Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?

Tarantino

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #15 kdy: 22. 10. 2018, 06:42:52 »
chces freelancovat alebo byt contractor(hired gun na 6-12m projekt s daily rate?)
ak chces dobre peniaze ako kontraktor, tak musis byt dobry a byt aj domain expert .. vtedy vies ist v pohode na 600-700GBP/day v Londyne v bankingu/tradingu

Bol som v tom ze je to to iste :) ale asi to druhe


gofi

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #16 kdy: 22. 10. 2018, 08:45:19 »
“You're a contractor when you're getting paid and a freelancer when you're unemployed.”.   ;)

pre mna freelancer niekto kto pracuje pre roznych klientov, kym contractor je kvazi zamestnanec ale len na urcitu dobu/projekt

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #17 kdy: 22. 10. 2018, 10:08:33 »
Uplne nechapu proc by FREELANCE mel dostavat vic v praze nez jinde. Nebo zacni aspon tim, ze budes veci nazyvat pravymi nazvy.

Jinak IMHO ideal je vesnicka par km vedle krajskyho mesta. Taxik za nejaky 300,- z centra, dostupne vse podstatne - kultura, zdravi, prace... ale zaroven porad vesnice s okresnim preborem a putykou.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

m

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #18 kdy: 22. 10. 2018, 12:17:32 »
Uplne nechapu proc by FREELANCE mel dostavat vic v praze nez jinde. Nebo zacni aspon tim, ze budes veci nazyvat pravymi nazvy.

Jinak IMHO ideal je vesnicka par km vedle krajskyho mesta. Taxik za nejaky 300,- z centra, dostupne vse podstatne - kultura, zdravi, prace... ale zaroven porad vesnice s okresnim preborem a putykou.

protoze plati jednoduche pravidlo -- 2x vice lidi , 1.15x nahoru zivotni standard.

jpu

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #19 kdy: 23. 10. 2018, 07:22:57 »
Pod freelancingem bych si ideálně představoval, že si koupím chatu/vilu někde na samotě nebo hluboko v lesích či na horách (nebo prostě kdekoliv dle gusta), většinu času budu dělat na home office a jen občas v případě nutnosti zajedu do města na nějaké konzultace. Nikoliv že většinu času strávím v pronajaté kóji v králíkárně v Praze ;-)
Do toho mesta zajdes vtedy, ked budes musiet pushnut zmeny na server, lebo v hlbokom lese asi nenatrafis na stabilny a kvalitny internet :)


romanz

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #20 kdy: 23. 10. 2018, 07:42:20 »
V Brne beriem ako medior zhruba 75-85k (podla projektu). Vydaje v Brne mam: za byvanie v 2-izbaku (15k) + strava, oblecenie, doprava, ine (13k) + zalohy na cp a zp (8k) takze usetrim 39-49k.

a co se na to podívat obráceně ?
V Brně máš 75-85k a je to málo...  Co se zkusit vrátit do Banskej Bystrice kolik platí tam ?
Takže to nakonec v Brně není tak špatný ne ?

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #21 kdy: 23. 10. 2018, 08:27:20 »
Uplne nechapu proc by FREELANCE mel dostavat vic v praze nez jinde.

protoze plati jednoduche pravidlo -- 2x vice lidi , 1.15x nahoru zivotni standard.
taky asi nechapes o cem je freelance. na volne noze jsem delal asi 10 let - temer vyhradne pro prazaky(ano, zbytek republiky smrdi korunou) a celou dobu z moravy. Ale to je prave ta podstata volne nohy.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

m

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #22 kdy: 23. 10. 2018, 08:46:48 »
Uplne nechapu proc by FREELANCE mel dostavat vic v praze nez jinde.

protoze plati jednoduche pravidlo -- 2x vice lidi , 1.15x nahoru zivotni standard.
taky asi nechapes o cem je freelance. na volne noze jsem delal asi 10 let - temer vyhradne pro prazaky(ano, zbytek republiky smrdi korunou) a celou dobu z moravy. Ale to je prave ta podstata volne nohy.

nejak jsi nepochopil tu vetu. Zivotni uroven nahoru .. jsou i sluzby, zabava , zdravotni pece atd. K cemu je ti vydelavat kdyz nemas kvalitni sluzby za ktere bys to utratil. Stravil jsem vetsinu zivota na morave a rozdil v zivotni urovni a v moznostech Prahy vs zbytek republiky je dost neskutecny

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #23 kdy: 23. 10. 2018, 09:29:25 »
me to neprijde, ze by puvodni tazatel touzil po te "vyssi urovni" v praze(ktera je dost diskutabilni) nybrz sledoval pouze financni stranku veci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Youda

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #24 kdy: 23. 10. 2018, 10:14:15 »
Uplne nechapu proc by FREELANCE mel dostavat vic v praze nez jinde. Nebo zacni aspon tim, ze budes veci nazyvat pravymi nazvy.

Jinak IMHO ideal je vesnicka par km vedle krajskyho mesta. Taxik za nejaky 300,- z centra, dostupne vse podstatne - kultura, zdravi, prace... ale zaroven porad vesnice s okresnim preborem a putykou.

protoze plati jednoduche pravidlo -- 2x vice lidi , 1.15x nahoru zivotni standard.

No to neplati ani omylem, podle tehle "logiky" je nejvyssi zivotni uroven ve slumech v Kalkate.
Realita je, ze v Praze je dobra na business a zabavu, je tam jedine slusne letiste. Na zivot k prdu, prelidneno, randal, parkovaci zony, predrazene bydleni, magistrat rizen naprostymi idioty, cele pokryte psimi hovny, decka musis hlidat jak oko v hlave.

Kdyz uz freelance, tak, jak psali predrednici, pak pohodove klidne bydleni v malomeste, na kraji vetsiho mesta, s rozumnou dostupnosti na schuzky do Prahy.

Osobne jsem si postavil dum v Brandyse ve vilove ctvrti, kdyz do Prahy potrebuju na schuzku, autem cca 30 minut, pokud do centra, tak autem za 10 minut na P+R Cerny Most (nebo 14 minut busem, co jezdi co 20 minut), pak metrem. A Uberem o pulnoci ze Staromaku z hospody domu za 4 kilca.
Kamos stejny zpusob z Kolina (vlakem na hlavaku za 37 minut).
A treba Babis bydli v Pruhonicich, Kellner par km zapadne za Zlicinem. Bracha ma dum v luxusnim miste v lese u Humpolce. Prakticky kazdy trochu uspesnejsi clovek, ktereho znam, bydli v klidnem miste za Prahou, nebo v periferni Praze typu Kyje

Zivotni urovem v Praze je mytus, bydlel jsem tam 18 let.

swdev

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #25 kdy: 23. 10. 2018, 10:25:23 »
Financni stranka je jedna vec, kvalita a spokojenost zivota vec druha.

V Praze je v prubehu tydne temer 2 miliony lidi, je hodne konzumni, da se rict, ze pouze o penezich a vsude se na vse ceka. Vetsina lidi, co znam tady zijou "uspechany a pracovni zivot".

Bezny zivot (bezdetneho) cloveka v Praze, jak to vidim ja:
* hodina cesta do prace
* 8-10 hodin v praci
* hodina cesta z prace
* 30-40 min. v obchode (fronty, ucpane pokladny, vykoupene nebo oschle pecivo)
* cely den ve spechu a ve stresu

Kdyz obcas vidim ty lidi, kteri pracuji v obchodech, tak me nekdy prechazi chut na jidlo, kdyz vim, ze ho pripravuji (treba pecivo, salaty, ...). Tady v Praze totiz "bezne" pracovni pozice jako prodavacka, pekar, reznik, ..., nikdo normalni nedela. Taky je tady az moc ukrajincu, rusu, ktere bezne potkavas kdekoliv a obcas nekoho prepadnou. Ceny nemovitosti jsou extremni (kdybys chtel dum na okraji, tak si priprav tak 8-10 mega s tim, ze budes spoustu veci reklamovat, protoze se vsechno dela hrozne narychlo a vybiraji se ty nejlevnejsi casti).

Zit mimo Prahu a pracovat "v Praze" je moznost, ale ... ja osobne bych treba 2x tydne do Prahy cestovat nechtel.

senior

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #26 kdy: 23. 10. 2018, 10:50:20 »
Bezny zivot (bezdetneho) cloveka v Praze, jak to vidim ja:
* hodina cesta do prace
* 8-10 hodin v praci
* hodina cesta z prace
* 30-40 min. v obchode (fronty, ucpane pokladny, vykoupene nebo oschle pecivo)
* cely den ve spechu a ve stresu

Tak to asi není o vývojářích. V Praze je normální dělat vzdáleně.

* žádná cesta do práce
* 3 až 4 hodiny práce, protože nemusíš nic předstírat
* žádná cesta z práce
* věci si necháš přivézt
* celý den pohodička, občas pokecáš po netu o projektu a večer můžeš vypadnout ven

Shocked

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #27 kdy: 23. 10. 2018, 10:50:47 »
Pod freelancingem bych si ideálně představoval, že si koupím chatu/vilu někde na samotě nebo hluboko v lesích či na horách (nebo prostě kdekoliv dle gusta), většinu času budu dělat na home office a jen občas v případě nutnosti zajedu do města na nějaké konzultace. Nikoliv že většinu času strávím v pronajaté kóji v králíkárně v Praze ;-)

Já jsem tohle udělal před pár lety a už jsem zpátky v Praze... Koupil jsem dům na samotě na kraji středočeského kraje, s výhledem na zámek, kousek od Čáslavy. Jenže ta pohoda, který se člověk nabaží, má svoje úskalí - chceš jit večer s kámošema na pivko? Smůla. Něco si zaskočit koupit? Smůla. Zajít do kina apod.? Smůla.
Určitě je to individuální, ale hodně lidí si to idealizuje. Pokud je někdo zvyklý na velkoměsto, bude mít podle mě docela problém, jako já.

swdev

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #28 kdy: 23. 10. 2018, 10:58:04 »
Pod freelancingem bych si ideálně představoval, že si koupím chatu/vilu někde na samotě nebo hluboko v lesích či na horách (nebo prostě kdekoliv dle gusta), většinu času budu dělat na home office a jen občas v případě nutnosti zajedu do města na nějaké konzultace. Nikoliv že většinu času strávím v pronajaté kóji v králíkárně v Praze ;-)

Já jsem tohle udělal před pár lety a už jsem zpátky v Praze... Koupil jsem dům na samotě na kraji středočeského kraje, s výhledem na zámek, kousek od Čáslavy. Jenže ta pohoda, který se člověk nabaží, má svoje úskalí - chceš jit večer s kámošema na pivko? Smůla. Něco si zaskočit koupit? Smůla. Zajít do kina apod.? Smůla.
Určitě je to individuální, ale hodně lidí si to idealizuje. Pokud je někdo zvyklý na velkoměsto, bude mít podle mě docela problém, jako já.

No prave, pokud uz chces v Praze opravdu pracovat, reseni mi prijde neco mezi a to je bydlet v Praze, ale na okraji. Coz v pripade RD vyjde na cca 8-10M. Otazkou je, jestli to pak dava smysl kvuli te cene nemovitosti.

Youda

Re:Oplati sa ist freelancovat do Prahy (v porovnani s Brnom)?
« Odpověď #29 kdy: 23. 10. 2018, 11:15:39 »
Pod freelancingem bych si ideálně představoval, že si koupím chatu/vilu někde na samotě nebo hluboko v lesích či na horách (nebo prostě kdekoliv dle gusta), většinu času budu dělat na home office a jen občas v případě nutnosti zajedu do města na nějaké konzultace. Nikoliv že většinu času strávím v pronajaté kóji v králíkárně v Praze ;-)

Já jsem tohle udělal před pár lety a už jsem zpátky v Praze... Koupil jsem dům na samotě na kraji středočeského kraje, s výhledem na zámek, kousek od Čáslavy. Jenže ta pohoda, který se člověk nabaží, má svoje úskalí - chceš jit večer s kámošema na pivko? Smůla. Něco si zaskočit koupit? Smůla. Zajít do kina apod.? Smůla.
Určitě je to individuální, ale hodně lidí si to idealizuje. Pokud je někdo zvyklý na velkoměsto, bude mít podle mě docela problém, jako já.

Jo, taky znam par Prazaku, co takhle narazilo.
Kdo zil cely zivot v cinzaku/panelaku, tak nevi, co je na baraku nejdulezitejsi - poloha.
Barak v Rudne/Brandyse/Uvalech/Ricanech/Celakovicich stoji jako panelak v Praze a jezdi tam z hospod normalne nocni autobusy PID.