Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows

Unknown

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #90 kdy: 17. 08. 2018, 11:44:18 »
Windows, to je nějaký nový druh rakoviny?

To bys stejne nepochopil...


Lojzik

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #91 kdy: 17. 08. 2018, 11:50:03 »
Windows, to je nějaký nový druh rakoviny?

To bys stejne nepochopil...

To zkus mám IQ 1000

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #92 kdy: 17. 08. 2018, 12:06:15 »
Lojziku, milion ma sest nul, tudiz tve IQ neni 1000 ale 1000000. A ted jdi zpatky pomoct mame s obedem a pryc od tatovho pocitace.

Lojzik

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #93 kdy: 17. 08. 2018, 12:12:24 »
Lojziku, milion ma sest nul, tudiz tve IQ neni 1000 ale 1000000. A ted jdi zpatky pomoct mame s obedem a pryc od tatovho pocitace.

Já jsem už po obědě, bylo to moc dobrý, a máma říkala, že můžu ty kvantový výpočty při pátku počítat až do rána!

xxx

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #94 kdy: 17. 08. 2018, 12:28:59 »
Nelíbí se mi, že v defaultu nemá linuxové utility typu apt-get, wget, curl atd..

Toto mi tiez velmi vadilo. Nastatie pridali Windows subsystem for linux, t.j. doinstaloval som si tuto feature a dotiahol z windows storu oblubeny Linux. Priamo z win spustam bezne linuxove utility a z linuxoveho repozitara mozem doinstalovat dalsie. Pre moje potreby velice sikovna vec.


Milan

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #95 kdy: 17. 08. 2018, 18:12:08 »
Z poslední doby. Vždy po instalaci aktualizace a restartu vypíná bitlocker či je vidět u vlastnosti jednotky, že je vypnutý. Nezkoušel jsem ale zdali to tak je, nejspíš ne. Těžko by aktualizace tak rychle stihla dešifrovat data na disku. Zajímavá chyba.

Lojza

  • *****
  • 672
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #96 kdy: 17. 08. 2018, 18:34:26 »
Nelíbí se mi, že v defaultu nemá linuxové utility typu apt-get, wget, curl atd..

Toto mi tiez velmi vadilo. Nastatie pridali Windows subsystem for linux, t.j. doinstaloval som si tuto feature a dotiahol z windows storu oblubeny Linux. Priamo z win spustam bezne linuxove utility a z linuxoveho repozitara mozem doinstalovat dalsie. Pre moje potreby velice sikovna vec.

v cem je lepsi windows subsystem for linux nez cygwin ?

tomík

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #97 kdy: 17. 08. 2018, 23:47:12 »
Kámoše strašně pořád štve, že po aktualizaci tabletu s win10 se odinstalují ovladače od stylusu a ten pak nefunguje a musí zase ručně nainstalovat ručně. Někdy se nemusí ani aktualizovat, stačí jen restatrovat.
Další kámoš taky na win  někdy nadává (asi tak 1x za 14dní, jak je to hrozné a poj****é, pos***é atd.) , ale říkal že mu vlastně nic jiného nezbývá a musí ten windows používat, i když by raději něco jiného.

Xxx

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #98 kdy: 18. 08. 2018, 00:07:19 »
Nelíbí se mi, že v defaultu nemá linuxové utility typu apt-get, wget, curl atd..

Toto mi tiez velmi vadilo. Nastatie pridali Windows subsystem for linux, t.j. doinstaloval som si tuto feature a dotiahol z windows storu oblubeny Linux. Priamo z win spustam bezne linuxove utility a z linuxoveho repozitara mozem doinstalovat dalsie. Pre moje potreby velice sikovna vec.

v cem je lepsi windows subsystem for linux nez cygwin ?

V tom, ze mam na win dostupny kompentny ubuntu repozitar a spustam nativne _linuxove_ apky. Neberiem ich z nejakej cygwinovej kolekcie, a co nie je v nej, to nerekompilujem. Ale priznam sa, ze cygwin som pouzil naposledy pred rokmi. Radsej som si spustil linuxovu virtualku. Teraz nemusim.

Kit

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #99 kdy: 18. 08. 2018, 00:17:10 »
Windows, to je nějaký nový druh rakoviny?

To bys stejne nepochopil...

To zkus mám IQ 1000

To je ve dvojkové soustavě?

Heslo

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #100 kdy: 18. 08. 2018, 12:34:24 »
Citace
Windows, to je nějaký nový druh rakoviny?

Něco mnohem horšího. Cizopasná houba, která se množí po počítačích a požírá systémové prostředky a uživatelům mozky.

Heslo

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #101 kdy: 18. 08. 2018, 12:35:56 »
tak zrovna ted na Windows serveru resim problem kdy jsem si na firewallu otevrel otrebne porty a stejne jsou furt zavrene...zadne pravidlo Block/Denny ktere by to prebilo v inbound nemam! Tak takto svinsky se chová windows!!!


Proč někdo používá Windows na serverech? K čemu to je? Nějaký nový druh sebevraždy nebo co?

xxx

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #102 kdy: 18. 08. 2018, 12:53:13 »
Proč někdo používá Windows na serverech? K čemu to je? Nějaký nový druh sebevraždy nebo co?
Pretoze ma napr. .NET serverove aplikacie?

Kit

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #103 kdy: 18. 08. 2018, 16:26:00 »
Proč někdo používá Windows na serverech? K čemu to je? Nějaký nový druh sebevraždy nebo co?
Pretoze ma napr. .NET serverove aplikacie?

A ty jsou dobré k čemu?

xxx

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #104 kdy: 18. 08. 2018, 19:48:52 »
Proč někdo používá Windows na serverech? K čemu to je? Nějaký nový druh sebevraždy nebo co?
Pretoze ma napr. .NET serverove aplikacie?

A ty jsou dobré k čemu?
Aby ti chodila vyplata. Napr. z hladiska svojho biznisu nevidis v Jave ziadnu killer feature, mas zákazníka, ktorému je platforma ukradnuta a zaroven mas existujuci .NET team kvoli inym projektom. Potom je to prirodzena volba. V beznej aplikacii je tolko chyb, ze stabilita celeho system vobec nezavisi na tom, ci to bezi na Win, CentOS, RHEL alebo AIX.