Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn

Jackie

Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn
« kdy: 27. 12. 2018, 12:42:30 »
Máte někdo zkušenost, jak kvalitní jsou barevné fotografie vytištěné tiskárnou HP Color LaserJet Enterprise M552dn? Potřebuji tisknout řádově desetitisíce barevných stran na kancelářský papír s požadavkem na odolnost proti vlhkosti, proto hledám vhodnou laserovou tiskárnu. Jeden z kandidátů je v předmětu zmíněná HP Color LaserJet Enterprise M552dn. Jak je na tom s kvalitou barevného tisku fotografií? Jsem si vědom toho, že laserový tisk nemůže dosáhnout kvality inkoustového, zajímá mě zejména to, zda tiskárna netrpí chybami řady laserových tiskáren, jakými jsou různé artefakty, díky nimž nelze rozeznat obličej, čáry přes fotky, divný dithering, apod.
S tiskárnymi HP mám dobré zkušenosti s HP JL 4550, tiskla fotky naprosto špičkově. Jak jsou na tom současné tiskárny? Pokud byste M552dn nedoporučili, jakou jinou považujete za vhodnou vy?


MasoxCZ

Re:Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn
« Odpověď #1 kdy: 27. 12. 2018, 14:28:39 »
A neměl bys levnější a lepší si to nechat vytisknout na offsetu v nejbližší tiskárně? Velkou výhodou by pak bylo, že o zařízení které není tvoje, se nemusíš starat, a nemusíš ani řešit, jestli sis koupil to pravé.

Re:Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn
« Odpověď #2 kdy: 27. 12. 2018, 14:57:20 »
A neměl bys levnější a lepší si to nechat vytisknout na offsetu v nejbližší tiskárně? Velkou výhodou by pak bylo, že o zařízení které není tvoje, se nemusíš starat, a nemusíš ani řešit, jestli sis koupil to pravé.

On to nemusí být ani ofset, stačí i digitál. Pošle se PS (PDF) s kompozitními barvami. U příjemce se provede RIP separace podle cílového zařízení, a je po krámě.

Druhou cestou je naučit se typografigii a polygrafii (což je obor sám o sobě), a pak si sám připravovat separované podklady pro proces. (Dnes podle mě blbost, to už se vyplatí akorát tak u uměleckých fotografů).

udernik

Re:Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn
« Odpověď #3 kdy: 27. 12. 2018, 22:54:41 »
LaserJet 4550 .. ak ste boli s tymto spokojny, tak novsi model bude OK. Vseobecne, fotky na kancelarsky papier vychadzaju dobre, sice presaturovane. Horsie by to bolo ak by ten papier bol natierany na lesklo/matne, hrubsi etc.

Artefakty.. to je skorej zalezitost opotrebenia a spotrebaku, u farebneho laseru za 500€ sa to asi aj moze prejavit uz po tych 10K vytlackoch. Na strane druhej, nebal by som sa alternativneho toneru a nieco skusil, znizi sa tym predrazena prevadzka. Ak ide o 10K stran A4, skuste sa opytat v tlaciarnach, ak je to digital, tak to by bola cena cca 300 - 500€. A to by mohlo byt aj kvality ako maju atramentove tlaciarne, závisí od modelu.

Aby bolo jasne, som tlaciar a moj laser stal 20K€ a napr. opticky valec je dimenzovany tak, ze sa ani nerata s vymenou.

romanz

Re:Kvalita tisku HP Color LaserJet Enterprise M552dn
« Odpověď #4 kdy: 27. 12. 2018, 23:51:18 »
Laser na fotky teda nic moc. Proč neuvažujete inkoustu ? Pigmentové inkousty jsou taky vlhkuodolné...
https://www8.hp.com/cz/cs/printers/pagewide-business-printers.html