Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?

Seamonker

Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« kdy: 02. 01. 2019, 19:24:51 »
zdravim,

Pod zpravickou o smirovani android aplikaci zaznela infromace o posilani dat mapy.cz na 3rd party severy.

Nechtela by redakce udelat se Seznamem rozhovor, jak se toto ma vuci legislative a co za data vubec sdili? A co stoji za volbou zrovna techto smirovadel?

Prikladam screen, konkrektne aplikace mapy.cz komunikuje s facebookem a crashlytics.com



Je mozne, ze tech servru bude vice.

diky


dfasdfasdf

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2019, 19:45:48 »
nepouziva se graph api od facebooku, treba kdyz chces nalezenou trasu z map sdilet na svem facebooku?

paranoik

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2019, 19:46:59 »
Kdyby si komunikaci s crashlytics a facebookem proxovali přes jejich servery (což prakticky nemáš jak zjistit), tak bys byl spokojený?

Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2019, 19:47:35 »
Tyto servery se kontaktuji ihned po spusteni aplikace, jen otevru mapu. Zadny logovani nikam, zadny sdileni, nic.

dfasdfasdf

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2019, 19:47:54 »
a crashlytics dela logovani crashu JS, ktere  si vlozis do stranky.
jake udaje se jim pouzivaji je uz jina otazka.


Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #5 kdy: 02. 01. 2019, 19:48:31 »
Kdyby si komunikaci s crashlytics a facebookem proxovali přes jejich servery (což prakticky nemáš jak zjistit), tak bys byl spokojený?
Me by vic zajimal ten rozhovor, takze to prosim nechte na vyjadreni redakce.

dfasdfasdf

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #6 kdy: 02. 01. 2019, 19:49:30 »
Tyto servery se kontaktuji ihned po spusteni aplikace, jen otevru mapu. Zadny logovani nikam, zadny sdileni, nic.

mozna na zacatku se mapy jen pripojuji ke graph api, otevreni spojeni.

dfasdfasdf

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #7 kdy: 02. 01. 2019, 19:50:31 »
Kdyby si komunikaci s crashlytics a facebookem proxovali přes jejich servery (což prakticky nemáš jak zjistit), tak bys byl spokojený?
Me by vic zajimal ten rozhovor, takze to prosim nechte na vyjadreni redakce.

redakce se na tebe vyprdne.
lidi ve foru ti spise popisou moznosti.

paranoik

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #8 kdy: 02. 01. 2019, 20:00:43 »
Me by vic zajimal ten rozhovor, takze to prosim nechte na vyjadreni redakce.

Ta aplikace prostě používá nějaké služby, které crashlytics a facebook nabízejí. Chápu, že to pro tebe není ideologicky čisté a nemáš crashlytics a facebook rád, nicméně to je spíš tvůj problém.

A snažím se ti naznačit, že nepřítomnost spojení na "špatné" servery nic nezaručuje, klidně ty "špatné" servery může používat až backend a ty jako klient nic nezjistíš.

Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #9 kdy: 02. 01. 2019, 20:03:07 »
Seznam mi odpovedel, ze je to kvuli statisikam, bohuzel to je vse, co jsou ochotni rici. Takze to delaji cilene, pokud o tema ma redakce zajem, tak se toho muze chytnout.

Pokud tu ma nekdo skill dekryptovat spojeni a zjistit co se posila, at to zkusi. Ale zkuste to tu zbytecne neplevelit.

Uuuu

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #10 kdy: 02. 01. 2019, 20:15:32 »
Hafo stranek vyuziva api jinych sluzeb, ty muzes taky pouzivat api.mapy.cz

Uuuu

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #11 kdy: 02. 01. 2019, 20:16:18 »
Seznam mi odpovedel, ze je to kvuli statisikam, bohuzel to je vse, co jsou ochotni rici. Takze to delaji cilene, pokud o tema ma redakce zajem, tak se toho muze chytnout.

Pokud tu ma nekdo skill dekryptovat spojeni a zjistit co se posila, at to zkusi. Ale zkuste to tu zbytecne neplevelit.

Tak tuhle odpoved ti tady dal kazdy jeden.

Seamonker

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #12 kdy: 02. 01. 2019, 20:22:46 »
Tak tuhle odpoved ti tady dal kazdy jeden.
Ach jo cetls uvodni post? Nic pockam az to Krcmi zavre nebo udela rozhovor.
Citace
Nechtela by redakce udelat se Seznamem rozhovor, jak se toto ma vuci legislative a co za data vubec sdili? A co stoji za volbou zrovna techto smirovadel?

xxxxx

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #13 kdy: 02. 01. 2019, 20:42:18 »
OP @Seamonker
Děkuji, také se připojuji k návrhu rozhovoru. Zareagoval jsem podobně (obratem si to otestoval, po přečtení komentáře u zprávičky) a dost mi zamrazilo.

@paranoik a proxy
IMHO, použití firemního proxy by byl, z právního pohledu, dost větší průšvih. Takto komunikuješ "jen" Ty, byť prostřednictvím z jejich aplikace (ale, Ty si můžeš /firewall,.../ řídit, kam do netu povolíš přístup, alespoň částečně - ale "origin" jsi Ty), kdežto při proxy by informace o mně poskytla přímo (a jen) firma (bez mého možného ovlivnění) jejím jménem třetímu subjektu.

Právě i proto by byl ten rozhovor dost zajímavý.

paranoik

Re:Rozhovor Mapy.cz ohledne posilani dat 3rd party?
« Odpověď #14 kdy: 02. 01. 2019, 20:52:21 »
@paranoik a proxy
IMHO, použití firemního proxy by byl, z právního pohledu, dost větší průšvih. Takto komunikuješ "jen" Ty, byť prostřednictvím z jejich aplikace (ale, Ty si můžeš /firewall,.../ řídit, kam do netu povolíš přístup, alespoň částečně - ale "origin" jsi Ty), kdežto při proxy by informace o mně poskytla přímo (a jen) firma (bez mého možného ovlivnění) jejím jménem třetímu subjektu.

Z právního hlediska je úplně jedno, jestli je v cestě proxy nebo ne, to je nepodstatná technikálie. Důležité je jen to, jaká data se kam dostanou a jak je s nimi nakládáno. Je úplně jedno, jestli data do facebooku pošleš přímo nebo přes proxy server, výsledek je stejný.