Vaše největší přehmaty?

Jean

Vaše největší přehmaty?
« kdy: 30. 09. 2018, 12:27:32 »
Tak me napadlo... Co se Vam kdy nejvic nepovedlo? Bez zbytecnych vasni a ega..


Ja jednou zapomenul databazi v rezimu pro obnovu hesla (root=nopasswd) vystavenou do internetu, trvalo mi 2 dny si na to vzpomenout. Nastesi obsahovala jen udaje o mereni, ktere jsou stejne verejne pomoci webu. Taky diky ip filteringu se k tomu nikdo jiny nez web server nedostal...

Jako druhy... omylem rm -rf v  / . To byla nepozornost...


Tak treba se taky nekdo podeli....
« Poslední změna: 30. 09. 2018, 13:18:33 od Petr Krčmář »


jeniceek

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #1 kdy: 30. 09. 2018, 12:39:40 »
Na produkčním stroji jsem v jedné složce testoval, jestli příkaz find už obsahuje parametr -delete, na některých distrech není, takže jsem zadal
Kód: [Vybrat]
find . -deleteNaštěstí jsem všechno obnovil z ranní zálohy a nic se nerozbilo.

Pak se mi ještě několikrát stalo, že jsem se v bývalé práci ukliknul v automatizačním nástroji a vynutil aktualizace (win) v opačné polovině světa, než jsem chtěl, jednou si toho nikdo nevšiml, podruhé se svolával incident meeting - oboje bylo v pracovní době oné oblasti.

test

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #2 kdy: 30. 09. 2018, 12:41:11 »
chyba v podmínce díky, které jsem pustil studenty na státnice i když neměli nárok :-)

Bukanyr

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #3 kdy: 30. 09. 2018, 12:46:47 »
chyba v podmínce díky, které jsem pustil studenty na státnice i když neměli nárok :-)
A ted tu o karkulce pls.

test

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #4 kdy: 30. 09. 2018, 12:55:22 »
chyba v podmínce díky, které jsem pustil studenty na státnice i když neměli nárok :-)
A ted tu o karkulce pls.

proč o karkulce? na chybu se zavčasu přišlo a studenti byli s omluvou vyrozumněni.


Huhuhu

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #5 kdy: 30. 09. 2018, 13:02:07 »
Omlyom zmenene NS zaznamy na neexistujuci nameserver, s TTL 24 hodin. Postihnutej firme nesli maily cely den.

mhi_

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #6 kdy: 30. 09. 2018, 13:14:58 »
Povedlo se mi rozkalibrovat prevodovku Porsche Panamera 970 (auto asi za 7 mil) a nemeli jsme postup jak to dostat zpatky do pojizdneho stavu. Stalo se to pri vyvoji teto aplikace: http://obdtester.com/pocom

Nekolikrat se mi povedlo v aute zlikvidovat konfiguraci tim, ze jsem vymazal sektor flash pameti a nesel mi tam zapsat puvodni obsah. Zase pri vyvoji: http://obdtester.com/fcom

Jean

Re:Vase nejvetsi fuckupy?
« Odpověď #7 kdy: 30. 09. 2018, 13:18:09 »
Dekuji ze sdilite :)


To s tim DNS mi pripomenulo jeste jeden... Prekladal sem text zadani z FR do EN a nejak mi nedocvaklo, ze sem si tim prelozil i hodnotu pro DNS zaznam a ten pak pochopitelne nefungoval.

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #8 kdy: 30. 09. 2018, 13:42:11 »
Analyzoval jsem bug ve scriptu co cetl data z jedne databaze a zapisoval do druhe. Stahl jsem si produkcni verzi na supportni stroj zmenil konfiguraci a spustil ho proti testovaci databazi abych vyzkousel jak se to chova na urcitych konkretnich datech... Bohuzel jsem zmenil konfiguraci jen te databaze ze ktere se cetlo, ale zapis sel porad do produkce... Vysledek: updatnul jsem skoro 100 000 zaznamu o klientech nesmyslama z testingu.
Nastesti to slo opravit znovu spustenim se spravnou konfiguraci. A diky tomu, ze jsem delal v jinem casovem pasmu nez uzivaci jsem mel 2 hodiny abych to spravil nez prijdou do prace.

Pak jsem nahlasil security problem, ze ze support serveru lze zapisovat do produkcni databaze a dostal jsem pochvalu :-)

DragonMaster

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #9 kdy: 30. 09. 2018, 15:08:42 »
Žádné.

CoffeeMan

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #10 kdy: 30. 09. 2018, 15:34:19 »
Nezkontroloval jsem zálohování a po aktualizaci se rozsypala databáze.

Aleš28

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #11 kdy: 30. 09. 2018, 16:00:02 »
Hmm, tak to já ke konci projektu, jsem začal cítit únavu a to, že po mě fakt divně zírali kolegové, tak jsem přestal chodit do práce a firma si na mě najala odstřelovače, a šéf HR mi to šel vysvětlit až domů.

Naštěstí v Bohnicích se to vysvětlilo, prý schíza. To prostě nevymyslíš ;D

agent

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #12 kdy: 30. 09. 2018, 16:10:44 »
Kdysi dávno jsme s kolegou u zákazníka jako technici junioři naivně připojili single SCSI disk s produkčními daty ze starého serveru (bez provedení zálohy) ke SMART Array řadiči na novém serveru, abysme zkopírovali data - a při bootu potvrdili jeho inicializaci.
Pak to zachraňoval odborník na obnovu dat z jiné firmy - naštěstí to přemázlo jen partition tabulku.
Z práce na páteční odpoledne se tak stala práce na celý víkend.
 

Boo

Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #13 kdy: 30. 09. 2018, 17:41:28 »
Klasika. Zalohy se delaly ale nikdo ani jednou netestnul jestli jdou rozbalit. Prisel jsem na to asi po roce, nahodou. Potreboval jsem kopii produkcni DB a nechtelo se mi cekat nez se zbali tak me napadlo pouzit den starou automatickou zalohu. A tam jsem s hruzou zjistil, ze se rok zalohovalo neco uplne nespravneho a nepotrebneho  ::)

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vaše největší přehmaty?
« Odpověď #14 kdy: 30. 09. 2018, 17:50:45 »
Pouzitim nespravneho kabelu na zdroji s odpojitelnou kabelazi se me povedlo odpalit naraz vsechny 4 disky z pole.
Byt kabely i zdroje nesou klic, pouzil jsem kabel ktery se zhodoval, ale byla to chyba - nebyl od daneho zdroje - ve vysledku mel prohozeno 5V a 12V vetev. Spravny kabel mel klic takovy ktery vizualne nesedel 1:1 ke zdroji, ale strcit tam taky sel (mel par extar zkoseni a zdroj ctvercovou diru).

Par let na to bracha odpalil dalsi disk, protoze se nezeptal zda si muze vzit kablik z krabice s modularni kabelazi. Nechapu proc nemuze byt na kabelech alespon logo vyrobce, nebo typova rada zdroje.. nebo si nedomluvi standard. No jo, to by pak nebyl vendor lock-in.

Od te doby merim multimetrem zda jsou na konci kabelu spravna napeti nez tam pripojim zatez.