Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér

redrlo

Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« kdy: 16. 10. 2018, 18:03:54 »
Stal se mi takový problém, chtěl jsem propojit 2 PC Gigabitem (ano, už je 10 let na trhu vyjma lowend atomů, minimálně ho používám, nedávno se tu někdo ptal jak migrovat z 100Mbit), přičemž v jednom musím používat USB 3.0 1Gbps adaptér. Přes Local link IP (169.254...)




Ovšem mě frusruje chování windows 8.1 na jednom PC (na druhém bez problému, paradoxne windows 10): po spojení, začne "Ověřování", nechápu, proč pořád Windows zapínají 802.11 Ověřování, když ho pokaždé vypínám (a použil jsem ho jen týden před 2 lety). --- To není zas tak velký problém, pouze to zdržuje (protože tam mám  " při neuspešném autentizaci použí nezabezpečené připojení" - parafrázováno)

Další a hlavní věc co následuje, je detekce DHCP, kdy to mění stav z Zjišťován  sítě - nepřipojeno - Neznámá síť.
Pak to začne jít, zhruba tipuji minutu až 5 minut OK, sdílím soubory ,pohoda

Jenže pak se něco vy*ere a najednou vidím, že síťový adaptér je Zakázanó. Co to ksakru je? Event log-nic.

PS: nezkoušel jsem izolovat problém, jestli to je nezávislé na propojení druhého PC, tedy bez zapojení kabelu, zda adaptér nezdechne  (šedě Zakázáno) i bez nutnosti mít zasunutý kabel RJ-45.

Jak opravit, aby Windows 8 nezakazovaly síťvoý adaptér po 2-5 minutách a proč se to děje?


Kit

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2018, 18:26:23 »
Zřejmě se pokoušíš přenášet ilegální data.

Lol Phirae

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2018, 18:47:39 »
Přes Local link IP (169.254...)

Ty si neumíš nastavit normálně síť, nebo proč používáš tuhle kokotinu z dílny nakousnutého jabka, která nikdy nikde správně nefungovala?

xhamsterr

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2018, 19:09:58 »
to by chtelo clanek site pro zacatecniky

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #4 kdy: 16. 10. 2018, 19:41:53 »
Možno sa M$ iba snažil "vylepšiť" 30 rokov používaný tcp socket od FreeBSD a dopadlo to ako všetko, čoho sa v poslednom čase chytil.


Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2018, 20:06:02 »
Keď to vypadne svietia LED-ky na kartách?

e3k

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #6 kdy: 16. 10. 2018, 21:28:28 »
daj update na windows 10. ked nepojde tak si tam daj ubuntu. tu sa to da stiahnut: https://www.debian.org/distrib/netinst

_mtd

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #7 kdy: 16. 10. 2018, 22:05:20 »
začal bych nastavením nějakých normálních ip adres (třeba z rozsahu 192.168/16), vypnutím dhcp na těch adaptérech, nastavením firewallu a pak by se vidělo.

používání local link ip adresy je nespolehlivé, vede to na komplikace.

síťovka na usb může být zakázaná více způsoby, co je přesně zakázané? je zakázaný třeba ve výstupu z netsh interface show interface?

MasoxCZ

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #8 kdy: 16. 10. 2018, 22:46:37 »
začal bych nastavením nějakých normálních ip adres (třeba z rozsahu 192.168/16), vypnutím dhcp na těch adaptérech, nastavením firewallu a pak by se vidělo.

používání local link ip adresy je nespolehlivé, vede to na komplikace.

síťovka na usb může být zakázaná více způsoby, co je přesně zakázané? je zakázaný třeba ve výstupu z netsh interface show interface?

ve Win nikdy pořádně nefungoval fallback při absenci DHCP serveru. stací nastavit nějaký smysluplný nekolidující adresy, jako 192.168.254.10 a .11, pro případ že karty neumí autocross dát kříženej kabel, a pojede to.

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #9 kdy: 17. 10. 2018, 19:11:11 »
Tak já bych hlavně vypnul (tj. zakázal) to ověřování (802.1x). Je pěkné, že Windows mají fallback (v Linuxu to není, tam si to člověk pěkně musí vypnout, jinak se nepřipojí), ale zdržuje to a při to propojení napřímo to zdržení může být problém.

FailNet

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #10 kdy: 18. 10. 2018, 08:53:59 »
Děje se to rutinně při použití USB modemů pro cdma či LTE, ověřeno mnohokrát osobně. Jakmile Win absorbují ovladače pro modemy, cdma či LTE síť lze sice rozchodit, leč wi-i síť je v zákazu. Samočinně. Rutinní chování redmondského paskvilu, někde něco uschopníš a druhý konec se rozjebe.

redrlo

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #11 kdy: 18. 10. 2018, 13:45:33 »
Jak to mám vypnout definitivně? Po každém asi připojení USB zařízení se to zaškrtne

FailNet

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #12 kdy: 18. 10. 2018, 16:30:08 »
Tato feature nezakázat síťový adaptér zatím na rozdíl od podloudného mazání uživatelských dat nebyla naprogramována, schválena a uvolněna. Ale útěchou ve Win 7 je, že to střídavě vypíná wi-fi a střídavě cable net. Takže to musíš nahazovat jen při každé druhé sabotáži. Jak to má Win 8 a Win 10 netuším, tam možná frekvence diverzních akcí vzrostla.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #13 kdy: 18. 10. 2018, 17:29:48 »
Jak to mám vypnout definitivně? Po každém asi připojení USB zařízení se to zaškrtne
vyzkousel bych hodit na USB Xubuntu 18.04, nastartovat  v Live/Vyzkouset rezimu a uvidis zda to bude delat take (=HW problem)

FailNet

Re:Windows 8 se zbláznily a Zakazují síťový adaptér
« Odpověď #14 kdy: 18. 10. 2018, 18:53:38 »
To ne, různá distra GNU/Linuxu, když už v nich usb modem pro cdma/LTE jede, tak korektně, simultánní a automatický zákaz jiných síťových periferií není podporován. Je to specialitka Win, řešení neznám, knížek o spravování Win jsem přečetl hodně, ale tahle kapitola tam holt nikdy nebyla. Ale asi je to má chyba, poslední jsem přečetl Win 2000 Advanced server a pak jsem ty kraviny přestal číst, skončila doba (nočních) her (s věčným zprovozňováním čehosi) a začala doba práce (UniGraphics, ProE, SGI workstations, Fluent..), byl jsem nucen akceptovat, že čas chápat co a jak myslel Redmond se mi rozplynul beze stopy.