Jakou IPTV pro Enigma2

iptv

Jakou IPTV pro Enigma2
« kdy: 21. 11. 2018, 15:13:45 »
Ahoj,

ponoril jsem se do novych neprobadanych vod OS Enigma2 a hledam IPTV nebo OTT TV sluzbu, ktera bude bez problemu fungovat v tomto OS, idealne vcetne nahravani, streamovani do LAN apod.

Co jsem zatim zjistil, explicitne podporu tohoto OS neuvadi zadny IPTV/OTT poskytovatel. Vetsinou uvadeji, ze funguje v prohlizeci, nebo Android Box, nebo na proprietarnim set-top-boxu, ale touto cestou se nechci davat.

Informace na specializanych forech typu parabola.cz nejsou ucelene. Tak se chci zeptat, co a jak pouzivate vy?


TV

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #1 kdy: 22. 11. 2018, 11:58:41 »
Nechci te zrazovat od Enigmy (nemam s tim zkusenost), ale asi to nebudes mit jednoduche. Sel bych cestou TVHeadend + Kodi. Na webu se daji dohledat navody, jak zprovoznit sledovani.tv s TVHeadend. Jako HW bych pouzil bud RPi s OSMC nebo nejaky Android Box s Amlogic, na kterem se da pustit LibreElec.

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2021, 05:21:53 »
IPTV Pro je nezbytná pro dnešní televizní aplikace.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2021, 10:42:20 »
Taky jsem to kdysi řešil. Pokud si pamatuju, je v tom nehorázný bordel - každý poskytovatel IPTV to řeší buďto vlastní aplikací do Androidu (což zjevně dle dotazu nechcete), nebo celým zařízením. Jednotný protokol neexistuje (zde by taky neškodil bič na volný trh). Když už existují moduly pro Kodi, pak neoficiální, které většinou rýpají webový přenos, který poskytovatel nabízí.
Takže: V podstatě to nemá rozumné řešení - buďto Šmírodroid, nebo neoficiální moduly v Kodi. Já jsem to vyřešil pomocí omezeného DVB-T.

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #4 kdy: 26. 01. 2021, 13:42:39 »
Nechci te zrazovat od Enigmy (nemam s tim zkusenost), ale asi to nebudes mit jednoduche. Sel bych cestou TVHeadend + Kodi. Na webu se daji dohledat navody, jak zprovoznit sledovani.tv s TVHeadend. Jako HW bych pouzil bud RPi s OSMC nebo nejaky Android Box s Amlogic, na kterem se da pustit LibreElec.

Vždyť sledovanitv.cz má plně funkční doplněk přímo do KODI, včetně programu. Používám jej denně, funguje naprosto perfektně, včetně přenosu přímo v x265.

Dokonce sledovanitv.cz má "demo", kde je k dispozici jen pár ČT programů, ale je to zdarma a napořád.
« Poslední změna: 26. 01. 2021, 13:44:11 od skunkos »


Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #5 kdy: 26. 01. 2021, 14:54:26 »
Vždyť sledovanitv.cz má plně funkční doplněk přímo do KODI, včetně programu. Používám jej denně, funguje naprosto perfektně, včetně přenosu přímo v x265.

Dokonce sledovanitv.cz má "demo", kde je k dispozici jen pár ČT programů, ale je to zdarma a napořád.

Proč jej tedy neuvádí na Podporované platformy ?

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #6 kdy: 26. 01. 2021, 15:03:50 »
Protože doplněk je neoficiální, ale pokud vím, někde jsem četl, že o něm ve sledovanitv.cz vědí a mají ho "in mind". Prostě nechtěli věnovat manpower na jeho vývoj, ale pokud nedojde k zásadní změně API, tak ten plugin bude fungovat dlouho. Autor jej udržuje.

Ja dva roky ani jeden výpadek, koukám na to na ČT24, případně ČT2 a funguje to výborně. Včetně nahrávání.

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #7 kdy: 26. 01. 2021, 15:22:02 »
Není mi jasný tvůj dotaz. Osobně beru že Enigma2 je systém určený pro satelitní přijímače.
Ty máš satelitní přijímač postavený na Enigma2 systému (DreamBOX, VU+ ...) a chceš do něj přidat přijem české IPTV ?
Tj. chceš pro hloupou TV připojenou k sateltnímu přijmači přidat IPTV funkcionalitu ?
(Docela zajímavé české fórum k satelitním přijímačům: http://ab-forum.info/ .)

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #8 kdy: 28. 01. 2021, 04:22:43 »
Nepostradatelná IPTV pro sledování televize nebo filmů. Díky výpisu lze iptv na https://techgara.com/lista-iptv prohlížet zdarma.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #9 kdy: 28. 01. 2021, 10:30:04 »
ad Kodi + SledovaniTV... take pouzivam uz dlouho, kazdejden jako primarni "TV", presto ze jde o neoficialni doplnek (oficialni(betu) pred roky prestalo SledovaniTV vyvijiet (a umelo toho tehdy mnoohem mene)) tak s nim nemam problemy, primarne pouzivam s Kodi 18.x ale novejsi verze funguje (lepe/vice) i s devel Kodi 19... s tim ze obcasne upravy posila autor i do te pro 18.x vetve...
puvodni neoficialni doplnek: https://github.com/PepaRokos/pvr.sledovanitv
jeho udrzovanej/vylepsovanej fork (kterej pouzivam): https://github.com/palinek/pvr.sledovanitv.cz

funguje v nem:
- sledovani/poslouchani zive TV/Radia
- sledovani ze zaznamu vcetne pretaceni
- program tv
- sledovani zpetne z programu
- pridani do nahravek
- smazani z nahravek
- a jiste dalsi veci co mi ted vypadlo nebo nepouzivam :)

zaroven SledovaniTV pouzivam v LG TV s webOS, tam jde o oficialni doplnek...

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #10 kdy: 29. 01. 2021, 07:54:30 »
ad Kodi + SledovaniTV... take pouzivam uz dlouho, kazdejden jako primarni "TV", presto ze jde o neoficialni doplnek (oficialni(betu) pred roky prestalo SledovaniTV vyvijiet (a umelo toho tehdy mnoohem mene)) tak s nim nemam problemy, primarne pouzivam s Kodi 18.x ale novejsi verze funguje (lepe/vice) i s devel Kodi 19... s tim ze obcasne upravy posila autor i do te pro 18.x vetve...
puvodni neoficialni doplnek: https://github.com/PepaRokos/pvr.sledovanitv
jeho udrzovanej/vylepsovanej fork (kterej pouzivam): https://github.com/palinek/pvr.sledovanitv.cz

funguje v nem:
- sledovani/poslouchani zive TV/Radia
- sledovani ze zaznamu vcetne pretaceni
- program tv
- sledovani zpetne z programu
- pridani do nahravek
- smazani z nahravek
- a jiste dalsi veci co mi ted vypadlo nebo nepouzivam :)

zaroven SledovaniTV pouzivam v LG TV s webOS, tam jde o oficialni doplnek...

Ano, přesně tento doplněk používám a je to snad nejvíc "seamless" řešení a-lá IPTV, které asi v ČR existuje. Je to rychlé, pohodlné, funkční a je to dokonce plně zdarma, pokud vám stačí ČT1/2/24/3/ART a NASA TV.

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #11 kdy: 29. 01. 2021, 22:11:46 »
Ano, přesně tento doplněk používám a je to snad nejvíc "seamless" řešení a-lá IPTV, které asi v ČR existuje. Je to rychlé, pohodlné, funkční a je to dokonce plně zdarma, pokud vám stačí ČT1/2/24/3/ART a NASA TV.
Jak získat tu verzi zdarma? Je potřeba nejdřív zaplatit tu nejmenší nabídku a pak to zase zrušit, nebo existuje nějaká jiná cesta?

Tom K

Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« Odpověď #12 kdy: 30. 01. 2021, 12:08:33 »

Jak získat tu verzi zdarma? Je potřeba nejdřív zaplatit tu nejmenší nabídku a pak to zase zrušit, nebo existuje nějaká jiná cesta?
[/quote]
Zaregistrovat a zaplatit 1Kč např. jednorázovou platební kartou. Měsíc celá nabídka, poté omezená na ČT a blbosti.