nenaučil. V mém okolí lidé také ne, ale například premiér anglicky mluví dobře a vyjednává v EU kšefty pro ČR, tak ten se to taky někde musel naučit. Takže je to otázka peněz, dobré kurzy budou, ale budou něco stát.

Jako clen STB mohl volne cestovat po zahranici a dlouhodobe pobyval v Maroku.
Kdyz slysim jeho cestinu tak pochybuju, ze je schopen se dobre naucit cizy jazyk.
« Poslední změna: 27. 02. 2019, 11:40:17 od Zdenek Henek »


Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2019, 11:44:52 »
Neznam nikoho, kdo by se naucil v kurzech "vyborne" anglicky. Me anglictina celkem bavila, takze jsem i delal statnice a nejaky dalsi zkousky, ale se svoji urovni jsem zacal byt spokojeny az o hodne pozdeji.
Asi po 5 letech aktivniho pouzivani (8 hodin denne) slovem i pismem.

Jo a jeste mam samozrejme rezervy... Takze tomu porad nerikam, ze umim "vyborne".

Takze by to asi chtelo:
1. definovat vyborne
2. zhodnotit soucasnou uroven
3. nastavit si plan (nepocital bych to v mesicich, ale v letech, ale zalezi taky na talentu a tom jaky cil - viz krok 1)


Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2019, 12:04:36 »
Neznam nikoho, kdo by se naucil v kurzech "vyborne" anglicky. Me anglictina celkem bavila, takze jsem i delal statnice a nejaky dalsi zkousky, ale se svoji urovni jsem zacal byt spokojeny az o hodne pozdeji.
Asi po 5 letech aktivniho pouzivani (8 hodin denne) slovem i pismem.

Jo a jeste mam samozrejme rezervy... Takze tomu porad nerikam, ze umim "vyborne".

Takze by to asi chtelo:
1. definovat vyborne
2. zhodnotit soucasnou uroven
3. nastavit si plan (nepocital bych to v mesicich, ale v letech, ale zalezi taky na talentu a tom jaky cil - viz krok 1)

Na začátek bych chtěl být schopen konverzovat o nějakém lehčím tématu, ale hlavně bez Google překladače porozumět psanému anglickému textu, abych nemusel o něm úplně přemýšlet, jak to autor myslel.


Mimochodem netuším, proč je téma v /dev/null. O ničem téma není, studium angličtiny je podle mě velmi důležité v IT (kategorie Studium byla přece správná)

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2019, 12:14:45 »
Já si angličtinou na střední taky prošel, ale rozhodně jsem se nijak špičkově nenaučil. V mém okolí lidé také ne, ale například premiér anglicky mluví dobře a vyjednává v EU kšefty pro ČR, tak ten se to taky někde musel naučit. Takže je to otázka peněz, dobré kurzy budou, ale budou něco stát.

Ne, neumí špičkově anglicky. Nikdo nemluví špičkově anglicky, ani rodilí mluvčí. Prostě proto, že není jedna jediná angličtina. Pokud jste někdy byl na jednání irů, skotů a američanů, tak jste se musel divit a smát. A když sáhnete po národnostech jako jsou němci, holanďané nebo francouzi, tak to co národ to unikátní názor na mluvenou angličtinu.

Proto platí poměrně jednoduché: čtěte anglickou literaturu, pište, mluvte. A také poslouchejte, ale to je na tom to nejtěžší. Základ je ta psaná angličtina, ta je víceméně všude stejná. A nikdo (snad kromě čechů) nebude řešit "color" vs "colour". Mluvená je trabl, protože tam má každý jiný přízvuk. Kdysi při jednání s lidmi z HP to vzdali i naši kolegové z USA a raději se přešlo na psaní do chatu, protože ten skot měl přízvuk, který jsme nikdo nedal.

Nebojte se angličtiny. Prostě ji začněte používat. A neřešte jak dobrá zrovna ta vaše je. I kdybyste vystudoval tu "nejsprávnější" angličtinu, která se vyučuje v Egyptě na univerzitě v Cairo (bývalá britská kolonie, asi jediná kde stále udržují originální britskou angličtinu), tak to nic nezmění. Stejně budete mít problém rozumět polovině světa a polovina světa bude těžko rozumět vám. Problémy s "pakidž" vs "pekidž" zkrátka řeší i rodilí mluvčí.

Co je dobré ke zlepšení angličtiny je přijmout jejich stavbu vět. Krátké. Žádná rozvitá souvětí, žádné dvojté negace. Pořadím slov lze sice něco zdůraznit, ale to je už cesta do pekla, protože to angličan může chápat jinak než američan. Omezit používání záporů a negací tak nějak obecně: místo "can't be skipped" použít třebas "must be done", místo "is not open" napsat prostě "is closed" atd. Přijmout jejich mentalitu, že čárka v souvětí odděluje dvě věty, nikoliv že je spojuje. Takže oblíbené české "v první větě tvrdíme něco o něčem, ale pak napíšeme "ale" a popřeme to" je další cesta do pekla nedorozumění. První větu pojmou jako daný fakt a druhou budou ignorovat, protože jim nedává smysl. Ono to české oblíbené "ale" se sice překládá jako "but", ale oni ho tak nepoužívají. Když už potřebují něco vynegovat, tak ne spojkou ve druhé větě, ale začnou už tu první stylem "despite XY".

A hlavně neřeště, čí angličtina je lepší. Každý národ jí má trochu jinou. A vy budete poměrně často jednat anglicky s národem, kde angličtina není úřední jazyk - s němci, číňany, švédy, indy, švícary atd.

Pokud hledáte kurzy, tak se koukněte po nějakém, kde vás oficiálně připraví třebas na TOEFL. Na peníze docela drahé, trvá to pár let, ale nakonec si můžete udělat oficiální papír, že umíte anglicky (podle amerických standardů). Obdobně můžete zvolit FCE, což je britská angličtina. České státnice z angličtiny jsou dobré leda tak když to po vás bude chtít český zaměstnavatel, nebo na to budete chtít razítko (kupříkladu překládat právní dokumenty). V zahraničí vám ji neuznají, tam když už budou něco chtít, tak právě TOEFL nebo FCE/CAE/CPE, případně IELTS (když budete chtít studovat na univerzitě v Británii).

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2019, 12:55:28 »
Moje paní se naučila anglicky ze seriálů. Je fakt, že asi na to má cit, páč je schopna mluvit ve třech dialektech :-) Ve škole se prý angličtinu učili, ale z toho že nemá nic. To že až později.

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #9 kdy: 27. 02. 2019, 13:03:25 »
Mam tiez podobny problem z anglictinou. Ked som chodil do ZS, tak koncila rustina a zacinala nemcina (trochu som mal aj francuztinu). Na ZS nas ucili ucitelky takeho typu, ze 2 dni pred hodinou absolvovali kurz a tak to aj dopadlo. Naucil som sa tak akurat slovicka, ale nemcom nerozumiem. Podobne to bolo na strednej s anglictinou (to boli tie mafianske meciarove roky), ale vtedy som to bral tak, ze anglictina nie je potrebna (starsi vysokoskolaci to videli inak ako my mlade ucha a unich to bola snad priorita).
Potom prisla doba pocitacov od 486 atd ... a tam uz som sa zacal trocha zaumat o jazyk. Niektori kamarati vycestovali a tak sa naucili (ja som zo zdravotnych dovodov vycestovat nemohol).
Vacsinou som zhanal nejake PC slovniky, translatory atd ... ale preklad bol neskutocne ubohy, vlastne prelozil vetu tak, ze nemala ani hlavu ani patu.
Potom som hladal nejake Inet free kurzy a zacal som na https://www.helpforenglish.cz/ zo zaciatku som bol nadseny, ale po case to prestalo fungovat, tak som to zanechal. Nasiel som dalsie desiatky podobnych webov, ale aj rozne e-knihy, ale vzdy som to zanechal tak v polovici zaciatocnickej sekcie, pretoze sa to rozchadzalo a nerozumel som preco je tam to, alebo ono, ked to tam vobec nepasuje a nedava to zmysel.
Cize vzdy som bol a aj som vecny zaciatocnik, prejdem par lekcii a potom to zanecham, nie ze by sa mi nechcelo, ale prestanem tomu rozumiet a nejake logicke vysvetlenie k tomu nie je.
Znami, ktori vedia aspon ako tak po anglicky, alebo sa tak aspon tvaria, tak hovorili, ze kurzy neplat, lebo na kurze sa anglicky nenaucis. Tam sa dozvies zaklady, casi, nejake frazy, slovosled a pod ... to je skor taka teoria. Ty potrebujes rozpravat a pocuvat (citat).

Kazdy kto vie anglicky ti povie, pozeraj filmy, citaj knihy, rozpravaj, lenze ako mozes pozerat film, ked mu nerozumies, uz som skusil aj z eng titulkami, ale aj tak som h***o rozumel (sice to bolo lepsie ako bez titulkov, aspon nejake slova som pochytil, ale zase som nevidel film a po 15-20 minutach som to ukoncil :-) )

Ja sa ako amater zaujmam o ICT a takmer vsetka dokumentacia je dostupna v anglictine. Cize ja by som bol happy keby som aspon citanemu textu dobre rozumel. I ked uz je to lepsie ako pred 10 rokmi, stale je to pomerne zle a vzdy skoncim pri google translate.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2019, 13:15:45 »
nerozumel som preco je tam to, alebo ono, ked to tam vobec nepasuje a nedava to zmysel.
Smysl v tom hledat nesmíš :-)

"You are welcome" znamená "není zač", páč angličani jsou národ obchodníků. Takže jsi vlezl do krámu, udělal jim kšeft, řekl děkuju a oni na to "přijď zas, jsi vítán" :-)

Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #11 kdy: 27. 02. 2019, 15:05:40 »
jj zhodou okolnosti tu frazu poznam, ale je toho strasne vela, kde to alebo ono vobec nedava zmysel. Proste sa to musis mechanicky naucit a nerozmyslat, preco to tak je.
Ja ked pocujem nejaku anglictinu, tak snazim sa vzdy prelozit si to aby som to pochopil, ale ze vraj to sa nema prekladat, to musis uvazovat ako native speaker .... no kua  :-D

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se naučit výborně anglicky?
« Odpověď #12 kdy: 27. 02. 2019, 17:57:21 »
Shit is going to hit the fan.

Jakoze se blizi pruser, tohle ma logiku.