Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.

Jimmy

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #30 kdy: 30. 12. 2018, 23:40:50 »
K tem komponentum - ber alespon cat 6 nebo lip 7, cat5 je sice dostatecne, ale casem budes mit jine potreby. Budovat kabelaz postavenou na cat5 (coz neni cat5e) je nesmysl, doporucuji si neco o tom nastudovat.
Není Cat7 málo ? ;-) Tady jsou výsledky testování Cat5e v reálném domě:
UTP různé kvality a stáří. Vyzkoušeno celkem cca  40 přípojek. Výsledky od kolegy síťaře.

Přípojky do vzdálenosti 45m mají 100 procentní úspěšnost se slinkovat na 10Gbps
Přípojky o vzdálenostech 50-66m se už chovají dle místních podmínek – někdy 10Gbps, někdy jen 5Gbps.
Přípojky o vzdálenostech 70-80m se už chovají dle místních podmínek - někdy 5Gbps, někdy jen 2,5Gbps (BTW měl jsem ale jednu, která jela i 10Gbps).
Přípojky o vzdálenostech 100-110m vždy 2,5Gbps (ale jednou dokonce 5Gbps).
Přípojky o vzdálenostech 110-116m se už ani jednou neslinkovali na 2,5Gbps, vždy jen 1Gbps.

Vyzkoušel jsem i souběh kabeláže a vliv 10Gbps vs 1Gbps ve stejném svazku. Tj. 4 stroje, 2 z nich propojen v 1Gbps, a dva z nich v 10Gbps.

Zvolil jsem tu atypickou přípojku, kde jsem spojil 31m + 41m UTP spojkou, a na 72m mi to jelo 10Gbps.

Link držel na 10Gbps a to při plné zátěži 20Gbps TCP iperf – nechal jsem to běžet cca 40 minut.  Vedle toho jeli další dva stroje s 40m UTP souběhem, tj. tam to běželo klasickou 1Gbps linkou, a také pod 100 procentní zátěží TCP iperf a obě linky nevykazovaly zvýšenou chybovost, která by měla dopad na propustnost.


Tahat tedy doma Cat6 nebo Cat7 je tedy mrhání penězi.


gendzi

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #31 kdy: 31. 12. 2018, 00:14:51 »
Bohuzial vsetku kabelaz mam vyvedenu v pracovni a momentalne sa ukoncilo malovanie domu. Uz som v stave kedy by som nenechal vyviest kable nikde inde. Este neviem ako bude presne rack vyzerat ale mam v plane ho dodatocne odhlucnit.

Je nejaky specialny dovod na kupu patch panel-u typu cat 6 ak mam kabelaz typu cat5e?

Router nemusi byt presne ten typ ktory som vybral, netusil som totiz ze UBNT ma rack kit urceny pre mensie formaty. Teraz mozem nahradit povodne vybraty router s "Ubiquiti ER-4", ktory je fanless a o 50% lacnejsi.

V UPS-kach sa az tak nevyznam takze ak mi mozte poradit ktory by ste volili vy na mojom mieste v cene medzi 200-300 EUR. Ten co som pridal sa nehodi uz len koli vystupom ako uz napisal 5nik. Co hovorite napriklad na tento "https://www.alza.sk/eaton-ups-ellipse-pro-1600-fr-usb-d456097.htm#recenze"

Co sa tyka vyuzitia racku, v blizkej buducnosti ho chcem vyuzivat hlavne ako NVR, NAS (dlna, sftp, samba) a ako domacu siet. Neskor ked sa veci ustalia by som ho rad vyuzil aj ako web/aplikacny server, interny lab s dodatocnym pridanim serverov na testovacie uceli.


it expert

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #32 kdy: 31. 12. 2018, 10:57:43 »
Doporucuji zasadne instalovat modularni (neosazene) patch panely a kabely na obou koncich terminovat keystony. Osvedcily se mi samorezne keystony Solarix Cat 6a (tooless, celokovove=stinene). Pasuji i do zasuvek ABB Tango.

Datove zasuvky ABB Tango zasuvky se prodavaji bud ve verzi s noname keystony, nebo na dily (nosna maska, kryt). Doporucuji nekupovat s defaultnimi smejdskymi keystony, ale kupovat po dilech a kombinovat s keystony Solarix.

gendzi

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #33 kdy: 31. 12. 2018, 11:18:00 »
1) Když bych měl PoE switch, tak z něj můžu připojit druhý konec rovnou do kamery, nebo musím na konci použít splitter pro LAN a napájení zvlášť?
Stačí zapojit rovnou do kamery. Např. Dahua bullet kamery mají cca 20cm "ocásek" s voděodolnou UTP samicí na konci (nevím, jak to lépe popsat). Některé kamery mají buď více ocásků nebo je na konci rozvětvený (zvlášť DC 12V napájení, svorkovnice na alarm apod.).

2) Je lepší vzít pro ty Hikvison kamery originální instalační krabici, aby to vydrželo i nějaký pokus o krádež? Nebo je lepší kameru připevnit rovnou na zeď (hlavy šroubů poškodit), kabel protáhnout skrz ní a krabic mít uvnitř?
Myslím, že většina kamer je určená i na přímou instalaci přímo na zeď či jinam. Např. Dahua bullet kamery se dají přidělat napřímo (v balení jsou i hmoždinky) nebo se dá koupit i instalační krabice. Hikvision to bude mít asi podobně.
jen ze kdyz ji das primo na zed tak musis resit co s konektorek a kabrlem ... k tomu je ta instalacni krabicka.
Jenže instalační krabička je z umělé hmoty a když se třeba někdo pověsí na kameru, tak aby to neruplo. 

programator

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #34 kdy: 31. 12. 2018, 14:03:24 »
1) Když bych měl PoE switch, tak z něj můžu připojit druhý konec rovnou do kamery, nebo musím na konci použít splitter pro LAN a napájení zvlášť?
Stačí zapojit rovnou do kamery. Např. Dahua bullet kamery mají cca 20cm "ocásek" s voděodolnou UTP samicí na konci (nevím, jak to lépe popsat). Některé kamery mají buď více ocásků nebo je na konci rozvětvený (zvlášť DC 12V napájení, svorkovnice na alarm apod.).

2) Je lepší vzít pro ty Hikvison kamery originální instalační krabici, aby to vydrželo i nějaký pokus o krádež? Nebo je lepší kameru připevnit rovnou na zeď (hlavy šroubů poškodit), kabel protáhnout skrz ní a krabic mít uvnitř?
Myslím, že většina kamer je určená i na přímou instalaci přímo na zeď či jinam. Např. Dahua bullet kamery se dají přidělat napřímo (v balení jsou i hmoždinky) nebo se dá koupit i instalační krabice. Hikvision to bude mít asi podobně.
jen ze kdyz ji das primo na zed tak musis resit co s konektorek a kabrlem ... k tomu je ta instalacni krabicka.
Jenže instalační krabička je z umělé hmoty a když se třeba někdo pověsí na kameru, tak aby to neruplo.
Jenže  Dahua je má kovové a věřím že ostatní taky. To že je bílá neznamená, že je plastová. Když se někdo pověsí na kameru tak jí utrhne a ukradne ji. Tam bude prasklá krabička asi ten nejmenší problém. Ta krabička bude určitě držet násobně víc než ty šestky hmoždinky co k tomu dávaji.

Tohle může řešit jedině pito-ec.


programator

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #35 kdy: 31. 12. 2018, 14:06:55 »
Bohuzial vsetku kabelaz mam vyvedenu v pracovni a momentalne sa ukoncilo malovanie domu. Uz som v stave kedy by som nenechal vyviest kable nikde inde. Este neviem ako bude presne rack vyzerat ale mam v plane ho dodatocne odhlucnit.

Je nejaky specialny dovod na kupu patch panel-u typu cat 6 ak mam kabelaz typu cat5e?

Router nemusi byt presne ten typ ktory som vybral, netusil som totiz ze UBNT ma rack kit urceny pre mensie formaty. Teraz mozem nahradit povodne vybraty router s "Ubiquiti ER-4", ktory je fanless a o 50% lacnejsi.

V UPS-kach sa az tak nevyznam takze ak mi mozte poradit ktory by ste volili vy na mojom mieste v cene medzi 200-300 EUR. Ten co som pridal sa nehodi uz len koli vystupom ako uz napisal 5nik. Co hovorite napriklad na tento "https://www.alza.sk/eaton-ups-ellipse-pro-1600-fr-usb-d456097.htm#recenze"

Co sa tyka vyuzitia racku, v blizkej buducnosti ho chcem vyuzivat hlavne ako NVR, NAS (dlna, sftp, samba) a ako domacu siet. Neskor ked sa veci ustalia by som ho rad vyuzil aj ako web/aplikacny server, interny lab s dodatocnym pridanim serverov na testovacie uceli.
Stavíš "interny lab s dodatocnym pridanim serverov na testovacie uceli" a ptáš se na věci které ví kdejaká holka. Podle mě trollíš protože tohle nnei možný.

gendzi

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #36 kdy: 31. 12. 2018, 15:09:05 »
Jedna vec je mat teoreticke poznatky a druha aj realne prakticke. Do teraz som bohuzial nemal moznost riesit veci ako building domaceho rack-u takze nerozumiem presne co sa ta tak dotklo.

Hlavny dovod vytvorenia tejto temy je sa poradit so skusenejsimi, ktori bud podobne veci uz niekedy riesili alebo minimalne maju odlisny nazor na konkretne veci a vidia to aj z druhej strany. Verim ze aj vela inych ludi bude mat moznost sa co to naucit kedze informacie ku teme su dost vecne.

Veci ktore pre teba vyzeraju byt banalne nemusia byt aj pre inych.

Nerad by som sklzol tematicky niekde mimo vytvorenu temu, ale velmi rad ti odpoviem napriklad cez email ohladom trollovania na tvoje otazky.

Ondro

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #37 kdy: 31. 12. 2018, 15:18:10 »
Router nemusi byt presne ten typ ktory som vybral, netusil som totiz ze UBNT ma rack kit urceny pre mensie formaty. Teraz mozem nahradit povodne vybraty router s "Ubiquiti ER-4", ktory je fanless a o 50% lacnejsi.

V UPS-kach sa az tak nevyznam takze ak mi mozte poradit ktory by ste volili vy na mojom mieste v cene medzi 200-300 EUR. Ten co som pridal sa nehodi uz len koli vystupom ako uz napisal 5nik. Co hovorite napriklad na tento "https://www.alza.sk/eaton-ups-ellipse-pro-1600-fr-usb-d456097.htm#recenze"
UPS-ku by som ti odporucil napriklad tuto
https://www.alza.sk/eaton-ups-5p-650i-iec-d507327.htm?o=1
https://www.alza.sk/eaton-ups-5p-850i-iec-d507521.htm?o=2
Je to line-interactive so sinusovym vystupom a k tomu predlzovacku na zmenu vystupu/moznost ovladania skupiny zariadeni
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=ups+kabel+euro

Mat vsetko fanless v uzavretom priestore je blbost. Tie ziariadenia budu generovat dost odpoadneho tepla a bez nuteneho chladenia bude v tom racku dost teplo a bude sa skracovat ich zivotnost. Taka UPS je dost citliva na okolitu teplotu. Presnejsie baterie. Teplota ma velky vplyv na ich zivotnost. UPS-ku dat najnizsie a rack poriadne vetrat idealne pomocou velkych pomalobeznych ventilatorov

phpmistr

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #38 kdy: 31. 12. 2018, 17:02:27 »
Jedna vec je mat teoreticke poznatky a druha aj realne prakticke. Do teraz som bohuzial nemal moznost riesit veci ako building domaceho rack-u takze nerozumiem presne co sa ta tak dotklo.

Hlavny dovod vytvorenia tejto temy je sa poradit so skusenejsimi, ktori bud podobne veci uz niekedy riesili alebo minimalne maju odlisny nazor na konkretne veci a vidia to aj z druhej strany. Verim ze aj vela inych ludi bude mat moznost sa co to naucit kedze informacie ku teme su dost vecne.

Veci ktore pre teba vyzeraju byt banalne nemusia byt aj pre inych.

Nerad by som sklzol tematicky niekde mimo vytvorenu temu, ale velmi rad ti odpoviem napriklad cez email ohladom trollovania na tvoje otazky.
Začíná být jasné, že ten hw absolutně nepotřebuješ a nevyužiješ. Já být tebou bych na to šel opačně. Ukončil bych kabely v patchpanelu a dal to do rozvaděče - to je jasné. A pak bych vzal Asus router za 500kč, k tomu malý 1Gb switch a až bude ta testovací laboratoř tak upgradoval.
Nevim co děláš za práci, ale to tam neni nikdo kdo by ti poradil? To co chceš koupit a tady ti navrhují je absolně mimo hranice ... dát za switch s routerem přez 500E proto že možná budeš mít nějaký ten server, jednou ... to je k ničemu.

V reálu zjistíš, že testovací laboratoř doma je k ničemu protože tam chybí ten praktický význam. Ono je sice hezké doma nainstalovat server, ale když neřešíš praktické problémy které v obýváku nenastanou tak se stejně nic nenaučíš a přestane tě to bavit.

Fakt vyhazuješ prachy. Začal bych v malém.

5nik

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #39 kdy: 01. 01. 2019, 19:30:47 »
Je nejaky specialny dovod na kupu patch panel-u typu cat 6 ak mam kabelaz typu cat5e?

Myslím, si že není úplně důvod kupovat lepší kategorii zásuvek a patch panelu než je kabeláž. To se týká i stínění. Předpokládám, že máte nataženo UTP bez stínění. Nevím kolik tam máte kabelů, ale pokud se vejdete na jeden patch panel (do 24 kabelů), pak modulární patch panel s jednotlivými keystony nemá moc smysl. Při správné organizaci svazku v racku se dá patch panel v případě potřeby odšroubovat a povytáhnout a přidat případně další kabely do patch panelu.
Nejsem si jist, jestli počítáte i s vyvazovacími panely na organizaci patch kabelů. Ať už hřeben nebo očka - podle toho, co vám vyhovuje.

V UPS-kach sa az tak nevyznam takze ak mi mozte poradit ktory by ste volili vy na mojom mieste v cene medzi 200-300 EUR. Ten co som pridal sa nehodi uz len koli vystupom ako uz napisal 5nik. Co hovorite napriklad na tento "https://www.alza.sk/eaton-ups-ellipse-pro-1600-fr-usb-d456097.htm#recenze"
Konkrétní UPS asi neporadím, každý má trochu jiné zkušenosti s různými značkami. Já mám zkušenosti s APC a Eatnem, Riello naopak nedoporučím (špatná zkušenost). Co se týče výstupů - většinou to řeším zapojením rackového PDU za UPS a ty se dají sehnat jak s klasickou vidlicí tak i IEC 320 C13. Jen mohu doporučit UPS s alespoň USB managementem (většina má). Některé NAS (např. Synology) si umí s UPS popovídat (např. s APC) a případně odeslat zprávu např. o výpadku napájení.

Co sa tyka vyuzitia racku, v blizkej buducnosti ho chcem vyuzivat hlavne ako NVR, NAS (dlna, sftp, samba) a ako domacu siet. Neskor ked sa veci ustalia by som ho rad vyuzil aj ako web/aplikacny server, interny lab s dodatocnym pridanim serverov na testovacie uceli.
Jak už bylo napsáno, vnitřek racku se bude zahřívat. Server i NAS by tam nemusel být již spokojený. Nehledě na omezenou hloubku racku. Teplota by se dala trochu snížit použitím např. perforovaných místo skleněných dveří (nabízí-li je výrobce) nebo nuceným pohybem vzduchu dodatečnými větráky na vrchu racku (ale to opět generuje hluk).

krecek

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #40 kdy: 02. 01. 2019, 00:05:38 »
Je nejaky specialny dovod na kupu patch panel-u typu cat 6 ak mam kabelaz typu cat5e?

Myslím, si že není úplně důvod kupovat lepší kategorii zásuvek a patch panelu než je kabeláž. To se týká i stínění. Předpokládám, že máte nataženo UTP bez stínění. Nevím kolik tam máte kabelů, ale pokud se vejdete na jeden patch panel (do 24 kabelů), pak modulární patch panel s jednotlivými keystony nemá moc smysl. Při správné organizaci svazku v racku se dá patch panel v případě potřeby odšroubovat a povytáhnout a přidat případně další kabely do patch panelu.
Nejsem si jist, jestli počítáte i s vyvazovacími panely na organizaci patch kabelů. Ať už hřeben nebo očka - podle toho, co vám vyhovuje.

V UPS-kach sa az tak nevyznam takze ak mi mozte poradit ktory by ste volili vy na mojom mieste v cene medzi 200-300 EUR. Ten co som pridal sa nehodi uz len koli vystupom ako uz napisal 5nik. Co hovorite napriklad na tento "https://www.alza.sk/eaton-ups-ellipse-pro-1600-fr-usb-d456097.htm#recenze"
Konkrétní UPS asi neporadím, každý má trochu jiné zkušenosti s různými značkami. Já mám zkušenosti s APC a Eatnem, Riello naopak nedoporučím (špatná zkušenost). Co se týče výstupů - většinou to řeším zapojením rackového PDU za UPS a ty se dají sehnat jak s klasickou vidlicí tak i IEC 320 C13. Jen mohu doporučit UPS s alespoň USB managementem (většina má). Některé NAS (např. Synology) si umí s UPS popovídat (např. s APC) a případně odeslat zprávu např. o výpadku napájení.

Co sa tyka vyuzitia racku, v blizkej buducnosti ho chcem vyuzivat hlavne ako NVR, NAS (dlna, sftp, samba) a ako domacu siet. Neskor ked sa veci ustalia by som ho rad vyuzil aj ako web/aplikacny server, interny lab s dodatocnym pridanim serverov na testovacie uceli.
Jak už bylo napsáno, vnitřek racku se bude zahřívat. Server i NAS by tam nemusel být již spokojený. Nehledě na omezenou hloubku racku. Teplota by se dala trochu snížit použitím např. perforovaných místo skleněných dveří (nabízí-li je výrobce) nebo nuceným pohybem vzduchu dodatečnými větráky na vrchu racku (ale to opět generuje hluk).
Modulární patchpanely je blbost pro hračičky. Reálně se to nepoužívá, víc práce a přínos absolutní nula. Teoretický rozdíl mezi běžným C5E a c6 panelem by měl být v rozteči kontaktu v krone konektoru. c5e by měly mít menší rozteč protože c5e kabely maji slabší měděnou žilku. V reálu se dává c5e panel na c5e kabely a když je tam mix c5e a c6 kabelů tak se dá c6 panel. Do c5e panelu někdy c6 kabely špatně dávaji, to bych nedělal. Z krone konektoru je asi 1cm tistěného spoje do rj45 zásuvky. Nekupovat nejlevnější. Nic víc bych v tom nehledal.

Co se týká přehřívání, dám ruku do ohně za to, že router, switch a nas se v tom rozvaděči stoprocentně nepřehřejě. Server ano, ale záleží na výkonu. Nehledě na to, že servery do uzavřeného rozvaděče nepatří, leda že je aktivně chlazený. Jinak patří do otevřeného racku nebo maximálně perforovaného rozvaděče.

Ondro

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #41 kdy: 02. 01. 2019, 09:04:17 »
..

Co se týká přehřívání, dám ruku do ohně za to, že router, switch a nas se v tom rozvaděči stoprocentně nepřehřejě. Server ano, ale záleží na výkonu. Nehledě na to, že servery do uzavřeného rozvaděče nepatří, leda že je aktivně chlazený. Jinak patří do otevřeného racku nebo maximálně perforovaného rozvaděče.

Bez aktivneho chladenia(alebo bez odmontovanej bocnice) to budu mat tie komponenty v tok racku dost narocne. Ak bude vyuzivat PoE v tom NVR pre tych 5 kamier(dalsich+-20w odpadoveho tepla), tak to uz nieje sranda. Fungovat to bude ale ak niektory vyrobca setril na kondenzatoroch, tak po par rokoch moze mat problem. Router, switch, NVR a UPS vygeneruju tolko tepla, ze UPS davam tak rok/rok a pol a odidu baterky. Na prvy pohlad to vyzera v pohode ale aj tych "par" watov na takto uzavrety priestor je dost (predpokladam, ze pracovna bude vykurovana).
Kazde dalsie zariadenie to len zhorsi.

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #42 kdy: 02. 01. 2019, 11:30:06 »
Chápu správně že vše budeš mít v tom racku?

Tak tím pádem už volba racku se skleněnými dveřmi je blbost. To je pouze pro kabely a pár switchů. Měl bys hledat něco co má ve předu taky perforaci.

např.: https://www.amazon.com.mx/TRIPP-LITE-SRW12U-SmartRack-Gabinete-Profunidad/dp/B009B1I1C8

M.

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #43 kdy: 02. 01. 2019, 11:45:09 »
Nu, nepodcenil bych ten hluk, bude záležet na konstrukci domu a spol. Já, nakonec skončil, že mám vše v pasivním provedení, protože mě žena mlátila kvůli tomu, že ten rack byl slyšet přes několik zdí uprostřed noci (prvorepubliková cihla) a po čase to může vadit (nu, někdo má sluch absolutní, někdo je hluchej, moje má 20 let houslí).
Nezkoumal jsem přesně ten seznam použitého HW do racku, ale pokud to umí napájení rozumně, tak bych zvážil místo klasické UPSky jen dobíječ a 2x 12 V/24 Ah akumulátory. Mám to tak, všechno v racku mám s podporou DC napájení 12-30 V,  tak to živím z 24 V akumulátoru a k nim dobíječ. Jen pro VoIP a NAS krám mám jeden DC-DC konvertor na 12 V. Dávám přednost Mikrotiku, tak mám routery i wifiny od něj, centrálně to spravovat umí také, netřeba k tomu nějaké externí kontroler (příslušný CAPsMAN je součástí každého routerboardu/wifiny). Budeš si muset vyzkoušet, jak moc wifin pro pokrytí budeš potřebovat, počítal bych aspoň s jednou na patro, já na plochu cca 110 metrového bytu potřebuji 2 ks, aby to bylo OK 5 GHz pásmu (2x RB wAP G-5HacT2HnD).
Pokud těch PoE napájených zařízení potřebuješ pár, tak velký switch s PoE out je asi overkill, pokud kamery odnapájí NVRko, tak v pohodě a wifinu jednu/dvě řeší buď nějaký PoE výstup na routeru nebo injektor, v nejhorším malý switch s 4-5 PoE výstupy. Pokud si nakonec zvolíš NVRko zvlášť, tka bych se ho pokusil někam zašít, protože až tě někdo vykrade a nebude to úplnej blb, tak si ho vezme sebou, pokud bude naservírováno na očíích, ale to už je okrajový případ.
Hádat se o kabelech Cat 5e nebo Cat 6 je asi zbytečné, ty už tam asi budeš mít. Mám Cat7 a Cat 6a zásuvky v provedení do ABB Tango, přitom hlavní použití je dneska propojení pro hlavice radiátorů a posílal jsem si přes to i satelit, než jsem TV vyhodil, tam se ta šířka pásma a stínění i hodilo. Reálně pro data využívám asi 4 kabely od routeru k wifinám po těch X letech (zbytek je zapojeno do switche, který je stejně už dluho vypunt, pasivní 28x gigo Zyxell GS2200). :-)

phpmistr

Re:Siet v dome - Rack 9U - Router/firewall, Switch, IP kamery, AP's, etc.
« Odpověď #44 kdy: 02. 01. 2019, 13:46:41 »
..

Co se týká přehřívání, dám ruku do ohně za to, že router, switch a nas se v tom rozvaděči stoprocentně nepřehřejě. Server ano, ale záleží na výkonu. Nehledě na to, že servery do uzavřeného rozvaděče nepatří, leda že je aktivně chlazený. Jinak patří do otevřeného racku nebo maximálně perforovaného rozvaděče.
Bez aktivneho chladenia(alebo bez odmontovanej bocnice) to budu mat tie komponenty v tok racku dost narocne. Ak bude vyuzivat PoE v tom NVR pre tych 5 kamier(dalsich+-20w odpadoveho tepla), tak to uz nieje sranda. Fungovat to bude ale ak niektory vyrobca setril na kondenzatoroch, tak po par rokoch moze mat problem. Router, switch, NVR a UPS vygeneruju tolko tepla, ze UPS davam tak rok/rok a pol a odidu baterky. Na prvy pohlad to vyzera v pohode ale aj tych "par" watov na takto uzavrety priestor je dost (predpokladam, ze pracovna bude vykurovana).
Kazde dalsie zariadenie to len zhorsi.
Bude tam jedno malé NVR, switch a router bez zátěže a malý poe napaječ a nezatížená ups. To je pár watů a o těžkém životě komponent nemůže být řeč.

Dej si v hgoogle hledat obrázky zapojených datových rozvaděčů a uvidíš co běžně funguje. Viz třeba tady náhodně ukázka z praxe http://myska.cz/?p=526