Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru

Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« kdy: 30. 01. 2019, 14:04:48 »
Rozběhl jsem v Dockeru Nextcloud na Banana PI M1 (Armbian). V zasade to budu pouzivat jen na domaci fotky, nic velkeho. Resim jaky na to koupit hardware - cil je, aby to bylo uplne tiche, s malou spotrebou, atd. Tzn. bud RPI, OPI, nebo neco podobneho. Resim kolik RAM a jaky procesor na ten Nextcloud v Dockeru. Bude stacit Mediatek H5 s 2 RAM? Ted jedu na A20 s 1GB ram a nejak to jede, ale tak nejak citim, ze je to hodne slabe.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2019, 14:22:13 »
A proc docker na takove male mrdce?
Proc ne naprimo?

Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #2 kdy: 30. 01. 2019, 14:40:05 »
No protoze tam bezi jeste nejake dalsi male veci a tak jsem si rikal, ze to takto oddelim, aby pri pripadnem upgradu db apod se mi nemichali verze baliku.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #3 kdy: 30. 01. 2019, 14:42:43 »
No protoze tam bezi jeste nejake dalsi male veci a tak jsem si rikal, ze to takto oddelim, aby pri pripadnem upgradu db apod se mi nemichali verze baliku.

nevim jak moc docker ovlivnuje vykon, ale tohle je prvni vec co bych zkusil, jak to jede bez dockeru.

Petr M

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #4 kdy: 30. 01. 2019, 14:54:45 »
Pokud by to nemuselo být v kontejneru, šel bych přímo na železo. Při té ceně nějakýho ovoce a spotřebě se asi vyplatí "fyzický kontejner" v podobě další desky na ostatní blbiny.

Nevím jak ostatní, ale Raspberry bude vždycky poněkud mdlý, ono sdílení LAN a HDD na jedné USB2 lajně moc svižný nebude nikdy.

Pokud bys to chtěl vše v jednom a nemuselo to být nutně na ARMu, tak co třeba NUC7CJYH? Gigová LAN, SATA3 pro 2.5" disk uvnitř, 4xUSB 3.0. RAM si koupíš dle potřeby (DDR4, max. 8GB) a pohání to Celeron J-4005, takže libovolný distro pro 86ku... A cena kolem třech litrů (s malou RAMkou a malým SSDčkem na systém se do pětky vejdeš), tj. nic, co by zadlužilo i tvoje vnoučata.

Co se spotřeby týká, vždycky se ti pere cena, spotřeba a výkon :( S tím nic nenaděláš.


alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #5 kdy: 30. 01. 2019, 15:04:32 »
Pokud by to nemuselo být v kontejneru, šel bych přímo na železo. Při té ceně nějakýho ovoce a spotřebě se asi vyplatí "fyzický kontejner" v podobě další desky na ostatní blbiny.

Nevím jak ostatní, ale Raspberry bude vždycky poněkud mdlý, ono sdílení LAN a HDD na jedné USB2 lajně moc svižný nebude nikdy.

Pokud bys to chtěl vše v jednom a nemuselo to být nutně na ARMu, tak co třeba NUC7CJYH? Gigová LAN, SATA3 pro 2.5" disk uvnitř, 4xUSB 3.0. RAM si koupíš dle potřeby (DDR4, max. 8GB) a pohání to Celeron J-4005, takže libovolný distro pro 86ku... A cena kolem třech litrů (s malou RAMkou a malým SSDčkem na systém se do pětky vejdeš), tj. nic, co by zadlužilo i tvoje vnoučata.

Co se spotřeby týká, vždycky se ti pere cena, spotřeba a výkon :( S tím nic nenaděláš.

souhlas++

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #6 kdy: 30. 01. 2019, 16:23:09 »
Nevím jak ostatní, ale Raspberry bude vždycky poněkud mdlý, ono sdílení LAN a HDD na jedné USB2 lajně moc svižný nebude nikdy.
neni nutne hned skakat na x86, jsou tu i highend ARM, napr.:
https://www.hardkernel.com/shop/odroid-xu4/
# jeho NAS verze pro 2.5":
https://www.hardkernel.com/shop/odroid-hc1-home-cloud-one/
# jeho NAS verze pro 3.5":
https://www.hardkernel.com/shop/odroid-hc2-home-cloud-two/

nebo NanoPC-T4 (4GB RAM DDR3 DualChannell, 16GB eMMC, m.2 NVMe SSD slot, USB3, GLAN):
https://www.friendlyarm.com/index.php?route=product/product&product_id=225

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #7 kdy: 30. 01. 2019, 16:57:44 »
Ten odroid pouziva kernel 4.14 - podporovany vidim jen 3.10, 4.9 a 4.14. Pokud se na to vyrobce vykasle (zatim ne, ale co vime) tak uz novejsi nebude
https://wiki.odroid.com/odroid-xu4/os_images/linux/start

Raspberry je mene vykonne, ale zase ma lepsi podporu. Je nejaka dalsi deska s plnou podporou v kernelu?

Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #8 kdy: 30. 01. 2019, 17:10:07 »
SATA3 pro 2.5" disk uvnitř

Ten sata disk se fakt vejde dovnitr? Nenasel jsem zadnou fotku vnitrku...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #9 kdy: 30. 01. 2019, 17:19:27 »
Ten odroid pouziva kernel 4.14 [...]
Je nejaka dalsi deska s plnou podporou v kernelu?
u NanoT4 vidim Armbian nightly/beta s jadrem 4.20, u Odroidu XU4/HC1/HC2 sice "jen" 4.14 ale jde o mainline...
pak treba ASUS TinkerBoard Armbian stable s mainline jadrem 4.19...
na ostatni desky se muzes podivat co Armbian (vcetne devel/beta/nigtly kde bejvaj novejsi verze jadra) nabizi: https://www.armbian.com/download/

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #10 kdy: 30. 01. 2019, 17:27:07 »
Ten sata disk se fakt vejde dovnitr? Nenasel jsem zadnou fotku vnitrku...
jasne ze vejde, jde o interni 2.5" slot ve viku, viz: https://nucblog.net/2018/04/gemini-lake-nuc-nuc7cjyh-review/

jinak kdyz uz bych resil x86 a NUC, tak misto NUC7CJYH(s 2q j4004) bych si rozhodne poridil NUC7PJYH(s 4q j5005), rozdil v celkove cene (kdyz NUC doplnis o RAM+DISK) uz neni tak znat...

Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #11 kdy: 31. 01. 2019, 20:10:57 »
A co použít Odroid H2 je to na Intel Celeron J4105, cena je sice vyšší, ale je to x64 takže by tam měla fungovat v podstatě jakákoliv distribuce...

Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #12 kdy: 01. 02. 2019, 15:17:47 »
Odporúčam odroid HC1 - cenovo prístupné výkonovo bez problémov. Mám praktickú skúsenosť s odroid HC1 plus SSD. OS je OMV s dockerom (SSD) kde je mariaddb a nextcloud. Tiché, málo to žerie a po dobrom umiestení k vodovodnej trubke so studenou vodou to má aj požadované chladenie  ;)
« Poslední změna: 01. 02. 2019, 15:20:24 od pakopulos »

Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #13 kdy: 04. 02. 2019, 16:03:25 »
Odporúčam odroid HC1 - cenovo prístupné výkonovo bez problémov. Mám praktickú skúsenosť s odroid HC1 plus SSD. OS je OMV s dockerom (SSD) kde je mariaddb a nextcloud. Tiché, málo to žerie a po dobrom umiestení k vodovodnej trubke so studenou vodou to má aj požadované chladenie  ;)
Odroid HC1 rozhodne stabilni neni stejne jako Odroid XU4. To je zase moje zkusenost a to jsem jich mel 5ks, vsech jsem se zbavil.
Problem je v napajeci oblasti.
Mozna Odroid HC2 je na tom lepe, protoze je napajeny z 12V a 5V se dela na te desce.

Ja doporucuji Rock64Pro, ma USB 3.0 porty a vysoky vykon 6 jader, da se koupit se 4GB ram.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí NAS -> Orange pi + Nextcloud v Dockeru
« Odpověď #14 kdy: 04. 02. 2019, 16:42:29 »
Odroid HC1 rozhodne stabilni neni stejne jako Odroid XU4. To je zase moje zkusenost a to jsem jich mel 5ks, vsech jsem se zbavil.
Problem je v napajeci oblasti.
Kód: [Vybrat]
odroid@odroid:~$ sudo lshw | grep Odroid
    product: Hardkernel Odroid XU4

odroid@odroid:~$ uptime
 16:39:17 up 205 days,  3:06,  7 users,  load average: 0.89, 0.45, 0.31
hlasi se jako XU4, ale je to HC1...