reklama

Windows nepřečtou kartu, kamera si nestěžuje

redrlo

Windows nepřečtou kartu, kamera si nestěžuje
« kdy: 18. 10. 2018, 13:58:47 »
Nějak se mi rozbila SD karta, když jsem ji měl připojenou přes USB čtečku k počítači, s Windows 10, kde je rozhašená každá druhá věc od nepravidelného odpojováního USB například.

Problém je, že windows na 2 pc mi hlásí, že karta je nečitelná, ZDA JI CHCI FORMÁTovat. ANI. OMYLEM, hlásí to, že formát souborů je neplatný. Avšak správa disků ukazuje , že rozdělení partition je zachované (16MB prázdno a následně oddíl)

Skvělá věc, je, že oba foťáky na ni v pohodě zapisují, nijak si nestěžují, data zůstávají.

Chtěl jsem foťák použít k přenosu z USB, jenže to má 2 nevýhody:
1. kosmetická, je to USB 2.0 starý krám, kde by 35MB/s limitovalo 90 MB/s kartu. (kdo chce data, ten si počká)
2. věc jménem MTP, takže filesystém je uplně něco jinýho než filesystém karty a ukazují se tam jen MP4  A jpg soubory a to ještě z DCIM složky, tudíž nic nezkopíruji.

Máte radu, jak na tuto situaci? Proč windows 8 a 10 jsou nechopné přečíst kartu? (pro jistotu zkoušeno i přes 2 USB čtečky a interní SD čtečku). Myslím, že Win 7 nemá cenu zkoušet, ten exFAT původně ani neuměl.

Edit admin: Příště prosím slušně, naše oči nejsou stoka.
« Poslední změna: 18. 10. 2018, 14:15:23 od Petr Krčmář »

reklama

redrlo

Re:Windows nepřečtou kartu, kamera si nestěžuje
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2018, 14:43:40 »
Druhý foťák má ná výběr MTP / Mass:
- Mass storage: identický problém: hlásí poškozený FS
- PTP: nabídne na stříbrném podnose obrázky z DCIM   (vč. druhého foťáku) a , ačkoli jen read only.

Fedoora: Neznámý filesystém exfat

OS X  to přečetl na pána (i dokonce i RW)

redrlo

« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2018, 14:47:59 »
A navíc byl OS X tak zlatý, že kartu dokonce vyléčil, je již čitelná ve Windows.

Děkuji doktore OS X <3

« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2018, 14:58:03 »
Citace
Máte radu, jak na tuto situaci? Proč windows 8 a 10 jsou nechopné přečíst kartu? (pro jistotu zkoušeno i přes 2 USB čtečky a interní SD čtečku). Myslím, že Win 7 nemá cenu zkoušet, ten exFAT původně ani neuměl.

Problém může být v tom, že implementace exFAT ve foťáku je nekompatibilní s tou ve Windows (ať už kvůli chybě v exfat.sys, nebo z důvodu špatného porozumění specifikaci (např. využití bitů označených jako reserved)).

Správce disků se na dané zařízení dívá z hlediska oddílů, jejich obsah jej nezajímá.

Citace
Fedoora: Neznámý filesystém exfat
Citace
To by neměl být problém vyřešit instalací příslušného modulu (např. přes FUSE).

redrlo

« Odpověď #4 kdy: 18. 10. 2018, 16:22:11 »
Dobře, ještě naposled fouknu do vyhasínajícího ohýnku. předtím Než si windows nasraly do karty (jinak to nelze říct, protože nečitelnou se FS stal jen PRO windows, OS X plně funkční, ve fotacich rovněž), samozřejmě karta plně fungovala i v těch windows. Bohužel z nějakého důvodu se USB disky, flashky podivně odpojují, USB 3.0 disky se nezapnou, zkoušel jsem kabely. Pomohlo třeba odpojit hub pro zprovoznění HDD. Naopak flashka fungovala bez přerušovaného odpojování jen přes HUB-

reklama

« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2018, 07:00:34 »
No, primární problém bude asi s tím odpojováním USB, ne?
Necpe se do toho třeba nějaký iniciativní antivirus?

reklama