Distroturizmus na desktopu

FrantisekV

Distroturizmus na desktopu
« kdy: 20. 09. 2018, 12:42:04 »
Každý kdo někdy zkusil nebo provozuje linux jako desktop tak nezůstal při jediném ale měl nějakou historii zvanou distroturimus. Jaká byla ta vaše ? Pro upřesnění nepište tu distra co jste jenom prubli a hned zmazali, ale takové které jste nějaký ten pátek aktivně používali.

Já: Slackware - Caldera - CorelLinux - Debian - Mandrake - Redhat - Fedora - Ubuntu - Centos - Q4os. A pak jsem někdy před 3ti lety přešel na macOS a turistiku už nedělám, pouze ve virtuálu si držím image toho posledního Q4os.
« Poslední změna: 20. 09. 2018, 13:20:35 od Petr Krčmář »


trollo bijec

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #1 kdy: 20. 09. 2018, 12:54:36 »
Preco mam pocit, ze v kazdej otazke, kde sa spomina MacOS ide o trolling?

Za mna RedHat a potom Fedora.

Madafa

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #2 kdy: 20. 09. 2018, 12:57:42 »
Já používám Debian a rozhodně ne na desktopu.

Stačí jeden desktop, jako to má Google, Microsoft nebo Mac OS, lepší než padesát polofunkčních desktopů.
Až Linux bude mít jeden jediný 100% funkční desktop, možná začnu tlačit, aby se pro Linux začalo vyvíjet.
Do té doby razím heslo "LINUX PATŘÍ NA SERVER"

Danny

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #3 kdy: 20. 09. 2018, 12:58:02 »
Monkey Linux - Red Hat Linux -- SuSe - Arch -- Xubuntu LTS

Nejsem moc distro hopper, tohle je za období od 1998 po současnost, většinou měním OS až když změním PC (což jsem v seznamu označil dvojitou pomlčkou). Z Archu jsem na Xubuntu LTS přešel také proto, že mě přestalo bavit řešit rozbité věci po updatu.

Fuki

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #4 kdy: 20. 09. 2018, 13:03:51 »
Z Archu jsem na Xubuntu LTS přešel také proto, že mě přestalo bavit řešit rozbité věci po updatu.

To je tzv. trolling update distro  8)

Slackware - nejake komercne distro co som spiratil v 90ty rokoch - Suse - Ubuntu - CentOS

Vahal som ci tam dat Debian, ten mam na serveroch ale na desktop som sa ho odvazil dat len raz a nastavit Xwin bol taky porod, ze som sa uz viac k tomu nevracal. To ale bolo tiez niekedy pred 20 rokmi, mozno to uz v debiane ide, ale neriskujem :D


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #5 kdy: 20. 09. 2018, 13:13:19 »
nikdy jsem neprovozoval. Vždy mi fungovalo vše na první nainstalování. OS updatuji jen když zastará.

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2018, 13:19:14 »
Já používám Debian a rozhodně ne na desktopu.

Stačí jeden desktop, jako to má Google, Microsoft nebo Mac OS, lepší než padesát polofunkčních desktopů.
Až Linux bude mít jeden jediný 100% funkční desktop, možná začnu tlačit, aby se pro Linux začalo vyvíjet.
Do té doby razím heslo "LINUX PATŘÍ NA SERVER"
Dokazes definovat co znamena "funkcni desktop"? A jak se meri z kolika % je funkcni?

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #7 kdy: 20. 09. 2018, 13:23:20 »
Já používám Linux na desktopu dvacet let, jiný systém tu ani nemám a po celou tu dobu jsem ani nikdy neměl. Turistiku jsem nikdy moc neprovozoval, kdysi dávno jsem začínal na Red Hatu a poté (asi v roce 2002, protože to byl Woody) jsem přešel na Debian. Nějakou dobu jsem jel testing, ale přestalo mě bavit, jak se věci rychle mění, takže jsem přešel na stable. Stejnou instalaci mám před sebou asi osm let, bez problémů.

FrantisekV

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #8 kdy: 20. 09. 2018, 13:26:56 »
Preco mam pocit, ze v kazdej otazke, kde sa spomina MacOS ide o trolling?

Nebuď paranoidní. Unix jako unix a macOS má desktop skvělý. Ono je zajímavé jak sem k němu došel. Já se totiž oženil a manželka linux moc nedávala tak jsem našel ten Q4os s trinity desktopem co vypadal přesně jako Windows7. Pořád to ale nebylo ono, potřebovala Word, Excel a OpenOffice byl často nekompatibilní a dělalo to problémy. Zavirovaný MS Windows mi do domu nesmí, tak jsem si půjčil iMac s MS Office (v mac verzi) na zkoušku a bylo po problémech s kompatibiltou. Co by člověk pro lásku neudělal, tak se pořídil iMac a všichni jsme spokojeni. Ona má Office a já mám na pracovní věci to samé co v linuxu.

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #9 kdy: 20. 09. 2018, 13:30:46 »
Preco mam pocit, ze v kazdej otazke, kde sa spomina MacOS ide o trolling?

Nebuď paranoidní. Unix jako unix a macOS má desktop skvělý. Ono je zajímavé jak sem k němu došel. Já se totiž oženil a manželka linux moc nedávala tak jsem našel ten Q4os s trinity desktopem co vypadal přesně jako Windows7. Pořád to ale nebylo ono, potřebovala Word, Excel a OpenOffice byl často nekompatibilní a dělalo to problémy. Zavirovaný MS Windows mi do domu nesmí, tak jsem si půjčil iMac s MS Office (v mac verzi) na zkoušku a bylo po problémech s kompatibiltou. Co by člověk pro lásku neudělal, tak se pořídil iMac a všichni jsme spokojeni. Ona má Office a já mám na pracovní věci to samé co v linuxu.

proč potřebujete mít na pracovním stroji stejný OS jako manželka?

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #10 kdy: 20. 09. 2018, 13:40:57 »
Distrotu-CO?

Ubuntu. KDE->xfce->fluxbox

Majkl

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #11 kdy: 20. 09. 2018, 14:06:52 »
Ja jsem sel kolecko: Ubuntu -> Mint -> Xubuntu. Zkousel jsem i Fedoru, ale ta mi nevyhovovala.

Dann

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #12 kdy: 20. 09. 2018, 14:09:11 »
proč potřebujete mít na pracovním stroji stejný OS jako manželka?

Ze nema poruchu osobnosti jako ty, manzelku miluje a treba nechce mit doma dva pocitace jsi vzal v uvahu?

LarryLin

Re:Distroturizmus (desktop)
« Odpověď #13 kdy: 20. 09. 2018, 14:14:11 »
Preco mam pocit, ze v kazdej otazke, kde sa spomina MacOS ide o trolling?
Také mám ten neodbytný dojem. Skoro jako by si Apple z fóra Rootu udělal svoje PR oddělení.  :)

Boháč s prachama

Re:Distroturizmus na desktopu
« Odpověď #14 kdy: 20. 09. 2018, 14:27:26 »
Kdo by to ze zdejších nadprůměrně inteligentních lidí ohyrzku žral?