Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu

apolinar

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #15 kdy: 04. 12. 2018, 12:57:22 »
na support nepotrebujes nic znat, naucis se za pochodu.
lidi v IT maji velke sklony zvelicovat odbornost svoji prace


xhamsterr

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #16 kdy: 04. 12. 2018, 16:38:30 »
Ahoj,

pomáhám teď lidem s tímto dost, jsem z Prahy, už pár lidí jsem směřoval, de fakto "za kafe", že si na hodinu na dvě sednem v kavárně, většinou pomáhám s následujícím

  • na jaké technologie se zaměřit
  • co si nastudovat
  • co očekávat od zaměstnavatelů (plat/otázky na pohovoru/pracovní podmínky)
  • jak začít
  • kolik času a tak bude potřeba investovat

Kdyby si ty (nebo někdo jiný z fóra) měl zájem, klidně se ozvy na PM a domluvíme se, prosím přípaďne rovnou piš svůj mail, ať je komunikace rychlejší, jsem docela vytížený, v oboru dělám přes 10 let a mám docela výsledky i dost nadprůměrný plat, takže fakt jsem schopen dobře poradit. Zaměřuji se hlavně na Linux/DevOps/Ansible/AWS
Pises jak steojove prelozenej spam ... ja ti taky dobre poradim. Slovosledu na zapracuj.

Mlaskal

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #17 kdy: 05. 12. 2018, 20:43:29 »
Tak není support jako support...Těch levelu supportu je dost a potřebné znalosti se dost liší a tím pak i plat/mzda.
U nás např. supportaci začínají na 60k a musí vědět jak s SMTP/pop3/imap, ftp, php, nginx, ldap, ad, voip. Umět jak s Linuxem tak s Windows servery, MySQL, mssql a nějaké to skriptovani. Nic z toho nemusí být na expertní urovni, ale minimálně si to umět rychle dohledat, spojit a neleknout se ujetých požadavků rádoby profi adminu a 200k programátorů z rootu :D A pak tam musí být i pokročilé komunikacni dovednosti s primenerou dávkou empatie  8)

Amanda Štramanda

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #18 kdy: 06. 12. 2018, 11:18:58 »
Koukám, že tady většina haní a shazuje support práci.

Zkuste si dělat support hmmm, co já vím např. pro Openstack. Je to práce, kde jsou vyžadovány hluboké znalosti virtualizace, kontejnerů, storage, networkingu, jiných všechmožných protokolů, čtení kódu, atd. aby človek byl vůbec schopnej to troubleshootovat.

Není support jako support!

Peace.

mojenervy

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #19 kdy: 06. 12. 2018, 11:31:27 »
přesně tak - a ono když jedete 4h do nějakých zadekkovic a musíte něco rozchodit, tak nemáte čas něco vynalézat,musíte vědět. Navíc je to náročné na psychiku, protože vám za krkem funí nějaký manažer a pořád se ptá, jestli už to bude, protože jim stojí práca. Že se v tom hrabal už někdo před vámi se nepřiznají.



D.J.Bobo

Re:Pomohl by někdo dostat se do oboru supportu
« Odpověď #20 kdy: 06. 12. 2018, 19:40:30 »
Přečti si toto a pak pouvažuj, jestli jsi dost empatický na tak náročnou práci  :)
http://rover623.blog.zive.cz/2010/12/nejvtipnejsi-a-nejtrivialnejsi-dotazy-uzivatelu/