Jakou distribuci Linuxu?

jeban

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #30 kdy: 16. 01. 2019, 23:34:35 »
Dobrý večer, pro někoho možná dobré jitro...

...předně všem díky za reakci,
a pardon za pozdní odpověď. Tu nějak mám lítání kolem...

Inu vezmu to trošku po pořadě.
...bla...
Každopádně už teď díky za vyřčené
Hezký zbytek noci
T=

Tak to přemigrujte na apple, sakumprask i mobil. Většinu vašich požadavků, včetně domácího cloudu, nějak umí...


moje

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #31 kdy: 17. 01. 2019, 17:28:33 »
Po letitem hledani a zkouseni jsem se nakonec usadil na tomto: https://crunchbangplusplus.org/ Za me top.

Yokotashi

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #32 kdy: 17. 01. 2019, 18:50:20 »
Pouzivam Debian stable + fluxbox.

Vyhody: je to stabilni. Proste to funguje. Fluxbox narozdil od Gnome/KDE zere minimum pameti a prostredu, ma taby (stejna logika, jako v browseru, ale na vsechna okna), focus model jde prepinat na kliknuti, nebo na najeti mysi (to pouzivam ja) nezavisle pro okna a taby a krasne jednoduse se definuje klavesove kratky na vsechny akce. Plus tam jsou menu na tlacitka mysi.

Nevyhody: je to stabilni, takze sw neni uplne nejnovejsi. Pokud chcete nove grafarny a podobne, tak si nejsem jist podporou. Nova stabilni verze vychazi kazde 2 roky. Fluxbox nema to ikony na plose (coz mi nikdy nevadilo).

Moznosti jsou v zasade dve - bud vam to bude vyhovovat (jako me), nebo to zkusite a budete me proklinat, protoze mate jine potrebya  provozujete jiny SW.

tiskar

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #33 kdy: 17. 01. 2019, 19:25:41 »
Jakou distribuci Linuxu by jste doporučili na Noťas jako workstation?
zkoušel jsem Ubuntu, Xubuntu, Mint, Kali.
Ale všechny mě něčím krkali...
Zkoušel jsem to již před lety v dobách WinXP kdy to byl poslední (dle mého soudu) pořádný systém od Microshitu.
A přeskočíc sedmičky ..
Tvuj nazor je mimo protoze prave ten poradny system od Microsoftu jsou 7 ktere preskocils .... .

A pak na jakekoliv distribuci linuxu te bude neco krkat. To si nevyberes.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #34 kdy: 17. 01. 2019, 22:07:55 »
Po letitem hledani a zkouseni jsem se nakonec usadil na tomto: https://crunchbangplusplus.org/ Za me top.

Crunchbang ma vicero pokracovatelu. Zkousel jste to porovnat? Jak je to s upgrady? Musi se preinstalovat nebo se da povysit? Tusim stary Crunchbang se musel reinstalovat.


k3dAR

  • *****
  • 2 834
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #35 kdy: 17. 01. 2019, 22:10:07 »
jestli jsi to zkouael v dobe XP, (za sebe) doporucuju Xubuntu 18.04 LTS, pouzivam od 2012(tedy od verze 12.04) a krome jednoho bugu v Thunaru(spravce souboru) kdy padal pri drag'n'drop coz uz je roky opravene, sem nenarazil na problem...

Aktualizace bez problemu(jak z gui(spravce aktualizace, synaptik) tak z terminalu(apt-get, apt), par stroju sem i povysoval 12=>14=>16=>18 a ok...

Na par strojich (vcetne primarniho NB) mam pak pridane XubuntuDev PPA's abych mel (nej)novejsi Xfce, take v pohode...

u 18.04 je navic prodlouzena podpora na 10let, sice jen hlavniho repositare A netyka se Xfce, ale i tak to znamena podporu 10let pro jadro/x.org/mesa/gnu/atd)

moje

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #36 kdy: 17. 01. 2019, 22:38:36 »
to: JardaP no moc pokracovatelu neznam, vim jeste o BunsenLabs a to je vse (postavene na Debianu a drzici stejnou ideu out of the box). Preinstalovavat jsem nemusel zhola nic, jen jsem si doinstaloval par aplikaci (testdisk, bleachbit, mpv, streamripper, youtube-dl) a to nikoliv z nutnosti, ze by neco nefungovalo - ciste osobni preference  a vsechno slape jedna radost. Rozhodne to testnete pokud jste to jeste neudelal, verim ze budete spokojen.

Nicolas

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #37 kdy: 17. 01. 2019, 23:15:25 »
Ak chces linux, ktory je naozaj fancy, tak potom vrelo odporucam Deepin https://www.deepin.org/en/

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #38 kdy: 18. 01. 2019, 00:00:17 »
to: JardaP no moc pokracovatelu neznam, vim jeste o BunsenLabs a to je vse....


Byl jeste jeden, jmeno si nepamaruju. Je mozne, ze uz neexistuje.


cinnamon

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #40 kdy: 18. 01. 2019, 07:13:51 »
to: JardaP no moc pokracovatelu neznam, vim jeste o BunsenLabs a to je vse....


Byl jeste jeden, jmeno si nepamaruju. Je mozne, ze uz neexistuje.

Ještě je Crunchbangplusplus, ale zdá se, že projekt už není moc aktivní.

ekrres

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #41 kdy: 18. 01. 2019, 10:27:09 »
Vyskúšal som skoro všetky distra , ktoré sú na Distrowatch od Ubuntu po Slackware ale pokiaľ niekto hľadá skutočne nejaké minimalistické distro a ktoré aby bolo rýchle ,stabilne a ešte aj dobre vyzeralo tak za mňa jednoznačne Bunsenlabs ...predtým som roky použival Crunbang ako hlavne distro...ale je to len môj názor ale opakujem za vyskúšanie nič nedáte (:

moje

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #42 kdy: 18. 01. 2019, 11:14:26 »
to cinnamon: vsak na ten jsem zde odkazoval ;) Komunita plne funkcni (diki Bohu) vse jede jak ma: https://www.reddit.com/r/crunchbangplusplus/

moje

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #43 kdy: 18. 01. 2019, 11:16:00 »
Diky Bohu samozrejme...   :-[ ;D

cinnamon

Re:Jakou distribuci Linuxu?
« Odpověď #44 kdy: 18. 01. 2019, 11:58:24 »
to cinnamon: vsak na ten jsem zde odkazoval ;) Komunita plne funkcni (diki Bohu) vse jede jak ma: https://www.reddit.com/r/crunchbangplusplus/

Pravda, jsem to nějak přehlídl...