Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké

Michal Novak

Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« kdy: 02. 01. 2019, 19:11:39 »
Dobrý den, momentálně se nacházím v kvartě osmiletého gymnázia, ale typ studia (všeobecný přehled) mi dost nevyhovuje. Zároveň jsem dost technický typ a předměty jako matematika mě baví a celkem i jdou, ale obávám se že kdybych přešel na tuto školu, tak bych učivo nezvládal. Popřípadě nemáte nějaké typy na školy ve kterých se vyučuje něco podobného ale není to tak těžké?
Děkuji za odpověd


Ramirez

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #1 kdy: 02. 01. 2019, 20:09:07 »
Dobrý den, momentálně se nacházím v kvartě osmiletého gymnázia, ale typ studia (všeobecný přehled) mi dost nevyhovuje. Zároveň jsem dost technický typ a předměty jako matematika mě baví a celkem i jdou, ale obávám se že kdybych přešel na tuto školu, tak bych učivo nezvládal. Popřípadě nemáte nějaké typy na školy ve kterých se vyučuje něco podobného ale není to tak těžké?
Děkuji za odpověd
Ahoj,
na Tvém místě bych zůstal na tom gymplu, i když Ti všeobecný přehled moc nevyhovuje. A důvod? Právě všeobecný přehled je to, co v životě později využiješ. Pokud teď přejdeš na tematicky zaměřenou školu (pomíjím špatnou pověst většiny soukromých škol jako je ta, o které uvažuješ) zavíráš si velkou množinu možností později. Dále, matematiku a třeba i fyziku a další podobné obory Tě na tematicky zaměřených školách v drtivé většině nenaučí tak dobře, jako na gymplu. V mém případě byla matematika dost kruté síto na VUT eletro. Kluci ze strojáren měli dost velké problémy a většina z nich na matice skončila.
IT můžeš studovat ve volném čase a pak třeba později i na VŠ.

foobar

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #2 kdy: 02. 01. 2019, 20:10:20 »
Copak, chtel bys byt Fachidiot?

Uuuu

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #3 kdy: 02. 01. 2019, 20:13:27 »
A proc to nezkusit, v nejhorsim pak prejit na lehci skolu.

moje jméno je rezervované

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #4 kdy: 02. 01. 2019, 20:20:19 »
Zjisti si, jaká je na té škole úmrtnost u maturity. A úspěšnost u přijímaček na VŠ. Jinak to nechápu. Jsi technický typ, matika ti asi jde, tak čeho se bojíš?

Jestli si budeš říkat, že půjdeš na odbornou školu a maturitu nějak uděláš, tak bych ti spíš radil zůstat na gymplu a nějak získávat to technické vzdělání


Michal Novak

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #5 kdy: 02. 01. 2019, 20:20:35 »
Jde o to že když už jsem rozhodnutý že se chci a budu věnovat v budoucnu IT, tak mi přijde zbytečné se trápit 4 roky na gymplu, který mě nebaví a na kterém se nenaučím vůbec nic potřebného k té práci.( Vím že cizí jazyky se hodí umět, ale ty se na naší škole nevyučují moc dobře a přednost se dává přírodním vědám) Tak nevím jestli by nebylo lepší přestoupit na školu jako je SSŠVT nebo KŠPA, kde bych se už učil věci, které později využiji. :)

Ramirez

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #6 kdy: 02. 01. 2019, 20:38:09 »
A víš jistě, že chceš napořád být jen lopata (zdravím Javamana :) ) Možná to teď neumíš domyslet, ale představ si, že bys pak třeba pomalu stoupal po žebříčku a najednou bys měl strop, protože ses před x lety rozhodl, že se chceš živit IT a že nepotřebuješ všeobecný přehled a VŠ, protože ta je o přehledu a způsobu myšlení a zpracování informací. Skončil bys pod manažerskou pozicí a nikdy bys neměl šanci ten strop přelézt.

Mimochodem, na gymplu se naučíš právě základy toho zpracování informací a kritickému myšlení. Taky mi k ničemu nebyla chemie a dějepis, protože jsem šel studovat FEI na VUT a to mi taky potom "nebylo v podstatě k ničemu", protože jsem se šel živit řízením turbín a později reaktoru do jaderné elektrárny. Důležité nejsou konkrétní nabiflované znalosti, ale způsob myšlení .. a ten Tě nejlíp naučí na tom gymplu ...

evil_hacker

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #7 kdy: 03. 01. 2019, 00:08:11 »
Navštěvoval jsem jinou odbornou střední školu se stejným zaměřením a myslím, že to rozhodně nebyla žádná výhra. Třeba kvalita výuky matematiky byla naprosto žalostná (a fyzika/biologie/chemie se prakticky nekonala). Ale pokud tě baví přepisovat 30 rovnic z obrázku do Wordu nebo instalovat Windows, tak možná budeš mít jiný názor. Rozhodně bych se nebál obtížnosti, pro mě nejtěžším na celém studiu bylo tu školu nezapálit.

Pokud opravdu chceš odbornou střední, tak jsem slyšel zajímavé věci o SSPŠ. Kdybych si ovšem měl já vybírat znovu, tak bych asi šel na nějaký matematicky zaměřený gympl.

Ares

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #8 kdy: 03. 01. 2019, 07:50:56 »
Z gymplu radši přejít na nějakou IT školu. Známý využívá výhody všeobecného přehledu jako obkladač ;)
Nikdy nevíš, jestli budeš zvládat vysokou, po gymplu a ta je prostě po gymplu nutnost, s gymplem máš malou šanci na přijetí v IT oboru na nějakou dobrou pozici. Ikdyž je učivo na střední opravdu mnohem jednodušší, včetně matematiky, tak stále tam získáš alespoň všeobecný přehled ohledně IT, na gymplu z IT nic.

anonym

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #9 kdy: 03. 01. 2019, 08:15:18 »
KŠPA nedoporučuju, tam sem chodil já

MMN

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #10 kdy: 03. 01. 2019, 08:57:53 »
Přeceňujete gymply v ČR, soudruzi. Chápu, že v Práglu je alespoň trochu výběr a z GJK asi nemá cenu zdrhat někam jinam, ale jinak téměř všechny střední školy stojí za houby.
Kdybych si měl dnes zvolit, jakým způsobem si udělat v ČR maturitu (nic jiného vám SŠ nedá, jen ukradne čas, který byste místo docházky do školy mohli věnovat vzdělávání se), asi bych šel do možnosti složit maturitu bez studia, jako to nabízí jakási obskurní mladoboleslavská škola.

MMN

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #11 kdy: 03. 01. 2019, 09:04:24 »
Jo a dokonce ta „maturita bez studia“ vyjte na školném na přesně stejnou částku jako SSŠVT.
Uděláš si maturitu dejme tomu za rok a můžeš jít rovnou na VŠ, kde tě narozdíl od gymplu či SSŠVT alespoň něco naučí – ušetříš tři roky života.

Neviditelný

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #12 kdy: 03. 01. 2019, 11:08:04 »
V životě nejde jen o to, čím a jak se budeš živit. Všeobecný rozhled i v záležitostech mimo obor se ti prostě bude hodit. Další věcí jsou i jazyky. Umět anglicky je dnes naprosto samozřejmé. Daleko atraktivnější mohou být pro zaměstnavatele lidé, kteří umí navíc třeba španělsky či rusky, protože úroveň angličtiny v zemích, kde se tak mluví za moc nestojí. S průmyslovkou (nebo jak se to dnes nazývá) dostaneš v IT nějakou lopatí práci. Kdybys pak zjistil, že tě to nebaví, budeš mít méně možnost kudy ven. Gympl a aspoň Bc. z technické VŠ je určitě perspektivnější. Jestli tě to baví, možností samostudia máš víc než dost.

Prumkar

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #13 kdy: 03. 01. 2019, 11:23:46 »
Já třeba šel taky na FEKT na VUT, šel jsem z prumky, a celej prvák  jsem se dloubal v matice dloubal v nose, a to jsem ani nechodil na přednášky. Nevím teda jak na ostatních prumkách, ale klasicky limity, derivace, integrály atd myslím že se bere všude... Fyziku jsem na střední skoro neměl a taky se dala zvládnout bez problémů.
Na gympl jsem nešel právě kvůli tomu, co tu píše tazatel - výtvarka, hudebka, drtit se literaturu, druhy hub zpaměti... Pokud by díky tomu byl tazatel šťastnější, ať si zjistí, jak jsou na tom prumky v okolí co se týče matiky, a pokud to není shit, stálo by to za úvahu.

Přeju hodně štěstí :)

LadislavBohm

Re:Nebude stuidium na SSŠVT moc těžké
« Odpověď #14 kdy: 03. 01. 2019, 11:40:06 »
Ja jsem vystudoval SSSVT a i když jsme si během studia mysleli jak je ta škola zbytečná a že se tam učí nesmysly, tak později se ukázalo, že to tak není. Co se týče úrovně předmětů, tak se myslím nemusíš ničeho bát, obzvlášť pokud jsi z gymplu a baví tě matika. Náročnost předmětů naštěstí směřuje spíš na IT, věci jako čeština či ekonomie nikoho nepotápí.

Zrovna úroveň výuky třeba databází nebo sítí je i vzhledem k počtu hodin týdně, které se jim věnují, dost dobrá. Můžu říct že moc nového z databází či sítí jsem na se na VŠ nenaučil. K programování to za nás bylo v VB.NET, takže nic moc, teď se prý učí C# (kterým se aktuálně živím). Programovat či používat dobře nějaký framework se určitě nenaučíš, ale to se stejně každý naučí spíš sám.

Podle mě je spíš otázka, jestli pak určitě NEchceš jít na VŠ. Pokud z nějakého důvodu nechceš, tak bych šel na tuhle školu, abys měl alespoň nějaké základy a zbytek se naučíš sám. Pokud na VŠ půjdeš (asi můžu doporučit, jen nějakou, která má smysl), tak je to asi jedno. Já jsem za volbu téhle školy rád, to všeobecné vzdělání máš, nenech se odradit tím, že bys bez gymplu nemohl dělat manažerskou pozici. Je to nesmysl, vše se dá doučit a je to spíš o povaze.