Bakalářská práce - téma

Lothic

Bakalářská práce - téma
« kdy: 18. 12. 2018, 01:21:01 »
Zdravím,
přemýšlím nad tím, jaké téma bych si mohl zvolit a nebylo to něco úplně zbytečného. Dali byste mi nějaké zajímavé nápady, co by se dali udělat (program)?
Co umím: Java SE, Spring MVC/core, Hibernate, trošku jsem si hrál s REST, HTML/CSS, nějaké (hry) jsem dělal v javasriptu, ale za javascriptového borce se opravdu nepovažuji, Java FX. Nejsilnější stránka u mě je java rozhodně.

Osobně mám raději dělání na backendu a javu. Front end cítím, že pro mě tolik není, ne že bych ho nesnášel, ale dost víc mě baví ta druhá strana.
Napadla mě webová výuková hra (backend ve springu, JS/HTML/CSS na frontendu), ale mám pocit, že z tohodle bych se spíš dostal k dělání FE a BE by byl dost jednodušší a to bych asi radši, aby to bylo opačně (tj javovská stránka náročnější).

Měli byste pro mě nějaký návrh, prosím? Třeba by mě něco oslovilo.

Díky


Mastr skram

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #1 kdy: 18. 12. 2018, 01:49:53 »
Ocividne studujes na typicky cesky 'javaschool'. Tzn. prevazne ucnak co se tyce programovani. Prevazne protoze tam urcite nejaky predmety ze skutecny informatiky taky mate.

Ale jestli to studujes jako ucnak kvuli zamestnani tak zapomen na bakalarku jako neco jako akademickou praci. Vymysli si nejakej hobby projekt jako webovou stranku, nebo si sezen neco praktickyho a neplacenyho v nejaky firme a zabal to jako bakalarku. Firma bude spokojena, ty budes spokojenej a skola bude spokojena ze oducila dalsiho uspesnyho nadejnyho akademika a odskrtne si nekde carku.

Gl

Daniel Kozak

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #2 kdy: 18. 12. 2018, 01:55:05 »
Aneb jak to čtu já,

Zdravím,
přemýšlím nad tím, jaké téma bych si mohl zvolit a nebylo to něco úplně zbytečného. Dali byste mi nějaké zajímavé nápady, co by se dali udělat (program)?
Co umím: XXX
Měli byste pro mě nějaký návrh, prosím? Třeba by mě něco oslovilo.
Díky

A teď se sám zeptej jak by sis odpověděl?

Nemyslím to zle. Ale když to řeknu slušně je mi úplně u zadnice co umíš. Pokud se opravdu chceš zeptat na téma jakou bakalářskou práci napsat. Tak by si si prvně měl uvědomit své koníčky, záliby a podobně. Za druhé si vůbec nezmínil obor a školu, což nemusí být podstatné ale může to být indikátor jak ti napovědět. Hele předpokládám, že máte nějaká témata k bakalářské práci již navržená, takže bych si vybral z nich. Pokud ti nevyhovují, tak bych si našel člověka co má nejblíže k tématu o které se zajímám a poptal se ho zda je možné se věnovat něčemu jinému co mě zajímá.

Věřím tomu že se na škole najde člověk co ti bude schopen poradit.


Michal Kovačič

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #3 kdy: 18. 12. 2018, 08:34:48 »
Zdravím,
přemýšlím nad tím, jaké téma bych si mohl zvolit a nebylo to něco úplně zbytečného. Dali byste mi nějaké zajímavé nápady, co by se dali udělat (program)?

Škoda auto oficiálně inzeruje témata pro bakalářské a magisterské práce na svém WEBu - tam nebo se zeptat na jejich HR...



Danicek

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #5 kdy: 18. 12. 2018, 15:45:24 »
No vidím to takhle. Pokud chceš aby z toho něco bylo, tak zajdi do potenciální firmy, kde bys chtěl třeba po škole pracovat a řekni, že tě zajímá co dělají a jestli bys u nich nemohl mít bakalářku.

1) Odvedeš pro ně práci zadarmo - budou za to rádi a budou si tě pamatovat a třeba ti pak nabídnou práci
2) Splníš bakalářku
3) Udělal jsi něco užitečného

mtd

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #6 kdy: 18. 12. 2018, 21:16:40 »
Tohle dost závisí na škole a lidech, co tam učí. Od toho se ta témata bakalářek odvíjí. Představa, že si vymyslím téma a budu si dělat co chci je dost mimo.

Radovan.

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #7 kdy: 19. 12. 2018, 00:13:16 »
Co takhle program na generování témat bakalářských prací?

Lol Phirae

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #8 kdy: 19. 12. 2018, 00:25:46 »
Co takhle program na generování témat bakalářských prací?

Pozdě...  ;D

Jj

Re:Bakalářská práce - téma
« Odpověď #9 kdy: 19. 12. 2018, 11:05:49 »
1) bakalarku pro firmu bych nikdy nedelal zadarmo. S nekterymi firmami se jde domluvit treba na castecnem uvazku, kde na bakalarce pracujes castecne v pracovni dobe. Jiste, v par firmach te treba odmitnou, ale proste posli email do vice firem zaroven, a nekde se dohodnes...
A ono to ma i moralni rozmer. Podivej se na ceny prace v IT a zamysli se, zda pro nekoho chces delat zadarmo neco, za co by jinak nekdo dostal dobre zaplaceno.
O navazovani kontaktu smerem do budoucna bych se nebal. Dneska je situace takova, ze posles CVcko, a vsichni ti utrhaj ruce. Takze neni potreba ty kontakty nejak moc resit.
2) existuji vyucujici, za kteryma muzes prijit s vlastnim tematem.