GNOME nebo KDE

GNOME nebo KDE
« kdy: 31. 08. 2018, 10:03:23 »
Ahoj! Měl bych otázky.
Sám jsem na desktopu přešel na KDE, ale také by mě zajímalo, když prodávám sestavená PC s Linuxem jestli KDE nebo KDE.

Otázka 1: Jaké jsou výhody GNOME/KDE a proč co doporučujeme.
Otázka 2: Co mám použít na sestavy (distribuci mám vybranou)
Otázka 3: Odpovězte na tuto otázku prosím jednoznačně co vy doporučujete a prosím ať tam není něco jiného než GNOME/KDE

DĚKUJI


Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2018, 10:05:01 »
Ahoj! Měl bych otázky.
Sám jsem na desktopu přešel na KDE, ale také by mě zajímalo, když prodávám sestavená PC s Linuxem jestli KDE nebo KDE.

Otázka 1: Jaké jsou výhody GNOME/KDE a proč co doporučujeme.
Otázka 2: Co mám použít na sestavy (distribuci mám vybranou)
Otázka 3: Odpovězte na tuto otázku prosím jednoznačně co vy doporučujete a prosím ať tam není něco jiného než GNOME/KDE

DĚKUJI

A jak ti mame poradit, kdyz nam ani neprozradis to distro a pro koho to ma byt?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2018, 10:24:15 »
když prodávám sestavená PC s Linuxem jestli KDE nebo KDE.

Ano ;D

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2018, 10:27:49 »
mne vyhovuje KDE, ma vic klikatek s gui, pro mne blizsi jako na windows, nastaveni jde vic naklikat

pepin

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #4 kdy: 31. 08. 2018, 10:33:01 »
uprimne si myslim, ze kde plasma 5 je v soucastnosti lepsi volba nez gnome 3.


nc

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2018, 10:49:37 »
uprimne si myslim, ze kde plasma 5 je v soucastnosti lepsi volba nez gnome 3.
nielen v sucasnosti...... ale je to jedno, pretoze linuxacky microsoft si zo svojej pozicie pretlaci co len chce

Markaoss

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2018, 10:53:37 »
Tak pokud to má být pro někoho, kdo si tam neumí sám nainstalovat jiné DE, tak to KDE asi bude vhodnější vzhledem k tomu, že je podobnější Windows.

LX

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #7 kdy: 31. 08. 2018, 10:53:47 »
Tenhle obrázek vystihuje rozdíly mezi Gnome a KDE:


ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #8 kdy: 31. 08. 2018, 10:57:04 »
Tenhle obrázek vystihuje rozdíly mezi Gnome a KDE:



A proč na tom obrázku co má ukazovat rozdíly mezi Gnome a KDE jsou rozbité Windowsy, vpravo Windows Server a KDE až to bílé vzadu a Gnome není vidět? Takhle to moc lidí nepochopí ;D

kate

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #9 kdy: 31. 08. 2018, 11:06:40 »
Tak pokud to má být pro někoho, kdo si tam neumí sám nainstalovat jiné DE, tak to KDE asi bude vhodnější vzhledem k tomu, že je podobnější Windows.
To sice ano, ale na stranu druhou, ta spousta nastavení v KDE může laika skutečně zmást. V tomhle mají vývojáři GNOME celkem pravdu (ač to sami dovádí do pro mě až absurdního extrému). Naštěstí už je to nastavení v Plasma 5 docela centralizované, v KDE 3.5 tomu pocitu přehlcení volbama přispívalo i to, že na nějaké nastavení člověk narazil všude :)

Zajímavá alternativa by mohl být i Cinnamon, je to takový kompromis Windows-like rozložení a jednoduchosti GNOME

Pepan

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #10 kdy: 31. 08. 2018, 11:12:20 »
Zatím zkušebně provozuji Kde Neon (Bionic) a zcela bez problémů. To samé Kubuntu 18.04 (minimální instalace) abych pro mě nepotřebné aplikace nemusel pracně odinstalovávat. Za sebe mohu napsat, že po vyzkoušení všech možných prostředí budu používat jedině KDE. Nejvíce mě zklamalo LXQT a prakticky není důvod ho na běžném PC používat. :D

Pepan

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #11 kdy: 31. 08. 2018, 11:21:15 »
Tak pokud to má být pro někoho, kdo si tam neumí sám nainstalovat jiné DE, tak to KDE asi bude vhodnější vzhledem k tomu, že je podobnější Windows.
To sice ano, ale na stranu druhou, ta spousta nastavení v KDE může laika skutečně zmást. V tomhle mají vývojáři GNOME celkem pravdu (ač to sami dovádí do pro mě až absurdního extrému). Naštěstí už je to nastavení v Plasma 5 docela centralizované, v KDE 3.5 tomu pocitu přehlcení volbama přispívalo i to, že na nějaké nastavení člověk narazil všude :)

Zajímavá alternativa by mohl být i Cinnamon, je to takový kompromis Windows-like rozložení a jednoduchosti GNOME

Cinamon není moc stabilní bohužel. KDE nastavení má velké možnosti,ale prakticky nikoho nemůže zmást, protože se do něho skoro nemusí zasahovat. Po instalaci změním pouze zapnutí numlocku, přidání Angličtiny do klávesnice, změním velikost fontu v terminálu, hlavně vyhlazování písma a to je vše po nové instalaci. Jinak defaultní nastavení vyhovuje

Madafa

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #12 kdy: 31. 08. 2018, 12:06:12 »
Tenhle obrázek vystihuje rozdíly mezi Gnome a KDE:



+100

Přesně tak to je, bohužel, ale přesně tak.

ondatra2

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #13 kdy: 31. 08. 2018, 12:22:00 »
Osobně migruju na KDE programy. Pokud v tom člověk opravdu pracuje, tak detailní možnost nastavení dokáže ušetřit hromadu času.

takyradějianonymně

Re:GNOME nebo KDE
« Odpověď #14 kdy: 31. 08. 2018, 17:32:04 »
Stále ale nevíme odpověď na důvodně položenou a důležitou otázku tj. jaká je ona vybraná distribuce?!!!!!!!
Protože ono to není tak jednoduché si představovat, že to GNOME nebo KDE je v každé distribuci stejné, tak to přece není!
Správce distribuce ještě ledaco přesítuje, sám doplní nebo i upraví, také je důležité zda-li ji podporuje s konkrétním desktopem on sám nebo tuto činnost přenechá komunitně, je také různý přístup jak aktuální programy má ta která distribuce v repozitáři a tím je dáno i riziko co se týče případného neodladění novinek.

Za sebe bych napsal že upřednostním KDE, ale POZOR v distribuci o které vím že se její správce distribuce a deklarativně tomu KDE také věnuje!
Nic přece také nebrání tomu, když to máš na kšeft, abys sobě udělal také jednu instalačku s GNOME a udělal si obrázek sám a srovnal, třeba dal i zákazníkovi potom na výběr, nemyslíš?