Avast free antivirus do školy

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Avast free antivirus do školy
« Odpověď #15 kdy: 25. 11. 2018, 18:01:23 »


romanz

Re:Avast free antivirus do školy
« Odpověď #16 kdy: 25. 11. 2018, 20:40:43 »
Na Windows 7 se ten AV myslím jmenoval Windows Security Essentials a bylo třeba jej extra doinstalovat. Fungoval dobře, jenom míra detekce byla horší než u ostatních.

Jasně.. fungoval dobře, jen prostě nedetekoval skoro nic. Hezky a pravdivě řečeno.

Nestalo se mi NIKDY že by Security Essentials zareagoval na jedinej napadenej soubor nebo zavirovanou přílohu mailu - ostatní antiviry stejou nákazu prokazatelně blokly.

Nicméně bezpečnbostní řešení ve Win10 je o něčem jinym a funguje dost dobře (samozřejmě za předpokladu že uživatel - bukvice nemá práva administrátora)

MD

Re:Avast free antivirus do školy
« Odpověď #17 kdy: 25. 11. 2018, 21:16:03 »
Citace
Nestalo se mi NIKDY že by Security Essentials zareagoval na jedinej napadenej soubor nebo zavirovanou přílohu mailu - ostatní antiviry stejou nákazu prokazatelně blokly.
To mě i něco detekoval, ale v porovnání s TOP antiviry chvíli trvalo, než se příslušné signatury dostaly do jeho databáze. Myslím, že to bylo možné pozorovat i na tehdejších testech AV-comparatives (pokud je budeme brát jako objektivní).

Citace
Nicméně bezpečnbostní řešení ve Win10 je o něčem jinym a funguje dost dobře (samozřejmě za předpokladu že uživatel - bukvice nemá práva administrátora)
Ano, pěkně jej vylepšili, ač pořád zůstává v porovnání s jinými řešeními (Kaspersky, Avast, Comodo...) dosti neinvazivní, za což jej já osobně mám rád.

Citace
Subjektivně dokázat posoudit zlepšení detekce antivirového programu ... no to chce odborníka.
Bohužel, tehdy jsem si stranou neukládal vzorky, které ten AV detekoval či nedetekoval v porovnání s ostatními, takže nedokážu na požádání vyprodukovat požadovanou staticku, která by šla považovat za objektivní v případě dostatečného počtu vzorků. Proto jsem použil slovo subjektivní.

honzikk

Re:Avast free antivirus do školy
« Odpověď #18 kdy: 25. 11. 2018, 21:31:20 »
Co treba Google, napr. https://www.antivirovecentrum.cz/aktuality/srovnani-antiviru.aspx
Jen ze u techto testu zalezi kdo plati ... i kdyz u tech avastu a podobnych to asi bude pravda.