reklama

Laptop Acer, pořadí bootování

Laptop Acer, pořadí bootování
« kdy: 10. 12. 2018, 08:34:19 »
Ahoj, na jednom laptopu Acer (teď z hlavy nevím označení) s Win10 se mi nedaří nastavit pořadí bootování. Pokud mám připojený externí HDD skrze USB, tak laptop při bootu napíše, že nenašel žádný OS. Musím jej odpojit a nastartovat laptop znovu.

Ve Win10 jsem se skrze Aktualizace a zabezpečení -> Obnovení -> Spuštění s upřesněným nastavením prokousal do BIOSu (možní UEFI nevím) kde je pořadí bootování. Jako první je tam Windows Boot Manager a pak jednotlivá zařízení. Pokud dám na první místo HDD, tak mi to nefunguje. Kde se nastaví pořadí ve Windows Boot Mananger?

Můžete mi to někdo nějak osvetlit?

Díky

reklama

M.V

Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2018, 09:12:35 »
Na 100% ti neporadim ale tohle by melo fungovat zatim jako workaround a mozna ti to bude stacit. V biosu aktivuj "F12 Boot menu" na Enabled. Pak pri bootu pocitace muzes zmacknout F12 a vybrat zarizeni ktere ma bootovat rucne.

« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2018, 09:01:42 »
Na 100% ti neporadim ale tohle by melo fungovat zatim jako workaround a mozna ti to bude stacit. V biosu aktivuj "F12 Boot menu" na Enabled. Pak pri bootu pocitace muzes zmacknout F12 a vybrat zarizeni ktere ma bootovat rucne.
To je skutečně jen dočasný workaround. :-)

Máte někdo nějaký nápad?

k3dAR

• 1 081
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2018, 22:11:16 »
normalni chovani by bylo, kdyz vyberes pro boot WindowsBootloader (tedy EFI Windows Binarku z disku na kterem to najde) ze by to startovalo i pri pripojeni USB disku...
muzes zkusit vybrat v biosu boot pri pripojenem USB disku,
nebo zakazat v biosu boot z USB disku obecne,
nebo zkontroluj zda na USB nemas EFI oddil z nejakeho zahadneho duvodu a smaz ho...

« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2018, 09:55:40 »
V setupu pod položkou Boot je pouze výběr zda chci Legacy či UEFI boot a poté seznam zařízení ze kterých bootovat. S tím, že na prvním místě je Windows Boot Manager. Zakázat USB zde nelze.

Díval jsem se na externí disk a žádnou EFI partition jsem tam neviděl.

reklama

reklama