Marže personálních agentur

JavaIsta

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #15 kdy: 20. 12. 2018, 07:39:37 »
Ano, agentura si prekvapivo berie nejake peniaze. Mrzi to vacsinou len tych, co zavidia, alebo tych, co pracuju v jednej firme 20 rokov a uz zarabaju 1000 eur. Pracujem cez agentury uz viac ako 5 rokov a zatial som problem nemal. Treba si ale, samozrejme, dobre vybrat aj agenturu a neskusat malych 'podnikavych' agentov, co Vam dohodia pracu, nevyplatia dva mesiace a uz ich nenajdete (nastastie to nebola moja skusenost). Treba si tiez uvedomit, ze peniaze, ktore Vam agentura da, by ste vo vacsine firiem, kde by ste sa isli pytat na pracu, sam nedostali. Ta agentura totiz ma svoje meno, a preto firmy vedia, ze im zozenie kvalitneho cloveka. Dalej kvoli tomu, co tu bolo pisane. Dost personalistov ma totiz z tohoto tiez provizie. Mne napr. tiez vyhovuje aj to, ze si pracu nehladam sam. Mesiac dopredu mi povedia, aka je situacia, poprosia ma ci by som neprisiel vtedy a vtedy na pohovor a hotovo. V podstate si len na konci mesiaca zbalim veci a prenesiem ich inde. A co sa tyka ceny prace, ta sa da tiez pekne dohodnut. Ked napr agenture oznamite, ze Vam niekto ponukol viac, tak vacsinou ho prebiju aj za cenu ukratenia svojej provizie. Predsalen ked netecie, aspon kvapka. Kedysi ma hnevalo to, ze som nemohol rok pracovat vo firme, kde som bol s agenturou. Je to ale taktiez na dohode a ked ma v jednej firme chceli zobrat na TPP, agentura s tym nemala poblem. Casom som ale zistil (nastastie znova nie vlastna skusenost) ze v dost vela firmach ked z agentury prejdete priamo pod nich, mate radovo horsie podmienky ako v agenture (napr za den fakturovat max 8 hodin atd..) Mozem tiez porovnat jednu nadnarodnu velku agenturu, konkretne v rakusku, a slovenske agentury a na pocudovanie, ta rakuska je asi to najhorsie, co som zatial spoznal. Inak ale za mna spokojnost.


pistelak

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #16 kdy: 20. 12. 2018, 08:18:33 »
Je třeba si uvědomit, že ta agentura dělá pro tebe nějakou službu, kterou nemůže dělat zdarma. Pokud si za to bere provizi zmíněných 10-20 %, tak je to velmi slušné. Je však hodně agentur, které tak slušné nejsou.

Jediná funkce personálních agentur je jejich zisk. Pro nikoho jiného nic nedělají. Je to rakovina trhu práce.

JavaIsta

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #17 kdy: 20. 12. 2018, 08:30:28 »
S tym nemozem suhlasit. Ja osobne som mal napr. zadarmo vysetrenie oci a zubov v sukromnej ambulancii raz do roka, cely rok predplatne na casopis o technologiach, vzdy vianocny darcek plus zlavu na dovolenku.

grg

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #18 kdy: 20. 12. 2018, 09:51:53 »
Jediná funkce personálních agentur je jejich zisk. Pro nikoho jiného nic nedělají. Je to rakovina trhu práce.
Takmer každý robí pre zisk. V podstate aj zamestnanec, len sa ten zisk nedá tak jednoducho v peniazoch zrátať.
Ak by činnosť agentúry neprinášala nijaký benefit niekomu inému, tak by ju nikto neplatil...

pythonman

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #19 kdy: 20. 12. 2018, 16:07:29 »
to nepochopim jak muzou korporaty/firmy  platit personalky, tak at vyhodi HR  rozkurovacky ktere to maji delat ,
to potom muze programator klidne reknout sefovi, hele sefe  nenakodil jsem to ale mam borca ktery to za xxxx $ nakodi  a problem se vyresi. 


UF

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #20 kdy: 20. 12. 2018, 16:26:47 »
Ak by činnosť agentúry neprinášala nijaký benefit niekomu inému, tak by ju nikto neplatil...

tys me pobavil clovece :) peknej - takovej vanocni ...

jpu

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #21 kdy: 20. 12. 2018, 18:55:45 »
S tym nemozem suhlasit. Ja osobne som mal napr. zadarmo vysetrenie oci a zubov v sukromnej ambulancii raz do roka, cely rok predplatne na casopis o technologiach, vzdy vianocny darcek plus zlavu na dovolenku.
Tak mohol si rovno napisat, ze ide o TITANS. Ono kvalitna firma si dokaze najst aj sama kvalitneho cloveka a dobre mu zaplatit. Tu nejde o meno, ci ma agentura alebo nema. Ja som bol raz takto na pohovore cez titans a v com to bolo ine? Ze som sa stretol s chlapikom od nich a isli sme spolu na pohovor. Takze rozdiel bol ten, ze tam bol pritomny aj on. A takisto vedia robit take veci, ze do inzeratu uvedu mzdu 4800€ a potom ked vas nahodou firma prijme, tak agentura zacne zjednavat ze toto a hento a nakoniec to ani tych 4800€ nemusi byt. Firmy skor takto vyuzivaju agentury, lebo ked sedite u niekoho, nejedna sa o svarc. A samozrejme mate podpisane zmluvy, kde su uvedene pokuty za omeskanie, nedodanie atd. Schopny clovek si vie najst aj sam pracu a hlavne aj vo firme, kde im nehori projekt

andy

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #22 kdy: 21. 12. 2018, 13:01:10 »
Ano najde si, ale ked si v tom taky dobry, tak je lepsie zalozit si firmu so zamestnancami.. Chcem vediet ako si najdes takyto kratsi kontrakt, to uz musi mat clovek naozaj dobre kontakty. Firme je to jedno, ta si moze dat aj inzerat na profesiu. Ale ak to hori a cloveka doda agentura do par dni, tak sa to tej firme tiez oplati, inak by to nerobila. Pre kontraktorov je to tiez vyhodne, robia im v podstate personalneho managera. Ze niektore sa chovaju ako pasaci a ci 20% z 6000 (dajme tomu) je fer ked maju stovky/tisice ludi je druha vec, ale tu pridanu hodnotu tam vidim.

jpu

Re:Marže personálních agentur
« Odpověď #23 kdy: 21. 12. 2018, 13:55:08 »
Citace
Ano najde si, ale ked si v tom taky dobry, tak je lepsie zalozit si firmu so zamestnancami
To asi nie. Byt dobry vo svojom fachu neznamena, ze je zo mna aj obchodnik, ktory vie predat produkt a treba nejaky produkt aj mat.