Pomoc s výběrem procesoru

jurp

Pomoc s výběrem procesoru
« kdy: 22. 08. 2018, 17:55:14 »
Zdravim,
zacinam si vyskladavat novy pc a premyslam nad volbou procesoru, od ktoreho sa bude odvijat aj kupa zakladnej dosky. Predovsetkym chcem povedat, ze pocitac budem pouzivat na programovanie a sem-tam nejake to hranie. Uvazujem nad procesormi i5-8600K alebo i7-8700. Co sa tyka taktovania, nemam v plane robit nieco take a myslim, ze ani v buducnosti. Tym padom, nepotrebujem dosku s chipsetom Zxx ale staci Hxx. Alebo zobrat preistotu s chipsetom Z? Pri 8700 usetrim na chladeni a usetril by som aj na doske. Co by som mohol investovat bud do RAM alebo vacsi M2 ssd disk.
Casom chcem osadit do zostavy GTX 1070.

Pozn.: O AMD neuvazujem
« Poslední změna: 22. 08. 2018, 22:14:24 od Petr Krčmář »


OpicakMurděj

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2018, 18:16:44 »
Intel je dneska tak hrozně zabugovanej, že bych od něj dal ruce určitě pryč.

Lol Phirae

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2018, 18:30:09 »
Pozn.: O AMD neuvazujem

Tak si eště pár let počkej, než si Intel ty zmetky možná opraví...

jurp

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2018, 18:31:49 »
O chybach intelu viem. Ale nejak sa nad tym nepozastavujem.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #4 kdy: 22. 08. 2018, 18:33:38 »
Pokud nechces nejakeho maca, sel bych do i7.


Honza

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #5 kdy: 22. 08. 2018, 20:36:26 »
Intel je dneska tak hrozně zabugovanej, že bych od něj dal ruce určitě pryč.
Kvůli chybám v Intelu co se objevily, by se měla mít na pozoru spíš datacentra, správně by administrátoři měli opustit sdílené hostingy (web i cloud), a pořídit vlastní servery, to dává větší smysl (větší riziko), podle mě, než kvůli tomu pořizovat vůbec domácí PC..

Honza

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #6 kdy: 22. 08. 2018, 20:37:40 »
oprava: *NEpořizovat

jurp

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #7 kdy: 22. 08. 2018, 21:30:19 »
Som rad, ze sa tu objavili nejake reakcie, ale nejavia sa mi, ze by nejako suviseli s mojou otazkou.

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #8 kdy: 22. 08. 2018, 21:43:46 »
O chybach intelu viem. Ale nejak sa nad tym nepozastavujem.

Jaký smysl má kupovat si zabugovaný CPU, na který se snaží jakýkoli OS by default naladit záplaty, které vám uberou i 50% výkonu toho CPU? A navíc v poslední době další chyba, jejíž zaplátování sebere další výkon nehledě na doporučení nepoužívat HT.
Navíc pro programování se hodí více AMD, jelikož kompilátory nemají problém využít více threadů jak třeba hry.

V současné době mi nepřijde vůbec racionální kupovat si Intel CPU.
Já osobně mám i7-6700, a to jen proto, protože poměr cena/výkon byl v době koupě lepší, jak s AMD. Tenkrát jsem uvažoval nad Ryzenem, ale všichni prodávali Intel CPU a kupovali AMD, takže bazary byly plný i7 CPU za relativně malý peníz.

Osobně jsem pro racionální uvažování, ale pokud jste Intel fanatik, tak to rovnou napište, protože doteď to spíše vyznívá tak, že si neuvědomujete aktuální stav, což se vám někteří snaží objasnit.

Zdar Max
PS: taktéž mi uniká smysl toho napsat, který CPU vám kdo doporučí, když hodíte do placu i5 a i7 bez dalšího vysvětlení? To vám každý řekne, že ten výkonnější, tj. i7
« Poslední změna: 22. 08. 2018, 21:45:46 od Max Devaine »

jurp

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #9 kdy: 22. 08. 2018, 21:51:18 »
jednoducho preferujem Intel. Mozno sa oplati pockat, nakolko Intel planuje vydat nove procesory tento rok. Otazne je, ci to prinesie signifikantny rozdiel vo vykonnosti.

ghj

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #10 kdy: 22. 08. 2018, 22:10:28 »
Otazne je, ci to prinesie signifikantny rozdiel vo vykonnosti.

Prve CPU od Intelu s opravenymi chybami budu asi riadne drahe, vsetci ich budu chciet.. na strane druhej, ak mas Spectre/Meltown na haku, tak si pockaj az budu opravene CPU na trhu a bazary zaplavia vyhadzovane Spectre positiv CPU.

Lol Phirae

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #11 kdy: 23. 08. 2018, 04:57:02 »
jednoducho preferujem Intel.

Enjoy zmrdcompany products:

You will not, and will not allow any third party to ... (v) publish or provide any Software benchmark or comparison test results.

PetrM

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #12 kdy: 23. 08. 2018, 07:16:25 »
jednoducho preferujem Intel.

Tak si to užij. Při kompilování platí, že čím víc jader, tím víc zdrojáků (rozuměj modulů) paralelně builduje. HT se tam ale moc nevyplácí.
Pokud chceš dělat nějaký emulace ve virtuálce, tak pokud máš plonkovní jádra, můžeš je přidělit celý a máš lepší sandboxing.
Takže bych byl pro použít CPU s vyšším počtem jader.

-------

Btw, tebe baví chodit za 50letou HIV pozitivní šlapkou, když za stejný prachy můžeš mít mladou zdravou? No, každej máme nějakou úchylku....

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #13 kdy: 23. 08. 2018, 07:38:50 »
jednoducho preferujem Intel. Mozno sa oplati pockat, nakolko Intel planuje vydat nove procesory tento rok. Otazne je, ci to prinesie signifikantny rozdiel vo vykonnosti.

Ok, takže Intel fanatik. V tom případě ok, mohl jste to napsat rovnou a né kolem toho chodit po špičkách.
Jinak ty nové CPU, co Intel bude vydávat, budou podobně děravý jako ty současné. Je to jen refresh architektury.
Nová architektura s opravenými bugy bude až za trošku delší dobu.
Zdar Max

Re:Pomoc s vyberom procesoru
« Odpověď #14 kdy: 23. 08. 2018, 07:54:41 »
jednoducho preferujem Intel.

Enjoy zmrdcompany products:

You will not, and will not allow any third party to ... (v) publish or provide any Software benchmark or comparison test results.

Aj AMD má niečo podobné s Vegou

More AMDGPU Work For Linux 4.19 Has VCN + PSP Firmware Hookup For Future Hardware
 on 17 August 2018

With Thursday's amdgpu drm-next-4.19 has just a few changes but the main work is adding support for VCN into the PSP driver and allowing the VCN booting with firmware that is loaded by the PSP. It's said that "this is required on upcoming parts."
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMD-VCN-PSP-Firmware


ale do týždňa to vykompenzuje

AMD Open-Sources "Rocprofiler" ROCm Profiler For GPU Hardware Perf Counters
 on 22 August 2018
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=AMDGPU-ROCm-Profiler