Pojistka na blbost pro IT admin

xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #30 kdy: 14. 10. 2018, 14:30:42 »
Zaměstnavatel může dát 4,5 násobku hrubé mzdy. V případě že je někdo tak blb-j že podepsal hmotnou odpovědnost tak neomezeně.

Tak pojistna na blbost je základní výbava každého zaměstnance. Já mám drahou pojistku a u Kooperativy chtěli 6k. Pak jsem došel do české pojišťovny a tam to vyšlo na 4,5k s tím, že v tom je ztráta a odcizení věcí.

Pojistku na blbost je třeba brát jako právní ochranu protože škoda se likviduje tak, žezaměstnavatel dá požadavek na pojišťovnu a ty zaplatíš spoluúčast. Pokud pojišťovna řekne že zaměstnavatel nemá na vyplacení nárok tak seš z toho venku uplně.


xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #31 kdy: 14. 10. 2018, 14:33:24 »
Pojištění má smysl tam, kde by následky mohly být likvidační. Zaplatit 4.5násobek průměrné hrubé mzdy (nebo kolik to je) mě sice poněkud naštve, ale nesloží. ...
Průměrná pojistka na blbost i s autem stojí kolem 1500 až 2000 za rok. A jaká je šance že křupnu telefon nebo odřu auto? Ta pojistka má smysl. Když tě nepoloží zaplatit 4,5 násobek platu tak proč je problém 2k?

Karel

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #32 kdy: 14. 10. 2018, 14:47:26 »
...
Škoda za 30 000 CZK pro mě osobně spadá do „naštvalo by to, ale zaplatil bych to“.
...
Pokud by případné plnění pouze řešilo situaci, kdy mě to naštve, ale prostě bych to zaplatil bez problému ze svého, nemá pojištění moc smysl...
Necápu proč by někdo platil ze svého co mže zaplatit pojišťovna :o

Zaplatí ta tvoje pojišťovna, když spadne server někomu kdo jde v žabkách?

xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #33 kdy: 14. 10. 2018, 15:03:58 »
...
Škoda za 30 000 CZK pro mě osobně spadá do „naštvalo by to, ale zaplatil bych to“.
...
Pokud by případné plnění pouze řešilo situaci, kdy mě to naštve, ale prostě bych to zaplatil bez problému ze svého, nemá pojištění moc smysl...
Necápu proč by někdo platil ze svého co mže zaplatit pojišťovna :o

Zaplatí ta tvoje pojišťovna, když spadne server někomu kdo jde v žabkách?
Tak snad nikdo neni tak blb.j aby to priznal. A zamestnavatel neni tak blb.j aby priznal ze se to tak stalo. Pojistovna vi ke to co se ji napise. Kapis?

Karel

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #34 kdy: 14. 10. 2018, 15:19:05 »
Zaplatí ta tvoje pojišťovna, když spadne server někomu kdo jde v žabkách?
Tak snad nikdo neni tak blb.j aby to priznal. A zamestnavatel neni tak blb.j aby priznal ze se to tak stalo. Pojistovna vi ke to co se ji napise. Kapis?

V tom případě to pojištění vlastně nemá s popisovaným případem nic společného.
Kdyby se z toho zaměstnanec vyzul, pojištění nepotřebuje, protože nic platit nemusí.
Kdyby se z toho nevyzul, pojišťovna se z toho vyvleče a nepřispěje mu nic.


xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #35 kdy: 14. 10. 2018, 15:26:31 »
Zaplatí ta tvoje pojišťovna, když spadne server někomu kdo jde v žabkách?
Tak snad nikdo neni tak blb.j aby to priznal. A zamestnavatel neni tak blb.j aby priznal ze se to tak stalo. Pojistovna vi ke to co se ji napise. Kapis?

V tom případě to pojištění vlastně nemá s popisovaným případem nic společného.
Kdyby se z toho zaměstnanec vyzul, pojištění nepotřebuje, protože nic platit nemusí.
Kdyby se z toho nevyzul, pojišťovna se z toho vyvleče a nepřispěje mu nic.
Co to blekotas? Zamestnanec sel po chodbe a rozbyl server - zamestnavatel po nem bude narokovat proplaceni skody. A ted jsou dve moznosti:
1. Bez pojistky zaplati celou skodu protoze porusil bezpecnostni predpisy ohledne pracovni obuvy a neplati jen 4.5 nasobek.
2. S pojistkou se to spravne napise aby se vesel do tabulek - tedy napise se ze byla dodrzena vsechna bezpecnostni opatreni a napise se to tak aby se nevztahovaly vyjimky z pojistky. Pak se to da uhradit pojistovne a zamestnanec uhradi jen spoluucast ... dobre investovane 2k.

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #36 kdy: 14. 10. 2018, 15:29:58 »
Pojišťovna je v podstatě taková morbidní sázkovka, kde si sázíte na vlastní neštěstí. Pokud se vám stane předem definovaná nešťastná událost, pojištění „vyhrajete“, jinak propadá pojišťovně.

Stejně jako klasická sázkovka, i pojišťovna si bude hledět, aby na pojištění statisticky vydělala. Pokud si myslíte, že na pojištění statisticky vyděláte vy, pak doporučuju:

* pročíst výluky
* uvědomit si, že zdaleka ne každá pojistná událost znamená nejvyšší možné plnění
* započítat případnou spoluúčast
* ujistit se, že nemáte v plánu pojistný podvod

2K mě samozřejmě nezabijou, ale přijde mi to zbytečné. Statisticky na tom prodělám. Ušetřím si papírování, čtení výluk atd.

MasoxCZ

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #37 kdy: 14. 10. 2018, 15:47:35 »
Pojišťovna je v podstatě taková morbidní sázkovka, kde si sázíte na vlastní neštěstí. (...)
2K mě samozřejmě nezabijou, ale přijde mi to zbytečné. Statisticky na tom prodělám. Ušetřím si papírování, čtení výluk atd.

Že "pojí štěnic" je sázková kancelář (stejně jako sociální a zdravotní daň), ví každej kdo četl Barvu Kouzel.
Pojištění ale není o poměru výkladu a zisků, ale o minimalizaci rizika v případě, že se něco posere. Stejně jako je hodně velká šance že celej život budeš blbenku jen platit (a není to moc, za 20 let je to 80 klacků), většina lidí to dělá proto, aby je finančně nebolelo, když když šlápnou do hovna za půl melounu. A to s naprostou jistotou vyloučit nedokážeš. A takovou likviditu jen tak někdo nemá, drtivá většina by si na to musela půjčit, a platila by dvojnásobek.
Souhrnem... nestojí to za riziko.

MasoxCZ

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #38 kdy: 14. 10. 2018, 15:49:26 »
Kuwa blbej autocorrect.
vkladů vs výnosů
40 klacků při pojistným 2 tisíce ročně.
Atd.

xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #39 kdy: 14. 10. 2018, 16:55:55 »
Pojišťovna je v podstatě taková morbidní sázkovka, kde si sázíte na vlastní neštěstí. Pokud se vám stane předem definovaná nešťastná událost, pojištění „vyhrajete“, jinak propadá pojišťovně.
...
Vsechny pojistky jsou sazka ... to je princip pojisteni.

Zrovna u pojistky na blbost je to hlavne o tom tu pojistnou udalost spravne napsat. Pojistek jsme resili u nas ve firme desitky a vzdy byla proplacena protoze udalost sepisoval znamy pojistovak ktery vedel co napsat.

To je cely problem.

Karel

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #40 kdy: 14. 10. 2018, 23:41:27 »
Zamestnanec sel po chodbe a rozbyl server - zamestnavatel po nem bude narokovat proplaceni skody. A ted jsou dve moznosti:
1. Bez pojistky zaplati celou skodu protoze porusil bezpecnostni predpisy ohledne pracovni obuvy a neplati jen 4.5 nasobek.
2. S pojistkou se to spravne napise aby se vesel do tabulek - tedy napise se ze byla dodrzena vsechna bezpecnostni opatreni a napise se to tak aby se nevztahovaly vyjimky z pojistky. Pak se to da uhradit pojistovne a zamestnanec uhradi jen spoluucast ... dobre investovane 2k.

Takže pojistka funguje jen v okamžiku, kdy je člověk ochoten spáchat pojistný podvod... Hezký, móc hezký. Do toho bych se jít neodvážil...

xhamsterr

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #41 kdy: 15. 10. 2018, 03:26:40 »
Zamestnanec sel po chodbe a rozbyl server - zamestnavatel po nem bude narokovat proplaceni skody. A ted jsou dve moznosti:
1. Bez pojistky zaplati celou skodu protoze porusil bezpecnostni predpisy ohledne pracovni obuvy a neplati jen 4.5 nasobek.
2. S pojistkou se to spravne napise aby se vesel do tabulek - tedy napise se ze byla dodrzena vsechna bezpecnostni opatreni a napise se to tak aby se nevztahovaly vyjimky z pojistky. Pak se to da uhradit pojistovne a zamestnanec uhradi jen spoluucast ... dobre investovane 2k.

Takže pojistka funguje jen v okamžiku, kdy je člověk ochoten spáchat pojistný podvod... Hezký, móc hezký. Do toho bych se jít neodvážil...
Pojistky pochopitelne funguni i bez podvodu. Je to spis o te hre pri ktere se pojistovna snazi zaplatit co nejmin a hleda hacky a ty chces co  nejvic a snazis se tem hackum predchazet.

Ty spatne boty v kancelari jsou jen jeden spatny priklad a generalizujes na zaklade jednoho pripadu.

grg

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #42 kdy: 15. 10. 2018, 10:50:03 »
Za mňa, takáto poistka zodpovednosti nemá pre zamestnanca veľmi zmysel, lebo maximálna zodpovednosť je dosť limitovaná (na to stačí byť trochu zodpovedným a urobiť si finančnú rezervu - to sa hodí aj na iné veci, napríklad keď sa pokazí auto alebo nejaké vybavenie domácnosti - je tragikomické, keď má niekto nejaké prémiové auto, ale stojí mu pár mesiacov pred domom, lebo nemá na opravu).

Poistenie má hlavný zmysel pri malej pravdepodobnosti veľkej škody, ktorá by mňa alebo firmu mohla zruinovať (vyhorí mi dom či zhodím vo významnom pivovare SAP na tri dni - to sa reálne stalo, ale kolegovi zamestnancovi). Inak je poistenie značne drahé, matematika nepustí (pre poisťovňu za nejaké dlhšie obdobie musí platiť: "suma škôd klientov + nejaké percento zisku =< suma poistného zaplateného klientami").

Cek

Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #43 kdy: 15. 10. 2018, 11:42:34 »
...
Škoda za 30 000 CZK pro mě osobně spadá do „naštvalo by to, ale zaplatil bych to“.
...
Pokud by případné plnění pouze řešilo situaci, kdy mě to naštve, ale prostě bych to zaplatil bez problému ze svého, nemá pojištění moc smysl...
Necápu proč by někdo platil ze svého co mže zaplatit pojišťovna :o

Protoze se v tu chvili nepojisti a riskne to.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Pojistka na blbost pro IT admin
« Odpověď #44 kdy: 15. 10. 2018, 12:10:39 »
Za mňa, takáto poistka zodpovednosti nemá pre zamestnanca veľmi zmysel, lebo maximálna zodpovednosť je dosť limitovaná (na to stačí byť trochu zodpovedným a urobiť si finančnú rezervu - to sa hodí aj na iné veci, napríklad keď sa pokazí auto alebo nejaké vybavenie domácnosti - je tragikomické, keď má niekto nejaké prémiové auto, ale stojí mu pár mesiacov pred domom, lebo nemá na opravu).

Poistenie má hlavný zmysel pri malej pravdepodobnosti veľkej škody, ktorá by mňa alebo firmu mohla zruinovať (vyhorí mi dom či zhodím vo významnom pivovare SAP na tri dni - to sa reálne stalo, ale kolegovi zamestnancovi). Inak je poistenie značne drahé, matematika nepustí (pre poisťovňu za nejaké dlhšie obdobie musí platiť: "suma škôd klientov + nejaké percento zisku =< suma poistného zaplateného klientami").
jako zamestnanec muzes zpusobit skodu, kterou bude po tobe vymahat zamestnavatel nebo i treti strana. Vztah zamestnanec-zamestnavatel ma omezeni co se tyce vyse nahrad, se skodou u treti strany (treba nekoho zabijes) je to horsi a obecne mit pojisteni pro odpovednost za zpusobene skody je fajn. V takovem DE je tohle jedno ze zakladnich pojisteni.