Laptop Acer, pořadí bootování

Laptop Acer, pořadí bootování
« kdy: 10. 12. 2018, 08:34:19 »
Ahoj, na jednom laptopu Acer (teď z hlavy nevím označení) s Win10 se mi nedaří nastavit pořadí bootování. Pokud mám připojený externí HDD skrze USB, tak laptop při bootu napíše, že nenašel žádný OS. Musím jej odpojit a nastartovat laptop znovu.

Ve Win10 jsem se skrze Aktualizace a zabezpečení -> Obnovení -> Spuštění s upřesněným nastavením prokousal do BIOSu (možní UEFI nevím) kde je pořadí bootování. Jako první je tam Windows Boot Manager a pak jednotlivá zařízení. Pokud dám na první místo HDD, tak mi to nefunguje. Kde se nastaví pořadí ve Windows Boot Mananger?

Můžete mi to někdo nějak osvetlit?

Díky


M.V

Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« Odpověď #1 kdy: 10. 12. 2018, 09:12:35 »
Na 100% ti neporadim ale tohle by melo fungovat zatim jako workaround a mozna ti to bude stacit. V biosu aktivuj "F12 Boot menu" na Enabled. Pak pri bootu pocitace muzes zmacknout F12 a vybrat zarizeni ktere ma bootovat rucne.

Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« Odpověď #2 kdy: 11. 12. 2018, 09:01:42 »
Na 100% ti neporadim ale tohle by melo fungovat zatim jako workaround a mozna ti to bude stacit. V biosu aktivuj "F12 Boot menu" na Enabled. Pak pri bootu pocitace muzes zmacknout F12 a vybrat zarizeni ktere ma bootovat rucne.
To je skutečně jen dočasný workaround. :-)

Máte někdo nějaký nápad?

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« Odpověď #3 kdy: 12. 12. 2018, 22:11:16 »
normalni chovani by bylo, kdyz vyberes pro boot WindowsBootloader (tedy EFI Windows Binarku z disku na kterem to najde) ze by to startovalo i pri pripojeni USB disku...
muzes zkusit vybrat v biosu boot pri pripojenem USB disku,
nebo zakazat v biosu boot z USB disku obecne,
nebo zkontroluj zda na USB nemas EFI oddil z nejakeho zahadneho duvodu a smaz ho...

Re:Laptop Acer, pořadí bootování
« Odpověď #4 kdy: 18. 12. 2018, 09:55:40 »
V setupu pod položkou Boot je pouze výběr zda chci Legacy či UEFI boot a poté seznam zařízení ze kterých bootovat. S tím, že na prvním místě je Windows Boot Manager. Zakázat USB zde nelze.

Díval jsem se na externí disk a žádnou EFI partition jsem tam neviděl.