Vaše největší přehmaty?

V32bis

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #105 kdy: 08. 10. 2018, 11:42:57 »
Jedna humorna: Nastavovat firewall na dalku a tim odstrihnout sam sebe od aministracniho rozhrani se uz urcite stalo vetsine ctenaru ROOTa. No a me se to povedlo po vzdalenem pripojeni. Hodne vzdalenem, ten stroj byl na Novem Zelandu. Byla "sranda" to pak s casovym posunem resit po telefonu.

No to zazil snad kazdej. My dodavali aplikacni servery (klasicke towery, racky mel tehdy malokdo) vybaveny "pro jistotu" jeste i modemem (jelikoz cast naseho protfolia byli i modemy tak to tam slo za levny peniz). No a jednou jsem se odstrihl po nejakem nastavovani od servra 500km vzdaleneho. Tak jsem si vzpomnel na stary dobry modem, poslal maila adminovi at tam na chvili pichne liknu ze stolniho telefonu, par AT prikazu a nejake klikani ve Win2000 servru aby to zvednul a asi po pul hodine jsem byl vevnitr pres stary dobry modem a opravil internetove spojeni..
Proste dvojlinka s modemem byl porad ten nejlepsi backdoor pres vsechny firewally  8)


zkaza

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #106 kdy: 08. 10. 2018, 12:06:56 »
1) Začal jsem programovat.

2) Jako naivní junák jsem si myslel, že IT je branže kde má moje práce smysl.

Hmmm

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #107 kdy: 08. 10. 2018, 13:21:15 »
Neprecital som vygenerovany SQL script, ktory som spustal na db servery... Zmazalo to vsetok tablespace a vsetky databazy tym popadali. Nastastie to bol len dev server, ale aj tak som to potom daval dohromady tyzden... A odpisoval na zacudovane maily od 3rd parties, ze preco im nejdu dev prostredia...

citanus006

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #108 kdy: 08. 10. 2018, 14:30:35 »
...zřejmě timeout SSH spojení...
To je docela přehmat, myslet si, že SSH má nějaký timeout. SSH spojení normálně vydrží věky. Shodil vám to nějaký NAT po cestě. Inu, používat IPv4 je docela přehmat :-)

man sshd_config - ClientAliveInterval