Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG

w7

Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« kdy: 22. 11. 2018, 22:14:08 »
Dobrý den.
Byl bych vám vděčný, kdybyste mi poradili, jakým způsobem mohu vyřešit svůj problém.
Zakoupil jsem si nový počítač (nechal jsem si pc složit z vybraných komponent).

Seznam částí PC:
ADATA XPG GAMMIX S11 SSD 240GB
AMD Ryzen 5 2600
MSI B450M MORTAR

Popis mého problému: Potřebuji si na tento počítač nainstalovat Windows 7 (nikoli Windows 10, ten opravdu z osobních důvodů nechci).

Má otázka zní, jak úspěšně mohu Windows 7 na tento typ SSD nainstalovat?
Jsem si vědom, že musím: stáhnout originální ISO instalační soubor W7, do tohoto souboru musím integrovat všechny ovladače základní desky, CPU a SSD, a navíc ještě potřebuji integrovat příslušné ovladače pro USB (3) a NVME.
Napsali byste mi, prosím, ověřený postup, jak to všechno mohu provést? Nikde na internetu jsem nenašel přesný postup na instalaci na SSD od firmy ADATA.
Děkuji.

« Poslední změna: 22. 11. 2018, 22:57:48 od Petr Krčmář »



MasoxCZ

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #2 kdy: 23. 11. 2018, 10:46:57 »
Dobrý den.
Byl bych vám vděčný, kdybyste mi poradili, jakým způsobem mohu vyřešit svůj problém.
Zakoupil jsem si nový počítač (nechal jsem si pc složit z vybraných komponent).
(...)
Popis mého problému: Potřebuji si na tento počítač nainstalovat Windows 7 (nikoli Windows 10, ten opravdu z osobních důvodů nechci).

Má otázka zní, jak úspěšně mohu Windows 7 na tento typ SSD nainstalovat?
(...)
Děkuji.

Nazdar. Jelikož už bylo zodpovězeno, zbývá jen vyjádřit úžas nad tím, že sis "nechal postavit počítač z VYBRANÝCH komponent", a teprve nakonec řešíš, jestli to vůbec bude fungovat. Asi zde narážíme na nějakým méně obvyklý význam pojmu "výběr", který mi dosud úspěšně unikal.

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #3 kdy: 23. 11. 2018, 11:24:51 »
AMD Ryzen 5 2600
V prvom rade, ak sa inštalácia vôbec podarí, bude ten M$ bazmek furt vykrikovať že používaš nepodporovaný procesor a nepôjdu updates, ale to sa dá riešiť: [size=78%]https://github.com/zeffy/wufuc[/size]

honzikk

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #4 kdy: 23. 11. 2018, 13:09:06 »
Prvni clanek v google je Instalace Windows 7 na NVMe PCIe m.2 SSD disk nebo z USB 3.x ... asi to neni pro adata, ale v zasade to bude stejne.

https://www.servis-zlin.eu/clanky/instalace-windows-7-nvme-pcie-m-2-ssd-disk/


honzikk

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #5 kdy: 23. 11. 2018, 13:12:22 »
AMD Ryzen 5 2600
V prvom rade, ak sa inštalácia vôbec podarí, bude ten M$ bazmek furt vykrikovať že používaš nepodporovaný procesor a nepôjdu updates, ale to sa dá riešiť: [size=78%]https://github.com/zeffy/wufuc[/size]
Statisticky je na desktopu pravdepodobnejsi uspesna instalace windows nez linux. Problem s nepodporovanym procesorem resi jeden patch a jedinej kdo porad vykrikikuje ses ty, ale vzhledem k tomu jakou reci pises se neni cemu divit.

https://github.com/zeffy/wufuc

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #6 kdy: 23. 11. 2018, 13:39:35 »
Tak rozhodl jste se, že to budete dělat složitě. Jen před bojem, zda nebo jak tam W7 vůbec nainstalujete, doporučuji ještě ověřit, že pro grafiku existuje driver pro W7 (u Intelu narazíte i tady, takže tam je jediné řešení smířit se s W10).
Já vím, že to tady je považováno za těžkou herezi, ale zkuste si vzít instalačku W10 a nainstalovat. Za 20 minut máte plně aktualizovaný systém. Když se vám podaří přesvědčit W7 a najdete drivery na všechno, tak ještě budete nejednu hodinu instalovat těch ~200 updatů vydaných od W7 SP1. Ale je to váš čas.

MD

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #7 kdy: 23. 11. 2018, 14:44:17 »
Pokud potřebujete instalovat Windows 7 z USB, na "vypálení" ISO souborů na USB flashku existoval program Windows USB DVD Download Tool, který mi fungoval celkem spolehlivě. Ale již nějakou dobu jsem jej nepoužíval.

Co se týče ovladačů, instalační program by si mohl vystačit s obecnými (které jsou již součástí instalace) s výjikmou NMVe, které v základu podporováno nebude. Nicméně, pořád tyto ovladače můžete do instalace integrovat například prostřednitvím programu ntLite.Jen je obvykle potřeba mu ty ovladače dodat ve formě INF, CAT a SYS souborů, což může znamenat jejich "vykuchání" z instalátoru (na to mi celkem fungoval KGB Universal Extractor).

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #8 kdy: 23. 11. 2018, 15:01:42 »
Pokud potřebujete instalovat Windows 7 z USB, na "vypálení" ISO souborů na USB flashku existoval program Windows USB DVD Download Tool, který mi fungoval celkem spolehlivě. Ale již nějakou dobu jsem jej nepoužíval.
Jo, ten funguje pořád, dá se s ním udělat i funkční instalační fleška i z jiných ISO (serverových, W10).

Lol Phirae

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #9 kdy: 23. 11. 2018, 18:25:27 »
Já vím, že to tady je považováno za těžkou herezi, ale zkuste si vzít instalačku W10 a nainstalovat. Za 20 minut máte plně aktualizovaný systém.

Ale vůbec ne. Nakoupit si hyper-moderní HW a cpát na něj skoro deset let starý OS je prostě praštěné na palici. Vážně nechápu. Nicméně, možnost je. Bude to spolehlivě fungovat? No, ani náhodou, ale to není můj problém.

linuxovykral

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #10 kdy: 23. 11. 2018, 18:51:47 »
Já vím, že to tady je považováno za těžkou herezi, ale zkuste si vzít instalačku W10 a nainstalovat. Za 20 minut máte plně aktualizovaný systém.

Ale vůbec ne. Nakoupit si hyper-moderní HW a cpát na něj skoro deset let starý OS je prostě praštěné na palici. Vážně nechápu. Nicméně, možnost je. Bude to spolehlivě fungovat? No, ani náhodou, ale to není můj problém.
Tak druhá možnost je Windows10. Bude to spolehlivě fungovat? No, ani náhodou, ale to není můj problém.

V reálu, pokud na to jsou ovladače tak nevidím jediný důvod proč by neměl být nový hw s Windows7 spolehlivý. Jistě, Windows10 má něco málo navíc co se týká využití nového hw, ale to je záležitost specifických případů a mi nevíme k čemu ten pc má. Nehledě na fakt, že jeho konfigurace neni nic "hyper-moderníno HW".

w7

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #11 kdy: 23. 11. 2018, 19:18:38 »
GPU RX 560
Myslíte, že jsem komponenty nevolil dle podpory W7? Tak proč se nyní na to ptám? Ano, vím, že to funguje, ale chtěl jsem ověřený proces, ne nefunkční postupy kdekoli na netu.  ;)
Samozřejmě si uvědomuji, že dnešní iGPU by na W7 nejela. Vím, co dělám.

ByCzech

  • *****
  • 1 845
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #12 kdy: 23. 11. 2018, 19:20:40 »
Samozřejmě si uvědomuji, že dnešní iGPU by na W7 nejela. Vím, co dělám.

Jo, to se pozná např. z toho, že se tu musíte vyptávat...

Kmemet

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #13 kdy: 23. 11. 2018, 20:02:48 »
W7: Skus sa pozriet sem http://web.tobynet.eu/obsah/reinstall/windows7.php  mozno ti to pomoze.

Sam momentalne riesim podobny problem a neviem sa rozhodnut, ci komponenty z prvej generacie (doska B350) + externa grafika k tomu, alebo aktualne komponenty a procak 2400G a ten win10 zmrd k tomu.

Takuto dilemu som este nikdy v zivote nemusel riesit, na jednej strane mame super HW vdaka AMD, na druhej sracku win10 v najnevhodnejsom case. Microsoft dakujem ti, si skvely!!!

linuxovykral

Re:Instalace Windows 7 na nové SSD od Adata XPG
« Odpověď #14 kdy: 23. 11. 2018, 20:28:15 »
... Ano, vím, že to funguje, ale chtěl jsem ověřený proces, ne nefunkční postupy kdekoli na netu.  ;) ... Vím, co dělám.
... aha ???