Distroturizmus na desktopu

foo

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #15 kdy: 20. 09. 2018, 14:52:18 »
uz 12 let pouzivam Ubuntu (s ruznymi desktopovymi prostredimi)

nekolikrat jsem si odskocil k openSUSE a Fedore (1-2 vydani, cca rok), kdysi davno take kratce PCLinuxOS, Debian a Arch (v radu mesicu)


Lenka

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #16 kdy: 20. 09. 2018, 14:54:42 »
Já jsem začla na Ubuntu, pak jsem přešla na čistý Debian a po krátké epizodě se Slackware jsem už asi pět let spokojená s Gentoo. Mám systém přesně takový, jaký chci.

Pusher

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #17 kdy: 20. 09. 2018, 15:05:21 »
Preco mam pocit, ze v kazdej otazke, kde sa spomina MacOS ide o trolling?
Také mám ten neodbytný dojem. Skoro jako by si Apple z fóra Rootu udělal svoje PR oddělení.  :)

Tu uz cielovu skupinu nemaju. Tretina uz Macy ma, tretina su socky co na neho nema, tretina su GNUhovisti co apple nemozu z nabozenskych dovodov.

Debian Ubuntu Debian Gentoo Debian

Inkvizitor

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #18 kdy: 20. 09. 2018, 15:25:05 »
Rad bych pouzival Mac OS X, ale chybi mu bohuzel rozumne desktopove prostredi a pricetne usporadani adresaru a souboru. Docela chapu, ze kazdy nedokaze ocenit kvality prostredi typu xmonad, ale neexistuje dnes mnoho duvodu nepouzivat Ubuntu.

Takze u me zhruba RedHat - Mandrake - Mandriva - OpenSUSE - Gentoo - Ubuntu LTS.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #19 kdy: 20. 09. 2018, 15:27:40 »
debian - antergos - kubuntu - manjaro (pouzivam kubuntu i manjaro)[/size]


xyz

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #20 kdy: 20. 09. 2018, 16:41:17 »
Ubuntu -> Debian -> Arch Linux

jmi

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #21 kdy: 20. 09. 2018, 17:07:49 »
Také by mně zajímalo "Čo také funkční desktop, Kefalín ?"  :D
Mně tedy kromě Office kvůli kompatibilitě na Linuxu nic nechybí - hlavně viry, update, pomalost, neohrabanost, nepřizpůsobitelnost,...
jinak moje cesta vedla Mandriva (povinná četba od Ivana Bíbra) -- Ubuntu LTS -- CentOS -- Debian stable.

Jak říkám kromě Office, které občas postrádám, zlatý Debian (Wheezy -- Jessie -- Stretch).

vrr

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #22 kdy: 20. 09. 2018, 17:16:11 »
Každý kdo někdy zkusil nebo provozuje linux jako desktop tak nezůstal při jediném ale měl nějakou historii zvanou distroturimus. Jaká byla ta vaše ? Pro upřesnění nepište tu distra co jste jenom prubli a hned zmazali, ale takové které jste nějaký ten pátek aktivně používali.

Já: Slackware - Caldera - CorelLinux - Debian - Mandrake - Redhat - Fedora - Ubuntu - Centos - Q4os. A pak jsem někdy před 3ti lety přešel na macOS a turistiku už nedělám, pouze ve virtuálu si držím image toho posledního Q4os.

Distroturismu se nejde na Linuxu vyhnout, tedy v případě desktopu. Před několika lety, byly na Linuxu k dispozici privátní ovladače grafických karet, nyní již nejsou. Fakt, že současné grafické ovladače, přístupné na Linuxu, jsou schopné využít tak maximálně desetinu výkonu grafické karty nikoho z linuxové komunity netrápí. To, že ta desetina, je několikrát výkonější než procesor nikoho nezajímá. Linux používám, a jsem rád že mám tuto možnost, ale někdy bych si opravdu chtěl promluvit s těmi vývojáři, a pár facek jim dal.

eee?

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #23 kdy: 20. 09. 2018, 18:20:52 »

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #24 kdy: 20. 09. 2018, 19:15:15 »
u mna takto nejako: zacal som niekolkokrat s ubuntu, potom som skusil lubuntu vo virtualke, nasledne lubuntu ako hlavny os na zeleze... potom som mal dlhsie obdobie s kubuntu, neskor ma *buntu prestalo az tak brat, tak som skusil mint, tam som tiez dlhsie vydrzal, dalej mi ucaroval crunchbang a jeho config openboxu s tint2 (tusim uz zakapalo toto distro), a dalej som sa rozhodol pre debian minimal + nejake tiling window managery, a nakoniec som si s debianom vyskladal vlastny config v openboxe kde fungujem doteraz... okrem toho nejake skusanie archbang, manjaro, a pod... fedoru som mal ako taky fail-safe, ked sa mi nieco posralo, ale v zasade som ju nikdy aktivne nepouzival... na dalsich pc mam ubuntu, 2x mint, a postupne to casom prejde na debian az sa mi bude chciet alebo to prestane fungovat (ale v podstate nieje dovod prechadzat...)
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.

seriously

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #25 kdy: 20. 09. 2018, 19:29:34 »
Začátek klasicky Ubuntu 12.04, před tím akorát experimenty s BackTrack apod. Nejdříve každá nová verze, od 14.04 jen LTS. 16.04 mě nasralo a tak už posilněn znalostmi jsem nahodil Debian 9. Ten mám do teď.
Office 2010 se provozovat dají, MathType v nich už ale ne.

Top Secret

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #26 kdy: 20. 09. 2018, 19:56:11 »
No jéje ... toho bylo za posledních víc než 20 let.

Moje úplně první distro byl MXD linux někdy v roce 1996, kterej se instaloval ještě na FAT FS a spouštěl se z DOSu. Potom asi v podstatě všechno - už si ani všechno nepamatuju: Suse, Slackware, Redhat (Fedora), Mandrake (Mandriva), Debian, Knoppix, slax ...

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #27 kdy: 20. 09. 2018, 20:11:06 »
Mandrake/Mandriva (první pokusy na škole, rok cca 2004), (Open)SUSE (cca 2 roky), Gentoo (cca posledních deset let).

Na ARM netbooku mám Arch Linux, protože bylo nejjednodušší (ale stále velmi obtížné) ho tam dostat. Na Raspberry Pi používám všude Raspbian (headless s výjimkou Retropie).

Na svojí servisní flashce mám Ubuntu 16.04 (které nahradím někdy v budoucnu 18.04) a lehce se orientuju i v jeho specifickém rozhraní, sám ho ale nikde napoužívám, i když čtyři lidé v mém okolí ho na PC mají a já jim to (příležitostně) spravuji.

Petr

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #28 kdy: 20. 09. 2018, 21:50:28 »
Kdysi RedHat - dokud se nerozdělil na Fedoru. Pak jsem dlouhé roky používal Gentoo, pak Kubuntu a teď zhruba 2 roky Deepin.

karlik

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #29 kdy: 20. 09. 2018, 21:52:46 »
Začátek klasicky Ubuntu 12.04, před tím akorát experimenty s BackTrack apod. Nejdříve každá nová verze, od 14.04 jen LTS. 16.04 mě nasralo a tak už posilněn znalostmi jsem nahodil Debian 9. Ten mám do teď.
Office 2010 se provozovat dají, MathType v nich už ale ne.

S tím MathType si nic nedělej, oni ho stejně odstranili - přišly aktualizace, a byl pryč...
Prý s ohledem na bezpečnost.
A kdo ho chce, je nutné si ho koupit  u výrobce MathType nebo u nějakého dodavatele software - platí se roční předplatné.  ;D