Jakou distribuci pro prohlížení webu?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #45 kdy: 22. 09. 2018, 22:19:40 »
Díky, ale normálně přes menu jako v Chromiu se k tomu dostat nedá, ne?
ne, pres "menu", resp. v nastaveni zobrazuje jen seznam ulozenej url+jmeno s moznosti je smazat...
poslu bug report, ktere jsou bohuzel take neverejne :-)
ale pro zajimavost, vis ze Vivaldi ma volne dostupne zdrojaky a muzes si Vivaldi zkompilovat? + cast UI bez zdrojaku (ale v citelnem text formatu) zkopirovat z oficialni "instalacky"... vyzkouseno, zkompilovano, pusteno :-)


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #46 kdy: 22. 09. 2018, 22:27:03 »
https://help.vivaldi.com/article/is-vivaldi-open-source/

btw: nahlasen bug, uvidime...
Citace
Summary: Not possible show saved password
Key: VB-43736
« Poslední změna: 22. 09. 2018, 22:29:10 od k3dAR »

kuba77

Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #47 kdy: 28. 09. 2018, 19:05:15 »
https://help.vivaldi.com/article/is-vivaldi-open-source/

btw: nahlasen bug, uvidime...
Citace
Summary: Not possible show saved password
Key: VB-43736

Díky. Jinak teda Vivaldi zkouším, zatím střídám s Chromiem, nejvíc mě nalákalo asi možnost nastavení Přiblížení uživ. rozhraní (nastavil jsem 75%), takže hořejšek s taby a adresní řádek zabere menší prostor :). A upravil jsem si výchozí motiv vzhledu, ponechal jsem zabarvování tabů podle stránky, ale barvy pozadí/popředí jsem dal podle dark motivu.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #48 kdy: 29. 09. 2018, 08:51:02 »
Díky. Jinak teda Vivaldi zkouším [...]
doporucuju zkouknout tipy :-) https://vivalditips.com/cs

kuba77

Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #49 kdy: 30. 09. 2018, 20:09:48 »
Přenastavil jsem si ještě přepnutí na adresní řádek na obvyklou F6 místo F8 či F9 nebo, kde to mělo Vivaldi nezvykle umístěné. Dost fajn je seskupování tabů, ale...

Co mě ale na Vivaldi dost štve, je práce se "session" s otevřenými a připnutými stránkami, při náhlém pádu prohlížeče nebo celého PC se pak prohlížeč načte prázdný a nenabídne jako Chromium obnovu otevřených stránek. Ani v historii to pořádně není - Chromium při spuštění s otevřenými stránkami je uloží hned do historie, takže v případě pádu prohlížeče, kdyby se zrovna nepodařilo obnovit session, tak jsou ty stránky vidět u času, kdy jsem ten prohlížeč předtím spustil, kdyžto u Vivaldi ne, ten si pamatuje, kdy ta konkrétní stránka byla prvně otevřena a při spuštění prohlížeče už ji znova nezaznamenává. Takže, když si připnu 5 stránek ve úterý, v pátek spustím prohlížeč a ten pak padne se všemi stránkami, tak bych těch 5 stránek musel dohledávat v historii z úterý, pokud bych si vůbec pamatoval den, zatímco v Chromiu by byly v historii v čase pátečního spuštění.

A ještě jedna věc... u Chromia jsem měl upravený spouštěč (*.desktop soubor v .local/share/applications/), kde jsem měl přidanou položku (pro dock, jak je ta nabídka, když se klikne pravým tlačítkem) spuštění Facebooku v anonymním režimu příkazem (viz níže), obdobný příkaz s Vivaldim nefunguje, stránka se otevře v normálním režimu prohlížeče. Mám teda momentálně snapshot verzi Vivaldiho, ale to by s tím snad nemělo souviset. Když nespecifikuji konkrétní stránku a nechám jen parametr incognito, tak se otevře anonymní okno.
Kód: [Vybrat]
/usr/bin/chromium --incognito https://facebook.com


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakou distribuci pro prohlížení webu?
« Odpověď #50 kdy: 30. 09. 2018, 22:57:50 »
parkrat (tak v 1%? za par let co ho pouzivam) se mi take stalo ze zapomel session pri crashi prohlizece, nebo vypnuti pc natvrdo... to historie sem pak nekoukal, tak nevim kdy co zaznamenava, pred par mesici sem pridal doplnek "Session Buddy" ten nezavisle na session vivaldi, si uklada otevrena okna/listy, "bohuzel" mi od te doby Vivaldi necrashnul, takze sem to nemohl v praxi overit zda tam bude vse, zkus uvidis :-)

incognito mi funguje, zkusil sem s stable (nebezici) a snapshot (bezici, tedy priotevrel si okno):
Kód: [Vybrat]
vivaldi-snapshot --incognito www.root.cznebo pro vice listu:
Kód: [Vybrat]
vivaldi-snapshot --incognito www.root.cz www.abclinuxu.czve vsech pripadech se to nacetlo v "Soukromem okne"