Pomoc s výběrem procesoru

jurp

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #15 kdy: 23. 08. 2018, 08:02:04 »
ja mam pocit, ze tu su ludia udreti na hlavu. pisete tu ale fakt ze totalne sracky a vobec nie k meritu veci. Nejde o to, ci chcem Intel ci AMD. Ja sa pytam konkretnu vec, na ktoru cakam adekvatnu odpoved. Nie vase dojmy ohladom toho, ze intel je zmrd a podobne kecy, na ktore sa nikto nepyta. Ak sa opytam, ze ci si mam kupit Skodu Fabia alebo Skoda Rapid, tak ste schopni mi tu ponukat Daciu. Ale na uroven ceskych for, hlavne root.cz som si uz zvykol. Uroven na zahranicnych forach je uplne niekde inde, co sa mi aj potvrdilo a nikto mi nenahovaral AMD. Je cas sa zamysliet pepani.


Madafa

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #16 kdy: 23. 08. 2018, 08:09:37 »
Když neuvažuješ racionálně, tak táhni na diskuzi o CallOfDuty a ptej se tam  ;D

Intel je plný chyb a po nasazení záplat, jako že je nasazují i Widle by defaul, výkon jde do řiti.

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #17 kdy: 23. 08. 2018, 09:35:31 »
(...) Ak sa opytam, ze ci si mam kupit Skodu Fabia alebo Skoda Rapid, tak ste schopni mi tu ponukat Daciu. (...)

Problém je, že se ptáš, jestli si máš koupit Rapid s chybějícím předním levým kolem, nebo Fabii s chybějícím předním pravým kolem. Ostatní se tě jen snažili upozornit, že by možná stálo za zvážení auto, kterému kola nechybí.

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #18 kdy: 23. 08. 2018, 09:38:41 »
ja mam pocit, ze tu su ludia udreti na hlavu. pisete tu ale fakt ze totalne sracky a vobec nie k meritu veci. Nejde o to, ci chcem Intel ci AMD. Ja sa pytam konkretnu vec, na ktoru cakam adekvatnu odpoved. Nie vase dojmy ohladom toho, ze intel je zmrd a podobne kecy, na ktore sa nikto nepyta. Ak sa opytam, ze ci si mam kupit Skodu Fabia alebo Skoda Rapid, tak ste schopni mi tu ponukat Daciu. Ale na uroven ceskych for, hlavne root.cz som si uz zvykol. Uroven na zahranicnych forach je uplne niekde inde, co sa mi aj potvrdilo a nikto mi nenahovaral AMD. Je cas sa zamysliet pepani.
To, že jsi nepochopil příspěvky, není v tomto případě chyba jejich autorů...

Další dotaz z kategorie "pan Lorenz" (pokud neznáš, tak https://youtu.be/-W5UNus6Lao?t=31)

Jestli chceš jednoduchou odpověď, tak si kup ten zelený.


Michal2

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #19 kdy: 23. 08. 2018, 10:25:17 »
Tady je ale AMD fanatiku ;-)

1) je lez, ze po aplikaci zaplat vykon klesa nejak dramaticky. V nekterych aplikacich neklesa vubec, v takovych ce delaji hodne IO nekterych ~10 %. S paranoidnim pristupem (vypnuti HT) je to vic ale to nechme tem paranoikum.
2) ty chyby jsou dost tezko zneuzitelne. Takova doba co jsou znamy a neni znam zadny "in the wild" cerv/vir, ktery by je zneuzival. Vrasky bych si delal akorat na sdilenem virtualnim serveru. A to se desktopu moc netyka.
3) je lez, ze HT se pri kompilaci neuplatni. Ja jsem zmeril narust kolem 30 % pri kompilaci jadra.
4) Intel stale dela nejlepsi procesory na hry a ostatni "malojadrove" veci.

Ale je fakt, ze AMD proste ma v soucasne dobe lepsi pomer cena/vykon.


Lol Phirae

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #20 kdy: 23. 08. 2018, 10:55:37 »
Aj AMD má niečo podobné s Vegou

Co to meleš za hovadiny? Co je na tom podobného?

ale do týždňa to vykompenzuje

Aby Intel něco vykompenzoval, musel by mi vyměnit všechny ty zmetky za bezvadné procesory - zdarma a tak, aby to dosahovalo přinejmenším výkonu těch původních zmetků před tím, než "opravami" zkriplili výkon o desítky procent. K tomu by se museli uctivě omluvit a chodit tak rok s hroudou másla na hlavě - ne snad primárně za to, že vyrobili zmetky, ale za jejich příšernou neschopnost poté, co to bylo zjištěno (přes neuvěřitelně dlouhé embargo z nich po zveřejnění přinejmenším další dva měsíce nevypadlo nic než rozbité aktualizace způsobující restart počítače - patrně zdaleka nejdůležitější bylo, aby CEO Krzanich a další managoři mezitím mohli zrealizovat svůj insider trading s akciemi), a za tu neuvěřitelnou drzost, že se ještě pokusili utajovat, že "opravený" zmetek má katastrofální výkon. Pak bych možná uvažoval o tom, že si od nich zase nějaký procesor pořídím.

Tohle není první případ za poslední dobu, co se Intel zachoval jako banda zmrdů - viz Atom C2000 SoC, který chcípá jakou mouchy na podzim. Přičemž problém s dojebaným LPC se mezitím rozšířil na E3800, Bay Trail Celeron + Pentium N + Pentium J ... - všude ta stejná chyba. K čemuž taky neměli lepší nápad, že průser schovat za NDA. Příšerná firemní kultura.

 >:( >:( >:(

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail

jurp

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #22 kdy: 23. 08. 2018, 11:24:00 »
aby som upresnil, nebudem programovat nejake narocne veci, maximalne nejake svoje veci +/- praca. a potom hry. Ked uz sa nacala tema AMD, ano rozmyslal som aj nad nim. Ale ak sa nemylim, Intel ma integrovanu GPU, co AMD nema, takze je nutne si poriesit GPU, co som nemal teraz v plane. V pripade AMD, aka je spolupraca s NVIDIA kartami (1070)?

PetrM

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #23 kdy: 23. 08. 2018, 11:26:23 »
ja mam pocit, ze tu su ludia udreti na hlavu. pisete tu ale fakt ze totalne sracky a vobec nie k meritu veci. Nejde o to, ci chcem Intel ci AMD. Ja sa pytam konkretnu vec, na ktoru cakam adekvatnu odpoved. Nie vase dojmy ohladom toho, ze intel je zmrd a podobne kecy, na ktore sa nikto nepyta. Ak sa opytam, ze ci si mam kupit Skodu Fabia alebo Skoda Rapid, tak ste schopni mi tu ponukat Daciu. Ale na uroven ceskych for, hlavne root.cz som si uz zvykol. Uroven na zahranicnych forach je uplne niekde inde, co sa mi aj potvrdilo a nikto mi nenahovaral AMD. Je cas sa zamysliet pepani.

Konkrétní odpověď je, že pokud na tom programuješ na kšeft (= binárku dáš někomu, kdo na tom bude mít zisk), tak nesmíš podle licenčního ujednání použít CPU od Intelu. https://www.root.cz/zpravicky/mikrokod-intelu-ma-novou-licenci-ktera-zakazuje-delat-benchmarky/ Takže si vyber jakýkoliv CPU, co nevyrábí Intel.

Použití jejich CPU na programování (a vlastně jakoukoliv jinou práci, ze které bude mít profit někdo další) je výrobcem zapovězeno.

Intel smíš používat jenom na hraní (= stát jako třetí strana neprofituje na daních) her zdarma (= dodavatel hry je třetí strana, která z toho má profit) na Linuxu bez placené podpory, BSD nebo vlastním OS (protože dodavatel OS je taky třetí strana a nesmí z toho nic mít).

Ale třeba OpenTTD na OpenSUSE by na Intelu trochu šlapat mohlo, ne?

Michal2

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #24 kdy: 23. 08. 2018, 11:41:42 »
Intel smíš používat jenom na hraní (= stát jako třetí strana neprofituje na daních) her zdarma (= dodavatel hry je třetí strana, která z toho má profit) na Linuxu bez placené podpory, BSD nebo vlastním OS (protože dodavatel OS je taky třetí strana a nesmí z toho nic mít).

Co to tady plácáš za nesmysly. Ta licence se týká samozřejmě jejich softu. Nikoliv softu, který napíšeš ty. To, co jsi napsal, mohlo napadnout pouze někoho z nějakou vážnou duševní poruchou spojenou s mentální retardací. Jinak to vysvětlit nejde.

Lol Phirae

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #25 kdy: 23. 08. 2018, 12:02:59 »
Ta licence se týká samozřejmě jejich softu. Nikoliv softu, který napíšeš ty.

S tím je ten "drobný" problém, že tvůj (a jakýkoliv jiný) software spuštěný na Intel procesoru bohužel nutně využívá softwaru Intelu (toho mikrokódu procesoru).  ::)

To, co jsi napsal, mohlo napadnout pouze někoho z nějakou vážnou duševní poruchou spojenou s mentální retardací. Jinak to vysvětlit nejde.

S diagnózou týkající se autorů předmětné licence nelze nesouhlasit.  :P

PetrM

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #26 kdy: 23. 08. 2018, 12:07:25 »
Ked uz sa nacala tema AMD, ano rozmyslal som aj nad nim. Ale ak sa nemylim, Intel ma integrovanu GPU, co AMD nema, takze je nutne si poriesit GPU, co som nemal teraz v plane. V pripade AMD, aka je spolupraca s NVIDIA kartami (1070)?

AMD má Radeony. Na Ačkové řadě bývaly dokonce integrovaný. Jak je to u aktuálních CPU nevím. Každopádně jakákoliv Radeonka mladší tří let je lepší než současný Intelí GPU o minimálně pět délek a smějou se jim i žaby u rybníka (proto ostatně nedávno Inteláci přetáhli chlápka od AMD, co to měl na starosti).

NVidia - no hardwarově je to furt PCIe, tam problém není a když budeš mít ovladače v systému, tak nepoznáš proti Intelu rozdíl.

No a pak už je rozdíl jenom v detailech, jako chybějící Intel ME u AMD, chybějící crypto koprocesor u Intelu,...

PetrM

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #27 kdy: 23. 08. 2018, 12:12:29 »
Co to tady plácáš za nesmysly. Ta licence se týká samozřejmě jejich softu. Nikoliv softu, který napíšeš ty. To, co jsi napsal, mohlo napadnout pouze někoho z nějakou vážnou duševní poruchou spojenou s mentální retardací. Jinak to vysvětlit nejde.

Uvažuj:
Když použiju počítač, použiju jeho procesor.
Když použiju procesor, použiju jeho mikrokód.
Když použiju počítač tak, že na tom někdo profituje, profituje na jeho mikrokódu. Takže i holka na mateřské, co si přivydělává pár litrů měsíčně účetnictvím pro tříchlapovou firmu, nebo manager co si večer na soukromým noťasu vyřídí firemní poštu, poruší jejich licenci k mikrokódu.

S hodnocením metálních schopností autorů té licence nicméně souhlasím.

Michal2

Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #28 kdy: 23. 08. 2018, 12:36:11 »
Tak jsem si ten problemovy oddil licence precetl pro jistotu heste jednou. A nic takoveho se tam nepise. Ani naznakem.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s výběrem procesoru
« Odpověď #29 kdy: 23. 08. 2018, 12:39:50 »
A kdo tedy vyhrava? Amd nebo intel?  ::)