Vaše největší přehmaty?

MasoxCZ

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #15 kdy: 30. 09. 2018, 18:37:23 »
Z jiného nez IT soudku...
Cca v 21ti (podle 183/1984Sb. byl ZP od od 18ti i na nošení) se mi povedlo po cca 20ti tisících vystrilených vz.82 a k tomu cca 15ti tisících přebíjených makarovech na hranici IPSC powerfaktoru major (tehdy 140 bodů, což do 2000 se zaťatými zuby a mimo soutěž, jelikož to do závodu smělo až s hilznou dlouhou min 19mm, přičemž Makarov má jen 18mm, fyzikálně dosáhnout šlo i díky střele s pouhými 4gramy a tedy úchylnou úsťovou rychlostí, ale s novými pravidly platnými od 2001 to už bylo o držku i s lugerem, neboť to muselo mít 160 bodů a bylo to povoleno v 9mm až od hilzny dlouhé 21mm, tedy fakticky jen s 9x21 IMI nebo 38 SuperAuto a 357Mag, přičemž 38Spec byla výslovně vyloučena) z CZ82 s polygonálním laufem dosáhnout únavového lomu rámu na přední straně pažby po stranách lučíku, takže se při výstřelu celá horní půlka rámu se závěrem zvedala a nezabíral přerušovač. Následkem bylo, že to někdy (docela často) střílelo dávkou. Místo abych ji odhlásil a dal sešrotovat, nechal jsem si ji "na blbnutí na střelnici". A to byl ten přehmat. Dost zásadní nevýhoda totiž byla, že to v té 85deka vážící pistolce s 3,5" hlavní NEŠLO udržet (protože pak to 12ranný šuple bylo venku za asi 3/4 sekundy; s APS Stečkin to naopak šlo snadno díky poloviční kadenci, delšímu zákluzu závěru, skoro 2x delší hlavni, a hlavně dvojnásobný hmotnosti a přídavný pažbě), takže jsem si samozřejmě málem ustřelil řepu. Až jsem se divil, že to hřbet pažby udržel a nedostal jsem závěrem na utržený půlce rámu do ksichtu.
Pak už šla do šrotu fakt velkým fofrem :-)


Bazinga

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #16 kdy: 30. 09. 2018, 18:39:56 »
Jednej firme som kedysi dávno nastavoval FTP server pre zopár používateľov - /home/janko, /home/ferko... Tí sa mi poďakovali a začali tam nahrávať svoje citlivé dáta. Zabudol som ale, že v FTP existuje aj anonymný režim... Ten bol ako na potvoru nastavený do adresára /home... Všetky ich dáta boli voľne dostupné na internete asi pol roka. Našťastie na to nikto nikdy neprišiel.

Mila

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #17 kdy: 30. 09. 2018, 19:24:27 »
Mě na tom fascinuje stav, kdy mě dojde co TO! dělám v okamžiku, kdy pohybová energije vložená do prstu nad entrem je nezrušitelná ;)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #18 kdy: 30. 09. 2018, 19:58:48 »
prisel jsem do "firmy", kde neumeli git ani jine vcs.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

jouda

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #19 kdy: 30. 09. 2018, 20:12:31 »
Tak init 0 místo na notesu v ssh session na serveru 200km daleko v pátek večer, v době kdy ještě ILO nebylo standardem.


Roman

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #20 kdy: 30. 09. 2018, 20:55:30 »
Zapomnel jsem prepsat v grub.conf jmeno disku. Po aktualizaci serveru prisel reboot v cca 22hod (patek) a nasledne cesta 350Km v 5hod nasledujiciho dne (sobota). Jedine stesti bylo, ze sluzba provozovana na serveru byla teprve ve svych zacatcich takze ...

Jo a jeste jsem si vzpomnel: Byl jsem nalogovany na jednom linux routeru a konfiguroval. Pak jsem potreboval na lokalnim pc smazat vsechna ip na rozhrani a neco otestovat. Spustil jsem ip addr flush dev eth1 a ejhle omylem to bylo v terminalu na tom linux routeru.

Vsichni jsme jen lidi a chyby delame. Kdo rika, ze neudelal nikdy zadnou tak lze nebo si je nepripousti/neprizna. Otazkou pak zustava co je pro spolecnost horsi.

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #21 kdy: 30. 09. 2018, 21:10:29 »
Nejhorší těžko říct (obvykle se podařilo škody nějak napravit nebo nebyly velké), ale pár veselých historek mám… Některé jsou už poněkud staré (snad všechny ze studentských let) a byly mi zdrojem poučení…

Dělal jsem takový poloautomatický import dat z doc do DB. Data byla celkem pravidelně nastrukturovaná (nic extra složitého), ale občas byla nějaká výjimka, psal to člověk, znáte to… Hledal jsem nějaké špatně importované záznamy. Byl jsem v konzoli. Byl jsem líný napsat dotaz od nuly, tak jsem si řekl, že si to „select * from tabulka where “ vyberu z historie. Učinil jsem tedy tak, dopsal správnou podmínku, stiskl enter, a … a zjistil jsem, že to nebylo „select *“, ale „delete“. Lenoši se nejvíc nadřou…

Otevřel jsem si vedle sebe produkční DB a testovací DB, importoval data (nějaké články apod., nic extrémně citlivého) do testovací DB. V testovací DB jsem pak zkoušel „pocuchat“ jeden článek a zkoumat, jak si s tím DB poradí. V testovacím prostředí se ale nic neměnilo…

V jednom předmětě, který se netýkal bezpečnosti, jsem zkoušel SQL injekci na webovou aplikaci, kterou jsme k tomu měli. Nenapadlo mě nic chytřejšího než zakomentoval zbytek SQL dotazu… jenže to byl UPDATE a já zakomentoval WHERE. Následně jsem se vyučujícím omluvil, popsal problém a prošlo to bez postihu. Od té doby mám ale větší respekt z testování na ostrých datech a ostrých serverech.

Na QubesOS je u některých druhů virtuálních strojů (template-based VMs) potřeba přebindovat některé adresáře (např. /var/lib/mysql) do /rw, jinak data nezůstanou po restartu. Tehdy na to ještě nebyl speciální mechanismus, tak jsem měl nějaký skript spouštěný při bootu, něco ve stylu rm -r /var/lib/mysql && mkdir /var/lib/mysql && mount --bind /rw/mysql /var/lib/mysql && systemctl start mysql. Fungovalo to krásně, ale jednou jsem ten skript upravoval a nenapadlo mě nic lepšího než ho spustit celý znovu… Od té doby se snažím mít podobné skripty pokud možno idempotentní, nebo aspoň ne tak destruktivní v neobvyklých situacích…

MasoxCZ

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #22 kdy: 30. 09. 2018, 21:35:22 »
Mě na tom fascinuje stav, kdy mě dojde co TO! dělám v okamžiku, kdy pohybová energije vložená do prstu nad entrem je nezrušitelná ;)

To je jak ten agilní nadporučík na stáži na genštábu AČR, když si křepce vykračuje po chodbě a vidí stát shrbeného nešťastně vypadajícího stařičkého generála s tlustým šanonem u skarťáku. Úslužně mu to tam nahází, a generál pak šťastně povídá "děkuji za pomoc, teď bych z toho potřeboval 15 kopií"...

Fidol!

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #23 kdy: 30. 09. 2018, 21:38:20 »
Kamarád při více otevřených oknech na ploše omylem vypnul příkazem router, který byl od něho asi 40 km. Musel tam pak večer jet autem ho zapnout osobně.

Yokotashi

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #24 kdy: 30. 09. 2018, 22:34:16 »
Clovek nadela takovych hovadin. Tak treba namatkou:

Smazal jsem si svuj prvni program v C napsany na Linuxu a zjistil tou tezsi cestou, ze na ext2 neni undelete.

Parkrat jsem prekonfiguroval sit na vzdalenem pocitaci jinak, nez jsem chtel. Nastesti zatim vzdy ve stejnem meste.

Dal jsem procesor do patice obracene a trvalo mi nez jsem prisel na to, proc to nechodi. A proc to smrdi.

Nainstaloval jsem Debian se sambou a DHCP serverem. To jsem pak stopnul a server spustil. Po rebootu prislo prekvapko. Bohuzel vetsi prekvapko prislo po bootu provizorniho routeru, ktery vznikl klonovanim tohoto systemu, asi o rok pozdeji.

I sit jsem parkrat pekne rozjebal, nastesti vetsinou v testovacim prostredi.

Nechal jsem se dostat do situace, kdy nebylo jak overit, ze zalohy jsou k necemu, protoze jsme nemeli druhy server se shodnou architekturou. Nastesti to nevybouchlo do xichtu me. Bohuzel kamaradovi :-(.

Pouzival jsem standartni MOLEX konektory pro napajeni disku, i kdyz mi jako elektrikarovi mohlo dojit, ze je navrhoval imbecil a ze proste nepreziji vice zapojeni a vypojeni. Pro strceni do kabelu se disk resetoval a probihajici zapis ho prepsal nekde jinde (asi od zacatku).

Vypalil jsem si dulezita data na DVD-R (nebo mozna DVD+R - stejne nefunguje ani jedno).

Neposlal jsem na plnou hubu do anu cloveka, ktery mi tvrdil, ze pulminutovou latenci vnasi do systemu moje mikrovlnne pojitko, ktere bylo tak analogove, ze nezvladlo prenest ani keep-alive packet mezi 10Mbit/s ethernetkami.

Povedlo se mi par rebootu ve spatnem okne a na spatnem stroji.

Sehnal jsem alespon nejaky pocitac pro noveho kolegu, ktery nastoupil do teamu a neschopny sef se na to vybodnul. Byla to prace  navic a sef vubec nepochopil, ze jenom diky me neni za uplneho kretena. Buzeroval dal a po par mesicich jsem stejne dal vypoved.

Pouzil jsem pro server UPS bez dukladneho otestovani. Zhruba kazde dva tydny lehla.

Veril jsem cinskemu prodejci DCDC menice, ze ma proudove omezeni.

Nekdy se proste nezadari.

noob

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #25 kdy: 01. 10. 2018, 09:35:28 »
rsync -av --delete /mnt/neco $FOLDER/

bez kontroly jestli $FOLDER neni nahodou prazdna

takze z toho vzniklo rsync -av --delete /mnt/neco /

archie

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #26 kdy: 01. 10. 2018, 11:03:17 »
Kdysi davno jsem vypomahal v rodinne firme s vymenou pocitacu. Behem poledni pauzy jsem horlive zacal resit jeden PC a pozdeji se zjistilo, ze jsem pritom vytrhl sitovy kabel. Na tom PC bezel archaicky klientsky software, ve kterem se cely den nic neukladalo, ani automaticky, ani uzivatel nic neukladal. A to byla zrovna deadline, takze den prace v pr...

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #27 kdy: 01. 10. 2018, 11:28:07 »
Naposledy (cca měsíc na z5) jsem strčil neotestovanou UPSku k 3D tiskárně, která lehla cca 20 minut před koncem 13h tisku...

Neoznačil jsem hlavní jistič v poloze "vypnuto" "tabulkou": Na zařízení se pracuje, když jsem přepojoval rozvaděč v garáží a dědovi nešla TV tak ho nahodil, když jsem byl "po lokty" v rozvaděči a stál jsem ještě na stoličce. Jak mě koplo, tak jsme se i s tou stoličkou vybulil dozadu na betonovou podlahu... Hvězdičky jsem viděl ještě do večera...

Chytil jsem se kovové lampy s prodřeným přívodním kabelem, která probíjela, naštěstí se mi povedlo pustit.

Klasickou tužkou (dřevěnou) jsem "natahoval oblouky" z teslova transformátoru a pak jsem se hrozně divil že mám v palci vypálenou dírku, když jsem se dotkl zadního konce...

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #28 kdy: 01. 10. 2018, 11:51:11 »
...
Klasickou tužkou (dřevěnou) jsem "natahoval oblouky" z teslova transformátoru a pak jsem se hrozně divil že mám v palci vypálenou dírku, když jsem se dotkl zadního konce...
Chvíli jsem nad tím dumal, než mi došlo že šlo o konec té tužky :-D

ouch

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #29 kdy: 01. 10. 2018, 13:49:55 »
Raz som napisal v ORMku Delete query bez podmienky. Vdaka tomu, ze tie data sa najprv (zbytocne) fetchovali a trvalo to dlho, mi doslo, ze query je nad celou tabulkou  :o a stihol som zakilovat session takze sa query abortlo. Sice len test env, ale bolo tam kopec data ktore sa hodili na vyvoj.