Jakou distribuci Linuxu?

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #15 kdy: 15. 01. 2019, 19:33:23 »
kubuntu 18.0.4.1 lts


kuba77

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #16 kdy: 15. 01. 2019, 20:40:42 »
Manjaro

karlik

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #17 kdy: 15. 01. 2019, 21:33:32 »
Arch, samozřejmě, tam si nastavíš všechno.
Taky Gentoo je dobré.
Fedora.

Jyrki

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #18 kdy: 15. 01. 2019, 22:25:22 »
Antergos
Alpine
Artix

tomík

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #19 kdy: 15. 01. 2019, 22:45:30 »
Docela blbuvzdorný mi přišel Slax nebo Porteus (díky překryvné vrstvě).


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #20 kdy: 15. 01. 2019, 23:00:11 »
Ja uz pouzivam akorat MX Linux. Presel jsem na nej pote, co me Ubuntu definitivne nasralo tak, ze jsem prekonal lenost a odesel. Tim spise, ze nasledujici verze Ubuntu uz mela SystemD, kteremu se zatim MX Linux vyhyba jak cert krizi a kteremu se hodlam vyhybat i ja, prinejmensim do doby, nez si to soudruh Poettering trochu vyladi.

operator

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #21 kdy: 15. 01. 2019, 23:05:59 »
Mne vyhovuje ubuntu, ale nejvic pouzivam tablet s androidem a termuxem.

Havran T=

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #22 kdy: 16. 01. 2019, 00:54:51 »
Dobrý večer, pro někoho možná dobré jitro...

...předně všem díky za reakci,
a pardon za pozdní odpověď. Tu nějak mám lítání kolem...

Inu vezmu to trošku po pořadě.

pro Revise:
...to bych tu byl asi pěkně dlouho, když bych měl psát všechno čím mě widle nebo ty či ony distribuce štvaly, či jen nefungovali. Nehledě, na to že si sotva vzpomenu na desetinu, když se budu snažit. Prostě to je vždy furt něco, nejlépe furt dokola co odradí/zklame.

pro JardaP .:
asi nejvýstižnější odpověď

pro operator:
na ten termux se také podívám (add tablet a mobil)

pro tomík:
...mno právě blbuvzdorné to nechci.. Tam je vše, pokud to tam vůbec je, někde zazadekené aby se k tomu jen tak nikdo nestal. Nebo to tam právě není. A ještě to vypadá jak to Widlí Metro mnohdy.

Jinak co se týče mého HW, tak jsem na DELL Latitude. (SSD, 8GB RAM, nVidia Quatro a pod.)
Kdysi dávno jsem byl první kdo přinesl WiFi do Prahy a Středních čech. Před námi byli jen chlapci z Liberce, co to do čech přinesli. A Contactel s Breezenetama, bo jak se to psalo s technologií hopping. Dnešní BlueTooth.
Stál jsem u zrodu CZfree. Ještě když se to ladilo v hospodě, v kroužku čtyřech mlaďasů.
A dnes se živím především budováním profesionálních počítačových sítí v podnicích, úřadech a pod.
Tu a tam nějaká zabezpečovačka, protipožárka, CCTV, elektronický kontroly vstupu, docházkový systémy nebo prostě jen hrubá elektrikařina...
Ale jsem strojař.
Mám své další projekty. Některé se dotýkají politiky a to i té mezinárodní.

Můj sen add OS je mít domácí server, který bude i Cloudem. A ostatní mašiny, včetně telefonu a tabletu budou makat jen jako jeho vzdálená ale autonomní konzole...
všechny data budou sdílená na všech zařízeních, přesunu-li ikonu na jednom je přesunutá na všech. Pustím-li video, hraje buďto ze zařízení, nebo zvolím výstup druhé obrazovky, a pustí se mi to doma na projektoru a z repráků...
S tím že vše včetně mobilu poběží na Linuxu a ne na Androidu. Kde ten je vlastně i jen zavšivenou distribucí Linuxu.
Jenže od tohodle snu, na který nemám čas řešit jsem zatím na hony daleko...

Páč pokaždý buďto někdo chce prachy předem a ve finále abych se doprošoval nějakýho výsledku. Nebo je to na čtýru s důvěryhodností, nebo nemá čas. A já abych se to sám naučil... na to se toho rovnou mohu učit bambilion jiného a do toho ještě makat. Ne to mi už ujel vlak... potřebuji někoho kdo to odladí a mě jen zaškolí... resp. zkonstruuje dle potřeby...
třeba nějaký týpek obložený šesti obrazovkami, co neviděl widle od svých 13ti a umí penetrovat i GSMku když na to přijde. Takový soukromý PtP bez Fupky by bylo něco ultra užitečnýho... Nebo.... né to už si nechám pro sebe ;)

hele, teď jsem ve fázi, kdy jsem nucen zas něco naistalovat po HW chybě a už to do blízkého budoucna nechci řešit
...otevřel jsem si vedle to MX Linux, Termux, Arch, tamto DistroWatch cosi..., Bunsenlabs, Slackware, Gentoo a Fluxbox. A uvidíme.
Jestli z toho můžu teď udělat nějaký hlasování nebo diskuzi allá recenze v bodech na tyhle tak to pomůže... Jen neslíbím že za ně stihnu poděkovat ještě zítra...
Každopádně už teď díky za vyřčené
Hezký zbytek noci
T=

aabb

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #23 kdy: 16. 01. 2019, 01:11:07 »
Linux elementary - mam ho dlho v robote a mal som ho dlho aj na ntb. Snazi sa ist po ceste applu. Vsetko je tam jednoduche, male moznosti konfiguracie UI. Len nainstalovat a pouzivat.

Kubuntu 18.10, pred nedavnom som ho dal na domaci desktop, po kratkej dobe aj na ntb. Je to trochu pomalsie ako elementary, velmi vela moznosti konfiguracie, viac sa to podoba na win. Avsak s "vyladovanim" systemu som zabil  velmi vela casu, lebo kazdu ficuru treba vyskusat.. :)

tomík

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #24 kdy: 16. 01. 2019, 11:22:46 »
@Havran T= Blbuvzdorný ve smyslu, že když něco rozjebeš tak se to dá dát docela rychle dohromady. Zatím vždy stačilo smazat soubor na správném místě  ;) Jinak se v tom dá hrabat jak chceš (založeno na Slackware).

pepa

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #25 kdy: 16. 01. 2019, 12:03:47 »
slackware :)

MasoxCZ

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #26 kdy: 16. 01. 2019, 13:43:34 »
Na kancelářský používání (tzn. office / mail / web) mi nejvíc vyhovuje System76 PopOS (protože má z fabriky integrace všemožných cloudových služeb, takže neřešíš jak tam který účet naroubovat) nebo Elementary, a na hraní je to víceméně jedno. Protože pokud se v tom hodláš vrtat, tak vrtání v mašině kde máš důležitý věci je to "nejlepší" co tě může napadnout, takže doporučuju to oddělit; to ovšem napadne každýho, kdo má v hlavě něco víc, než co po sobě ve vnitrobloku nechali "nájemníci" Kliniky.

Ale co se týče toho požadavku na "šoupnu ikonou tady, a na jiným počítači je šoupnutá taky", tak to v dnešní době uděláš AFAIK jen přes terminálový server nebo VDI, tzn. že desktop ti poběží na serveru nebo ve virtuálu desktopového systému a jen se k němu budeš připojovat. Ještě jsem neviděl, že by nějaký synchronizační mechanismus řešil i polohy ikon na ploše, dokonce ani MicroSoft na desítkách mezi mašinami pod jedním účtem polohy ikon nepředává; jenom nastavení motivu (barvy, chování oken, tapety, atd.).

operator

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #27 kdy: 16. 01. 2019, 16:34:25 »
Pokud by tyhle informace byly v txt souborech, tak by nemel byt problem je synchronizovat. Ja si pres dropbox synchronizuji nastaveni vimu nebo mc.

MasoxCZ

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #28 kdy: 16. 01. 2019, 19:01:54 »
To bys ale musel pohlídat různý rozlišení. Když bys syncil na stroj s menším displejem, musel bys předejít tomu, aby ti ikony skončily mimo viditelnou plochu. Což u woken bývá problém, protože non-ajťáci mívají plochy plný hnoje a skončili by s ikonama v mnoha vrstvách :-)

operator

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #29 kdy: 16. 01. 2019, 19:48:24 »
To by mel inteligentne pohlidat OS, stejne jako kdyz si menis rozliseni.