Framework Nette pro dynamický web

prokop

Framework Nette pro dynamický web
« kdy: 04. 09. 2018, 15:15:23 »
Použili byste Nette pro dynamický web? Teď nemyslím nějaké to překreslení sem tam nějakého prvku, ale jde o různé šoupání tabulek (obdelníků), změna obsahu tabulek (načtení z DB), nastavení různých atributů (k tabulkám) a ve finále odeslání celé stránky (rozuměj toho layoutu) na server.  Co byste doporučili, pokud ne Nette?


gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #1 kdy: 04. 09. 2018, 15:22:42 »
celé stránky (rozuměj toho layoutu) na server.

?

Vitex

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #2 kdy: 04. 09. 2018, 15:34:25 »
Na Django se dá najít spousta widgetů ze kterých se dá pak takový web seskládat

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #3 kdy: 04. 09. 2018, 15:44:52 »
Na Django se dá najít spousta widgetů ze kterých se dá pak takový web seskládat

kde ty widgety najdu?

gll

  • ****
  • 429
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #4 kdy: 04. 09. 2018, 16:09:44 »
to co chceš s backendem nesouvisí.


martyd.

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #5 kdy: 04. 09. 2018, 16:37:47 »
Použili byste Nette pro dynamický web? Teď nemyslím nějaké to překreslení sem tam nějakého prvku, ale jde o různé šoupání tabulek (obdelníků), změna obsahu tabulek (načtení z DB), nastavení různých atributů (k tabulkám) a ve finále odeslání celé stránky (rozuměj toho layoutu) na server.  Co byste doporučili, pokud ne Nette?
Chlapče, doporučil bych místo chlastu zeleninovou šťávu a hlavně přestat hulit.

prokop

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #6 kdy: 04. 09. 2018, 17:19:51 »
to co chceš s backendem nesouvisí.

Jakto že ne? Už jen tím, že je třeba mít celou řadu dynamických snippetů pro překreslování každé tabulky při každé změně, pokud do ní načtu jiná data. Očekávám, že použití frameworku a hotových komponent mi práci usnadní. Hodlám třeba využívat validaci formulářových prvků, které v těch tabulkách jsou použité, nějakou komponentu ve spojení s AJAXem pro dynamické načítání dat do comboboxu a jiné. Prostě nechci vymýšlet kolo a JavaScript mít jen tam, kde je to nutné. Jinak se omlouvám, že dotaz je takový dost obecný, s programováním dynamických webovek začínám.  Na Nette se ptám hlavně z toho důvodu, že s Nette si už chvíli hraju a přiznám se, že mě inspirovala i ukázka hry fifteen, kde se šoupe kostičkami - jen se to překresluje jako celek, já budu muset mít možnost měnit obsah (obrázek) z výběru a nastavit obrázku  atributy, bude to tedy muset být o trochu složitější ale princip je  podobný.

Frantisek

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #7 kdy: 04. 09. 2018, 18:19:39 »
Vyprd bych se na PHP a pro backebd využil Elixir + Phoenix

moje jméno je rezervované

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #8 kdy: 04. 09. 2018, 21:32:20 »
Nejdřív se nauč, jak to funguje a potom teprve hledej framework. Čili PHP, Javascript a jeď. Nette tě od spousty věcí odstíní a když nemáš nějaký základ, při problémech si neporadíš

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #9 kdy: 04. 09. 2018, 21:41:02 »
Citace
Nejdřív se nauč, jak to funguje a potom teprve hledej framework. Čili PHP, Javascript a jeď. Nette tě od spousty věcí odstíní a když nemáš nějaký základ, při problémech si neporadíš

Tento člověk, předřečník, ti dal ve tvém případě nejlepší možnou radu.

Programovací jazyk, framework ani žádná tehcnologie ti nenahradí znalosti či zkušenosti. Viděl jsem pár lidí, co zkusili své znalosti nahradit frameworkem a pak copy & paste různých náhodně posbíraných kódů. Nakonec to stejně padlo a nikdy to nedokončili.

Musíš nejdříve vědět, jak to funguje. Jinak ti nepomůže ani framework, ani super technologie, ani pámbů, ani svěcená voda. Tím spíše, že Nette není orientováno na tvůj problém a není to specializované řešení na to co chceš dělat.

prokop

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #10 kdy: 05. 09. 2018, 09:08:54 »
Nette tě od spousty věcí odstíní a když nemáš nějaký základ, při problémech si neporadíš.

Nette má dobrou dokumentaci a funkční fórum, stačí hledat nebo se zeptat.

Programovací jazyk, framework ani žádná technologie ti nenahradí znalosti či zkušenosti..

Jasně, ale framework Nette jsem si vybral právě proto, že to chci mít rychle a ne se patlat s každou maličkostí, která je už dávno vyřešená.

Musíš nejdřív vědět, jak to funguje.....

Já vím jak to funguje. To, že Nette tyhle věci zakrývá - pro mne trochu nelogicky - mi vadí, ale dá se na to zvyknout a pak už to jde.

Tím spíše, že Nette není orientováno na tvůj problém a není to specializované řešení na to co chceš dělat..

Poraďte tedy co je víc orientováno na můj problém, abych nemusel řešit každou maličkost a trochu to odsejpalo.


Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #11 kdy: 05. 09. 2018, 09:32:21 »
Citace
Nette má dobrou dokumentaci a funkční fórum, stačí hledat nebo se zeptat.

Dobrá dokumentace vypadá trochu jinak, než to co má Nette.

Musíte se podívat na faktický stav. A nedat se svést barnumskou reklamou, kdy jeho autor neustále ve dne v noci prokládá své věty: "Nette je nejlepší. Nette je nejlepší. Nette je nejlepší."

Nette vám samozřejmě pomoci může. Ale pokud jste nikdy nedělal žádný dynamický web, tak se obávám, že vám to spíše zatemní. Vy chcete spíše práci s JavaScriptem a občasnou komunikací na server.

Citace
Jasně, ale framework Nette jsem si vybral právě proto, že to chci mít rychle a ne se patlat s každou maličkostí, která je už dávno vyřešená.

Jenže každá technologie na světě, každý framework - řeší jen podmnožinu problémů. Každý framework některé problémy řeší excelenetně, jiné problémy průměrně, a v jiných problémech vám naopak starosti přidělá a nadřete se více než s tím frameworkem. Takto funguje každá technologie i framework na světě - to je omezení dané fyzikálními zákony.

Vy jako začátečník máte tendenci předpokládat, že nějaká tehcnologii za vás automaticky všechno udělá. To může a nemusí být pravdou. Pokud si zvolíte nevhodnou technologii/framework na danou akci - můžete se nadřít více než když to uděláte celé sám od nuly.

Citace
Já vím jak to funguje. To, že Nette tyhle věci zakrývá - pro mne trochu nelogicky - mi vadí, ale dá se na to zvyknout a pak už to jde.

Každá abstraktní vrstva (knihovna, framework, podprogram, ...) zakrývá to co je pod ní. Právě toho dokáže ulehčit práci s NĚKTERÝMI druhy problémů. To je základní princip softwarového inženýrství a ulehčení práce.

Citace
Poraďte tedy co je víc orientováno na můj problém, abych nemusel řešit každou maličkost a trochu to odsejpalo.

To záleží přesně na tom, co chcete dělat. Z vašeho zadání ani netušíme, jak moc práce to bude pro frontend, a jak moc pro backend. Ale zdá se, že je tu práce pro šikovnou JavaScript knihovnu/framework pro to první.

Hmmm

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #12 kdy: 05. 09. 2018, 09:42:47 »
Použili byste Nette pro dynamický web? Teď nemyslím nějaké to překreslení sem tam nějakého prvku, ale jde o různé šoupání tabulek (obdelníků), změna obsahu tabulek (načtení z DB), nastavení různých atributů (k tabulkám) a ve finále odeslání celé stránky (rozuměj toho layoutu) na server.  Co byste doporučili, pokud ne Nette?
Nerozumiem ako chces s PHP frameworkom urobit dynamicky web, ked PHP na prekreslenie potrebuje cely obsah a DOM zahodit a nacitat celu stranku odznova.

jablon

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #13 kdy: 05. 09. 2018, 10:16:46 »
Nette bych použil už jenom na menší projekty. Na REST API aplikaci už bych volil mezi Laravelem, Symfony a nebo rovnou Lumen. Nette je super, ale nemá dokumentaci, momentálně nemá žádnou podporovanou verzi.

K dotazu, to co chceš, tak s tím nemá BackEnd nic společného. Nette umí snippety ale to slouží pouze k překreslení bloku na FrontEndu, ale tato metoda už je značně zastaralá a moderní web se dělá již jinak.

Hmmmmmmmm

Re:Framework Nette pro dynamický web
« Odpověď #14 kdy: 05. 09. 2018, 10:35:29 »
Použili byste Nette pro dynamický web? Teď nemyslím nějaké to překreslení sem tam nějakého prvku, ale jde o různé šoupání tabulek (obdelníků), změna obsahu tabulek (načtení z DB), nastavení různých atributů (k tabulkám) a ve finále odeslání celé stránky (rozuměj toho layoutu) na server.  Co byste doporučili, pokud ne Nette?
Nerozumiem ako chces s PHP frameworkom urobit dynamicky web, ked PHP na prekreslenie potrebuje cely obsah a DOM zahodit a nacitat celu stranku odznova.

Tohle vážně není věc PHP. PHP je jen interpreter, jehož výstupem může být vše - od textu, přes část HTML stránky až po celou stránku. s DOMem ani webovým prohlížečem to nemá nic společného