Android developer

Lufghon

Android developer
« kdy: 17. 10. 2018, 11:02:06 »
Dobrý den,
láká mě android development. Umím core javu...
Dá se sehnat práce pro juniora v tomto odvětví? Jak je to s platem, prospektivita? Jak dlouho by mi mohlo trvatcse naučit, abych se mohl pokusit o nějakou pozici?Nebo jistější jít do backendu v jave?

Hezky den a díky


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android developer
« Odpověď #1 kdy: 17. 10. 2018, 13:47:30 »
stahni si Android Studio, vyber si nejakou app co ma zdrojaky, treba na F-Droid, natahni ji do Studia a podivej se co a jak, zkus provest nejake zmeny v programu, v UI, v funkci...

cydreb

Re:Android developer
« Odpověď #2 kdy: 17. 10. 2018, 15:33:42 »
Dá se sehnat práce pro juniora v tomto odvětví?

Dá.

Jak je to s platem, prospektivita?

V Bratislave okolo 1000-1500 eur pre juniora, v Prahe a v Brne to bude podobné.

Jak dlouho by mi mohlo trvatcse naučit, abych se mohl pokusit o nějakou pozici?

Ty sa na to rovno vykašli, pretože si sa ešte ani písať nenaučil. Čo je to za slovo "trvatcse"? Šikovný programátor, ktorý už niečo v Jave spravil sa naučí programovať aplikácie pre Android za pár týždňov.

Nebo jistější jít do backendu v jave?

Tu sú Java EE špecifikácie: https://www.oracle.com/technetwork/java/javaee/tech/index.html

Pozri si koľko majú strán a zamysli sa, či je jednoduchšie zvládnuť Java EE, k tomu nejaký aplikačný server (napr. WildFly) alebo v podstate jednoduchý Android.

Lufghon

Re:Android developer
« Odpověď #3 kdy: 17. 10. 2018, 16:35:12 »
Dá se sehnat práce pro juniora v tomto odvětví?

Dá.

Jak je to s platem, prospektivita?

V Bratislave okolo 1000-1500 eur pre juniora, v Prahe a v Brne to bude podobné.

Jak dlouho by mi mohlo trvatcse naučit, abych se mohl pokusit o nějakou pozici?

Ty sa na to rovno vykašli, pretože si sa ešte ani písať nenaučil. Čo je to za slovo "trvatcse"? Šikovný programátor, ktorý už niečo v Jave spravil sa naučí programovať aplikácie pre Android za pár týždňov.

Nebo jistější jít do backendu v jave?

Tu sú Java EE špecifikácie: https://www.oracle.com/technetwork/java/javaee/tech/index.html

Pozri si koľko majú strán a zamysli sa, či je jednoduchšie zvládnuť Java EE, k tomu nejaký aplikačný server (napr. WildFly) alebo v podstate jednoduchý Android.

Psal jsem to na mobilu, tam se dělají missclicky relativně jednoduše. Každopádně díky za názor. Ale v backendu jsem měl spíše na mysli spring, než samotnou javu EE

Honza

Re:Android developer
« Odpověď #4 kdy: 17. 10. 2018, 16:54:07 »
Dělal jsem Android, práce se v tom sehnat dá. Pak jsem přešel na backend javu (na pohovoru jsem jim řekl, že ty javovské frameworky VŮBEC neumím a prokázal základní znalost SQL a obecnou schopnost programovat a myslet) a nástupní peníze byly o 10% lepší než na Androidu (který jsem uměl docela dobře) a po 2 letech o dalších 25% nahoru.


Lufghon

Re:Android developer
« Odpověď #5 kdy: 17. 10. 2018, 19:24:58 »
Dělal jsem Android, práce se v tom sehnat dá. Pak jsem přešel na backend javu (na pohovoru jsem jim řekl, že ty javovské frameworky VŮBEC neumím a prokázal základní znalost SQL a obecnou schopnost programovat a myslet) a nástupní peníze byly o 10% lepší než na Androidu (který jsem uměl docela dobře) a po 2 letech o dalších 25% nahoru.

A mohl bys mi obě strany trošku více popsat?

Honza

Re:Android developer
« Odpověď #6 kdy: 18. 10. 2018, 14:30:08 »
Dělal jsem Android, práce se v tom sehnat dá. Pak jsem přešel na backend javu (na pohovoru jsem jim řekl, že ty javovské frameworky VŮBEC neumím a prokázal základní znalost SQL a obecnou schopnost programovat a myslet) a nástupní peníze byly o 10% lepší než na Androidu (který jsem uměl docela dobře) a po 2 letech o dalších 25% nahoru.

A mohl bys mi obě strany trošku více popsat?

Android - malá firmička prodávající své VoIP řešení pro iOS a Android primárně SIP operátorům, ale i jiným zákazníkům včetně koncových uživatelů. Ale víc prachů mi nechtěli dát ani jinde.

Serverová Java - na české poměry velká firma primárně dodávající lidi do bank.

Re:Android developer
« Odpověď #7 kdy: 18. 10. 2018, 23:42:22 »
tvl to jsou fakt prachy jedine kriterium vyberu toho co budes delat? ja bych treba na frontend nesel ani za zlaty prase.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Android developer
« Odpověď #8 kdy: 19. 10. 2018, 18:14:26 »
Android - malá firmička
Serverová Java - na české poměry velká firma
Já myslím, že v tomhle je zakopaný pes a ne v Androidu. Dost českých firmiček bídně platí i za EE Javu. A když jsi zmínil tu banku, tak ta snad má mobilní frondend. Za ten se taky málo platí ?