Přehřívání nové PC sestavy

Boo

Re:Problémy s novou PC sestavou
« Odpověď #15 kdy: 04. 12. 2018, 20:50:48 »
Chyba je jinde, jen nevím, kde.

Ale my davno vime kde ta chyba je !  8)  8)  8)

... jenze komu neni rady, tak tomu neni pomoci ...


Tono

Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #16 kdy: 04. 12. 2018, 20:53:00 »
Macik skladal PC ?

PC

Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #17 kdy: 04. 12. 2018, 20:53:39 »
V OS? Ale přeci RX 560 podporuje Windows 7. Tam přeci tedy nemůže být problém. Mám kolegu, který má stejnou sestavu, jen desku od MSI a grafiku ještě méně výkonnější než RX 560 (od Gigabyte) a funguje mu 4K bez sekání a problémů s Windows 7 :(.

Trupik

Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #18 kdy: 04. 12. 2018, 21:04:33 »
Ne­chal jsem si u CZC se­sta­vit PC ze zvo­le­ných kom­po­nent.
...
Poradím Ti takú fintu. Volá sa to "služby zákazníkom". Normálne sa ideš poradiť tam, kde si to kúpil a keď nie si spokojný, tak to reklamuješ.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #19 kdy: 04. 12. 2018, 21:14:38 »
V OS? Ale přeci RX 560 podporuje Windows 7. Tam přeci tedy nemůže být problém. Mám kolegu, který má stejnou sestavu, jen desku od MSI a grafiku ještě méně výkonnější než RX 560 (od Gigabyte) a funguje mu 4K bez sekání a problémů s Windows 7 :(.
ovladac si pouzil nejakej vychozi v W7? nebo stahl od vyrobce: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560


Lol Phirae

Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #20 kdy: 04. 12. 2018, 21:33:55 »
V OS? Ale přeci RX 560 podporuje Windows 7. Tam přeci tedy nemůže být problém. Mám kolegu, který má stejnou sestavu, jen desku od MSI a grafiku ještě méně výkonnější než RX 560 (od Gigabyte) a funguje mu 4K bez sekání a problémů s Windows 7 :(.
ovladac si pouzil nejakej vychozi v W7? nebo stahl od vyrobce: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-560

Výchozí tam žádný není. Divný, že... u 10 let starýho OS. On vůbec nemá tušení, jaký ovladač použil. Jak již bylo několikrát řečeno, stáhnul si "vytuněné" ISO, protože ví co dělá.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #21 kdy: 04. 12. 2018, 21:44:02 »
Výchozí tam žádný není. Divný, že... u 10 let starýho OS. On vůbec nemá tušení, jaký ovladač použil. Jak již bylo několikrát řečeno, stáhnul si "vytuněné" ISO, protože ví co dělá.
tak W7SP1 neni stary 10let ale 7let, nicmene to nic nemeni na tom, ze by vychozi ovladac mohla dodat aktualizace ci windows_search_drivers, ze... ;-)
to ze pouziv warezacke w7 sem radeji ani nekomentoval, nechapu proc se rozhodl pro takovou kravinu kdyz par radkovej postup na upravu pomoci dism sem mu v tom vlakne psal... ale kdyz vi co dela ;-)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #22 kdy: 04. 12. 2018, 21:51:17 »
Dob­rý den.

Ne­chal jsem si u CZC se­sta­vit PC ze zvo­le­ných kom­po­nent.

CPU mi bez za­tí­že­ní do­sa­hu­je až přes 80°C. Při za­tí­že­ní přes 115°C. Jak je to mož­né? Mě­řím přes AI­DA­64. Mě­ří špat­ně CPU di­o­da, ne­bo jsem v há­ji? Na­víc gra­fi­ka se při pře­hrá­vá­ní FHD a 4K fil­mů na You­tu­be i ve VLC straš­ně se­ká a na­víc se při pře­hrá­vá­ní dost vy­tě­žu­je pro­ce­sor.
Vě­t­rák Fe­ry se nor­mál­ně otá­čí. Ne­ní to chy­ba CPU mě­ří­cí di­o­dy?

Test CPU:
htt­ps://​ibb.​co/​s2t​PpvL

GPU při pře­hrá­vá­ní vi­deí pře­ska­ku­je z vy­tí­že­ní na 100, 0, 36, 99, 69 %:
htt­ps://​ibb.​co/​jHw​9bTB

Jak je to mož­né? Če­kal bych od gra­fi­ky mno­hem ví­ce. Pře­ce v tak ma­lém ok­ně se GPU ne­bu­de tak vy­tě­žo­vat a na­víc CPU ne­bu­de při pře­hrá­vá­ní tak vy­u­ží­vá­no a tep­lot­ně za hra­nou.
Tak do­kon­ce jsem ny­ní zku­sil pře­hrát na YTB i vi­deo o roz­li­še­ní 720p a ta­ké se stej­ně straš­ně se­ká a GPU kmi­tá na stej­ných hod­no­tách (100%, 36, 0 atd...). Jak je to mož­né?
PC za 25 tisíc a zatím jsou s ním jen problémy...
Děkuji za rady.

Nevhodný software na měření. Vyděl hodnotu dvěma a budeš mít tu správnou.

A co se týká problémů s PC za 25 tisíc, tak ty nejsou v PC, ale v tom bastlíři, co si to pořídil.

PC

Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #23 kdy: 04. 12. 2018, 22:00:37 »
Ovladače jsem nainstaloval přímo od výrobce (dodaných CD).

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problémy s novou PC sestavou
« Odpověď #24 kdy: 04. 12. 2018, 22:05:34 »
Není to pravda. GPU nic skrytě netěží.

Jak to víš?

Odpojil jsem ethernet. kabel a spustil video z VLC a problém je stejný i bez internetu. Chyba je jinde, jen nevím, kde.

Pokud to teda není kryptotěžbou (což nevíme), tak bych to tipoval na nesprávný ovladač.

PS: Vážně tě to baví takhle se s tím prát? Proč nedáš někomu pár stokorun za vyladění a můžeš spokojeně užívat?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #25 kdy: 04. 12. 2018, 22:10:02 »
tak W7SP1 neni stary 10let ale 7let

Ale je, to že 3 roky po vydání přišel nějaký kumulativní patch, ještě neznamená, že se to technologicky hnulo. Pořád 10 let stará záležitost.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #26 kdy: 04. 12. 2018, 22:16:26 »
Ale je, to že 3 roky po vydání přišel nějaký kumulativní patch, ještě neznamená, že se to technologicky hnulo. Pořád 10 let stará záležitost.
a ovladace pres windows_search_drivers nebo v ramci aktualizaci jsou pro >=10 let stary HW nebo pro (vybrany) <=aktualni? ;-)

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přehřívání nové PC sestavy
« Odpověď #27 kdy: 04. 12. 2018, 22:20:45 »
Ale je, to že 3 roky po vydání přišel nějaký kumulativní patch, ještě neznamená, že se to technologicky hnulo. Pořád 10 let stará záležitost.
a ovladace pres windows_search_drivers nebo v ramci aktualizaci jsou pro >=10 let stary HW nebo pro (vybrany) <=aktualni? ;-)

Bavilo se tu o nevhodnosti OS ne o ovladačích ;)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problémy s novou PC sestavou
« Odpověď #28 kdy: 04. 12. 2018, 22:21:06 »
Pokud to teda není kryptotěžbou (což nevíme), tak bych to tipoval na nesprávný ovladač.
to warez w7 dvd ma v sobe jiste minner co tezi i v offline rezimu, ma natahanejch par bloku ktere luska, kdyz je offline tak vysledky cachuje, take odesila fotografie uzivatele ktere snima pres hacknutej LCD FW, odposlouchava zvuky v mistnosti a loguje stisknute znaky na klavesnici.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Problémy s novou PC sestavou
« Odpověď #29 kdy: 04. 12. 2018, 22:28:21 »
Pokud to teda není kryptotěžbou (což nevíme), tak bych to tipoval na nesprávný ovladač.
to warez w7 dvd ma v sobe jiste minner co tezi i v offline rezimu, ma natahanejch par bloku ktere luska, kdyz je offline tak vysledky cachuje, take odesila fotografie uzivatele ktere snima pres hacknutej LCD FW, odposlouchava zvuky v mistnosti a loguje stisknute znaky na klavesnici.

Mám úplně stejný názor. Ale od vímcoděláma se dozvíme kulové.