Distribuce pro programování

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #30 kdy: 19. 09. 2018, 21:48:47 »
O tom, jestli je distribuce rolling nebo hrozí že skončí, fakt nevím jestli je to trolling nebo vážně míněno. Každopádně začátečník v céčku (je řeč o C a ne o C++ doufám) by se měl držet toho, aby jeho výtvory fungovaly na první pokus všude

Vybírám distribuci, která mi bude sedět. Vím, že tomu textovému editoru je celkem jedno na jaké distribuci linuxu běží a mně při samotném psaní kódu celkem taky, ale pak jsou tu ty ostatní věci, které už jsem popisoval výše. Rolling se mi líbí z toho důvodu, že nainstaluju a neřešim nějaký konec podpory nebo novou verzi systému.
Co se pak Slackware konkrétně týče, podle posledních událostí okolo něj a vývoje verze 15.0 mu moc nevěřím, i tak si ve virtualboxu pohrávám s -current - asi to ještě promyslím :)


anonym

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #31 kdy: 19. 09. 2018, 21:59:37 »
Ja kdyz Linux, tak uz bych nesel do niceho jineho nez do Debian Stable. Pokud se nehodlas zivit expertnimi znalostmi linuxu, ale programovanim.

Re:Distribuce pro programovani
« Odpověď #32 kdy: 20. 09. 2018, 06:25:50 »
Jestli gentoo funguje pořád tak, jak fungovalo před 15 lety, tak bych se mu asi snažil vyhnout. Jinak budeš víc compilovat než pracovat. Možná pro nějakou zvláštní kombinaci speciální hardware a software, který by ho uměl využít, ale pak zase těžko věřit, že pro ten speciální HW neexistuje oficiální binárka. Celkově mi ta hlavní myšlenka gentoo nepřijde ve většině případů příliš praktická.
Samozrejme, Gentoo funguje stále rovnako. Osobne mám inštaláciu, ktorú som začal asi pred 12-timi rokmi, samozrejme je už na inom železe, ale stále ju využívam na desktope (teraz Amd Ryzen 2700, 32GB RAM, 256 GB NVMe + cca 4TB ZFS Raidz).
Gentoo je o tom, že si skompiluješ iba čo chceš, dodnes nepotrebuješ systemd (okrem eudev) a kompilácia je dnes v pohode, snád iba Libreoffice, LLVM a firefox dajú zabrať na slabších systémoch, ale zvládne to aj Atom x8350 na netbooku.

Re:Distribuce pro programování
« Odpověď #33 kdy: 27. 09. 2018, 21:23:34 »
Tak po nějaké době zkoušení různých dister jsem si nainstaloval Gentoo s i3gaps. Díky všem za rady.