Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké

Lojza z Horní Dolní

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #30 kdy: 04. 01. 2019, 12:17:49 »
Mé zkušenosti jsou následující: člověk z gymplu tragédie. To vyučená kuchařka byla lépe využitelná. Lidi z gymplu si hodně myslí málo umí. a V IT ten průmyslovák dokáže více pochopit spoustu závislostí, než gymplák vystudující techniku bez základních znalostí jak co funguje. V technice považuji za lepší kombinaci průmyslovák + VŠ. Moje vlastní zkušenost.
Na VŠ v laboratořích přidělovali gympláky k průmyslovákům, aby vůbec laboratoře přežili.

Moje zkušenost je taková, že když už narazím na gramotného člověka, skoro vždycky má za sebou gympl... nebo alespoň univerzitu, kde je naučili číst, když už ne i psát.

Nejhorší ze všeho je to tunelové vidění. Slýchal jsem, jak se celebrity prý chlubily neznalostí matematiky. Ale techniky potkávám denně, k matematice se moc nehlásí, ale když přijde na jazyky nebo cokoliv mimo jejich obor, jdu do kolen.


Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #31 kdy: 04. 01. 2019, 12:29:08 »
Hlupost. Gympel jedina normalna skola s ktorou mozes ist VSADE.. Ostatne skoly su parodie..

l

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #32 kdy: 04. 01. 2019, 14:20:35 »
Do začátku je lepší specializace. Možnost brigád, rychlejší proniknutí do oboru. Všeobecný přehled se dá vždycky dohnat. Je to víc o daném jednotlivci, než o škole. Hlavní výhoda gymplu jsou holky, které tě časem začnou zajímat.

Ramirez

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #33 kdy: 04. 01. 2019, 14:36:18 »
já bych ještě dodal, že pokud máš dojem, že v některých předmětech by ses potřeboval vzdělat lépe než jak tě ten gympl vzdělává, co ti brání se vzdělávat sám?

Mně bránilo třeba to, že každý všední den bylo 8 hodin zaplácnutých těmi hovadinami a zoufale řídkou látkou. A pak taky lidi typicky chodí do školy proto, že s použitelným „mentorem“ se věci naučí rychleji než když musí na všechno přicházet sami, ne?
Tak když nepočítám 8 hodin na spánek, tak pořád mi vychází 8 dalších hodin času. Uberu odhadem dvě hodiny na přesuny do/ze školy, hodinu doma na nutnosti typu hygiena apod, zbývá pět hodin, které si můžeš vyplnit dle vlastního uvážení. Je to o tom, jak moc Ti na tom sebevzdělávání záleželo .. asi moc ne ;-)

Tomáš Roll

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #34 kdy: 04. 01. 2019, 14:45:59 »
Je to jen střední škola. Co na tom může být těžkého?


Jenda

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #35 kdy: 04. 01. 2019, 15:15:59 »
Moje zkušenost je taková, že když už narazím na gramotného člověka, skoro vždycky má za sebou gympl... nebo alespoň univerzitu, kde je naučili číst, když už ne i psát.

Tady je riziko jakési smyčky s kladnou zpětnou vazbou. Mohli jsme se dostat do stavu, kdy nadaní lidé chodí na gymply, protože z gymplů vycházejí lepší lidé, protože tam jako nadaní už přišli. Nebo podobný jev - lidé, jejichž střední škola využila jejich mimoškolních úspěchů, na kterých neměla žádný podíl, ke své propagaci.

Hlupost. Gympel jedina normalna skola s ktorou mozes ist VSADE.. Ostatne skoly su parodie..

Ve skutečnosti stejně jako leckde jinde existují dobré a špatné gymply a dobré a špatné průmyslovky. Já jsem třeba absolvoval mimořádně špatný gympl.

Je to o tom, jak moc Ti na tom sebevzdělávání záleželo .. asi moc ne ;-)

To měl být útok ad hominem? Úplně všechno co jsem se naučil o počítačích, elektronice a vlastně i skoro všech dalších věcech jsem si až do vstupu na matfyz musel nastudovat sám a, trochu neskromně si troufnu tvrdit, nejsem v tom zas tak špatný. (pokud se v tom jako fakt chcete rejpat proklikejte si https://jenda.hrach.eu/)

Ramirez

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #36 kdy: 04. 01. 2019, 15:51:54 »
Je to o tom, jak moc Ti na tom sebevzdělávání záleželo .. asi moc ne ;-)

To měl být útok ad hominem? Úplně všechno co jsem se naučil o počítačích, elektronice a vlastně i skoro všech dalších věcech jsem si až do vstupu na matfyz musel nastudovat sám a, trochu neskromně si troufnu tvrdit, nejsem v tom zas tak špatný. (pokud se v tom jako fakt chcete rejpat proklikejte si https://jenda.hrach.eu/)
Ne, to neměl být útok, vždyť tam byl smajl. Jen mi ten Tvůj původní post trochu připadal ve stylu hledání důvodů, proč by to nemělo jít, než způsobů, jak to udělat. Asi jsem ten dodatek psát neměl, omluvám se.

Nereálné požadavky

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #37 kdy: 04. 01. 2019, 16:49:33 »
Do začátku je lepší specializace. Možnost brigád, rychlejší proniknutí do oboru. Všeobecný přehled se dá vždycky dohnat. Je to víc o daném jednotlivci, než o škole. Hlavní výhoda gymplu jsou holky, které tě časem začnou zajímat.

Přesně naopak. Odborné oborové znalosti nabereš mnohem snadněji, než budeš kdy dohánět všeobecný přehled. Nechci vypadat pesimisticky, ale řekl bych, že pro 99,9 % lidí platí, že pokud někdo nepoloží všeobecnému přehledu solidní základy na střední a vysoké škole, tak už ho nezíská nikdy.
Samozřejmě všeobecný přehled není nutnost. Mnoho úspěšných, šťastných a bohatých lidí ho nemá a nemá tušení, v čem by jim měl chybět. Já neskromně přiznám, že ho mám - a budu usilovat o to, aby ho měly i mé děti.

To, že už v prváku na VŠ umíš něco odborného, s čím si můžeš vydělávat na brigádě, je skvělé. Nicméně to platilo i pro mnoho gympláků - pokud ovšem při gymplu bušili programování jako hobby, nebo kroužek, nebo tak. To, že je v Česku běžné dělat při VŠ brigádu a dokonce i v prvním ročníku, to je tragédie na samostatnou diskuzi.

BaldSlattery

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #38 kdy: 04. 01. 2019, 17:29:36 »
Do začátku je lepší specializace. Možnost brigád, rychlejší proniknutí do oboru. Všeobecný přehled se dá vždycky dohnat. Je to víc o daném jednotlivci, než o škole. Hlavní výhoda gymplu jsou holky, které tě časem začnou zajímat.
To, že je v Česku běžné dělat při VŠ brigádu a dokonce i v prvním ročníku, to je tragédie na samostatnou diskuzi.
To je individuální, někdo se v prváku nudí, lepší brigáda než se uchlastávat. Taky záleží na škole, kdo nemá matalýzu s milionem důkazů, má času na rozdávání.

Nereálné požadavky

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #39 kdy: 04. 01. 2019, 18:04:55 »
Do začátku je lepší specializace. Možnost brigád, rychlejší proniknutí do oboru. Všeobecný přehled se dá vždycky dohnat. Je to víc o daném jednotlivci, než o škole. Hlavní výhoda gymplu jsou holky, které tě časem začnou zajímat.
To, že je v Česku běžné dělat při VŠ brigádu a dokonce i v prvním ročníku, to je tragédie na samostatnou diskuzi.
To je individuální, někdo se v prváku nudí, lepší brigáda než se uchlastávat. Taky záleží na škole, kdo nemá matalýzu s milionem důkazů, má času na rozdávání.

Pokud se někdo v prváku nudí, tak je buď na (pro něj) špatné škole, nebo třeba i na správné, ale nedělá nic navíc. To je bohužel uzavřený kruh, že čeští studenti považují za normální, že se naučí to, co mají (a když je jedna kapitola v učebnici vynechá, protože hodina odpadla a učitel řekne, že to nebude zkoušet, tak to přeskočí) a školy považují za normální, že studenti nežádají nic navíc. Na opravdu dobrých školách to takhle nefunguje. Nonstop otevřené knihovny plné studentů. Laboratoře s volným přístupem s dlouho otevírací dobou (někdy též nonstop) plné studentů, kteří si tam "hrají" a sami si procvičují přednášenou látku a zkoušejí věci navíc. Studenti platící enormní školné si chtějí ze školy odnést co největší protihodnotu.

Lachtan

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #40 kdy: 04. 01. 2019, 21:06:46 »
To, že je v Česku běžné dělat při VŠ brigádu a dokonce i v prvním ročníku, to je tragédie na samostatnou diskuzi.
Co je na tom špatného? Určitě je to lepší varianta než se 2x týdně nalejvat v hospodě a víkendy prosouložit s náhodnýma holkama z diskoték.

Ramirez

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #41 kdy: 04. 01. 2019, 21:53:56 »
To, že je v Česku běžné dělat při VŠ brigádu a dokonce i v prvním ročníku, to je tragédie na samostatnou diskuzi.
Co je na tom špatného? Určitě je to lepší varianta než se 2x týdně nalejvat v hospodě a víkendy prosouložit s náhodnýma holkama z diskoték.
A co je špatného se dvakrát tejdně nalejt v hospodě a víkendy prosouložit s náhodnýma holkama? :D :D :D
Bohužel se mi to v době mých studií (teda kromě té hospody) mockrát nepodařilo :(