Jak automatizovat apt-get update

Maty

Jak automatizovat apt-get update
« kdy: 12. 09. 2018, 08:36:28 »
Zdravim, existuje zpusob jak nastavit apt-get, aby sam delal update? Yum tohle automaticky umi a drzi si nejakou dobu seznamy baliku v cache. Da se tohle nastavit na Debianu? Diky


Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2018, 08:47:44 »
Skúsil by som balíček unattended-upgrades, viz https://wiki.debian.org/UnattendedUpgrades

Konkrétne chovanie sa nastavuje direktívami:

APT::Periodic::Update-Package-Lists "1";
APT::Periodic::Unattended-Upgrade "1";

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2018, 08:57:05 »
osobne preferuju rucni instalaci, s tim ze mam vypnute i zjistovani, nicmene pokud by slo jen o bezpecnostni aktualizace tak v software-properties-gtk (z balicku software-properties-gtk) lze nastavit jak casto a zda automaticky se maji instalovat...

pokud bys chtel vse, tak (mozna to jde i systemovejs/cistejs) treba do cronu dat:
Kód: [Vybrat]
apt-get update -qq && apt-get -y upgrade && apt-get -y dist-upgrade && apt-get --purge autoremove && apt-get clean

Maty

Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #3 kdy: 12. 09. 2018, 08:59:27 »
Diky, ale ja nechci automaticky upgrade. Jde mi jen o to abych pri spousteni apt-get cokoliv nemusel nejdriv rucne poustet update. Aby se to chovalo jako yum, ktery se o stazeni aktualnich informaci z repozitaru postara sam kdyz jsou zastarale.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #4 kdy: 12. 09. 2018, 09:00:33 »
apticron - posle mail, kdyz je neco k aktualizaci

Osobne preferuji potvrzeni pred instalaci

Treba jednodychym scriptem - uprav dle vlastnich preferenci

Kód: [Vybrat]
#!/bin/bash
apt-get clean
apt-get update
apt-get install apticron aptitude
aptitude full-upgrade
apt-get autoremove


Maty

Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #5 kdy: 12. 09. 2018, 09:20:27 »
Jenze me jde o to abych prave ten apt-get update nevolal! Neplette si update a upgrade, nejde mi o aktualizaci baliku ale o aktualizaci metadat z repozitaru.

Abych mohl stejne jako u CentOSu prijit k Debianu a rovnou napsat apt-get search neco a aby si Debian sam vsiml, ze ma stara data a zavolal si apt-get update. Jde mi presne o tohle, aby bylo chovani stejne logicke jako u yumu.

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #6 kdy: 12. 09. 2018, 09:25:20 »
Ale o to se stara ten apticron, a jako bonus posle mail

Lol Phirae

Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #7 kdy: 12. 09. 2018, 09:45:16 »
Když nechci používat balíček k tomu určený, tak přidat apt update do cronu je opravdu veliký problém...  :o ??? ::)

MP

Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #8 kdy: 12. 09. 2018, 09:47:39 »
Pokud jsem si vsiml, tak Debian 9 jiz ma automaticky update spusteny (viz syslog).

cinnamon

Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #9 kdy: 12. 09. 2018, 10:23:01 »
Jenze me jde o to abych prave ten apt-get update nevolal! Neplette si update a upgrade, nejde mi o aktualizaci baliku ale o aktualizaci metadat z repozitaru.

Abych mohl stejne jako u CentOSu prijit k Debianu a rovnou napsat apt-get search neco a aby si Debian sam vsiml, ze ma stara data a zavolal si apt-get update. Jde mi presne o tohle, aby bylo chovani stejne logicke jako u yumu.

Pro hledání bys mohl použít příkaz apt-cache search a ten by měl mít jako default zapnuté automatické přegenerování cache, viz https://www.computerhope.com/unix/apt-cache.htm

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #10 kdy: 12. 09. 2018, 10:53:17 »
Diky, ale ja nechci automaticky upgrade. Jde mi jen o to abych pri spousteni apt-get cokoliv nemusel nejdriv rucne poustet update. Aby se to chovalo jako yum, ktery se o stazeni aktualnich informaci z repozitaru postara sam kdyz jsou zastarale.
A co je problem??? :-D misto dat do cronu puvodne doporucovane:
Kód: [Vybrat]
apt-get update -qq && apt-get -y upgrade && apt-get -y dist-upgrade && apt-get --purge autoremove && apt-get cleandas jenom:
Kód: [Vybrat]
apt-get update -qq

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak automatizovat apt-get update
« Odpověď #11 kdy: 12. 09. 2018, 10:55:11 »
Kód: [Vybrat]
apt-get autoremove
btw: doporucuju pouzivat:
Kód: [Vybrat]
apt-get --purge autoremove