Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows

Kit

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #75 kdy: 13. 08. 2018, 13:29:19 »
Nevim jak ve statnim ... ale v soukromym sektoru znam uz par pekelne nasranejch managoru ;D. Ono totiz jak dobiha support sedmicek se k nim postupne ty desitky dostavaj. A nic nepotesi cloveka vic, nez managor co rve jak protrzenej, ze stravil 4 hodiny u zakaznika/dodavatele cumenim na hlasku "neco pro vas jeste delame". Nacoz muzes tak maximalne pokrcit ramenama a odkazat ho, at si de stezovat Billovi.

Pokud managor zuří při pohledu na W10 a linuxový systém nechce, může si pořídit Mac, který mu jistě odvede dobrou službu a ani mu nebude dělat ostudu.


Medo

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #76 kdy: 13. 08. 2018, 13:35:51 »
cekal bys snad, ze trebas neco tak primitivniho jako zjisteni v jakych skupinach je uzivatel je proste na jeden radek?
je. Net user "ucet" pripadne Net user "ucet" /domain ti povie co chces vediet...

j

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #77 kdy: 13. 08. 2018, 14:08:25 »
je. Net user "ucet" pripadne Net user "ucet" /domain ti povie co chces vediet...
tak si to vyzkousej hosu ... a pak zapremejslej na tim, jak ten vystup budes parsovat, kdyz jedny widle sou cesky, druhy slovensky, treti nemecky, ctvrty francouzky a paty anglicky ...

Jop, prej na to mas pouzit get-ad... coz je presne to, co vyzaduje instalaci tuny sracek.

Medo

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #78 kdy: 13. 08. 2018, 21:25:36 »
Nekecaj. O parsovani nebola rec, a Powershell je sucastou instalacie minimalne serverov. Osobneho ho nemusim, ale je to silna hracka ...

j

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #79 kdy: 14. 08. 2018, 08:17:28 »
Nekecaj. O parsovani nebola rec, a Powershell je sucastou instalacie minimalne serverov. Osobneho ho nemusim, ale je to silna hracka ...

A na co ty hovadko myslis, ze by nekdo chtel zjistovat skupiny z radky ... pokud to chci vedet jako admin tak se du podivat na AD server. A co ty retadovance neumis cist na tom, ze get/add-ad... NENI standardni soucasi a musis to doinstalovat. V podobe administration tools, ktery ale na stanicich naprosto na nic nepotrebujes. Coz ostatne plati pro 99% "funcionality" powershellu, takze je to (jak je u M$ standardem) nastroj uplne khovnu, protoze bez instalaci tun dalsi sracek to neumi vubec nic.


harrison314

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #80 kdy: 14. 08. 2018, 08:30:15 »
<megairony>j je ale odbornik</megairony>

Chytrak

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #81 kdy: 14. 08. 2018, 08:57:47 »
Nelíbí se mi, že v defaultu nemá linuxové utility typu apt-get, wget, curl atd..

Danny

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #82 kdy: 15. 08. 2018, 22:07:38 »
co se mi ještě nelíbí - i když chápu, že to není věc samotného OS - že některé windowsové programy bývají takové "arogantnější" než linuxové: nakýblují se do systraye, otravujou s vyskakovacími okny, mění věci v systému - linuxové balíčky většinou obsahují jen ten program samotný a neštvou se do nastavení něčeho jiného či systému

Karel

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #83 kdy: 16. 08. 2018, 10:35:13 »
Po instalaci nefunguje sit (ethernet), nefunguje zvuk pres hdmi, divne se chova mys, pulka hardware ma u sebe zluty vykricnik ale nejde s tim nic delat, protoze nefunguje sit.

Je to plny malware vcetne bonzacke telemetrie, ktera se neda vypnout - na vypnuti bordelu vsichni doporucuji nejaky CCleaner, ktery je placeny (ne jednorazove, ale jako predplatne!) a, alespon podle wikipedii, jsou v nekam backdoory.

Radeji jsem to zase vypnul.

MKzB

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #84 kdy: 16. 08. 2018, 21:24:27 »
Po instalaci nefunguje sit (ethernet), nefunguje zvuk pres hdmi, divne se chova mys, pulka hardware ma u sebe zluty vykricnik ale nejde s tim nic delat, protoze nefunguje sit.
Už jsem potkal síťovku, která se s erárním driverem Windows tvářila, že je vše OK, akorát že má odpojený kabel (kabel byl zapojen). Po instalaci správného driveru už fungovala normálně.

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #85 kdy: 17. 08. 2018, 08:58:40 »

Ani Windows 10 se nezbavily neduhu kterému říkám "uhnívání". Něco rozchodím a funguje to. A po nějaké době to přestane fungovat a nikdo (naše IT) neví co s tím.
Konkrétně: Manželka na služebním notesu má neustálé problémy s ovladačem tiskárny, WiFi občas zapomíná heslo. Já měl na služebním notesu Win10 a na cestách se připojoval k internetu krz bluetooth tethering. Chodilo to OK, ale po půl roce se Widle odmítaly připojit k mobilu krz Bluetooth. Oprava je jasná - odpárovat a pak znovu připárovat. Ale ne ve Win10. Tam neodpárujete zařízení, které není připojeno. (??? Nepamatuji si to přesně, nějak až tak absurdní to bylo.) Řešení bylo přeinstalovat Widle, protože googlení a hrabání se v registrech nepomohlo. Díky dobré firemní politice mám od té doby primární OS Linux (Xubuntu LTS). Widle byly nějakou dobu na virtuálce, po půl roce nepoužívání jsem to smazal a nechybí mi. V Xubuntu mi všechno parádně funguje. 

xxx

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #86 kdy: 17. 08. 2018, 10:43:43 »

Ani Windows 10 se nezbavily neduhu kterému říkám "uhnívání". Něco rozchodím a funguje to...
Bohuzial, podla mojich skusenosti tymto problemom trpi aj Linux.

havis911

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #87 kdy: 17. 08. 2018, 11:15:40 »
Nejednoznacne podmienky licencovania serverovych produktov, predajca vam povie nieco ine nez  vas admin, a treti "nazor" dostanete od M$.
Osobne mi pri Windows prekaza nemoznost preniest instalaciu pri upgrade hardware + telemetria ktora nejde vypnut.

lol

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #88 kdy: 17. 08. 2018, 11:39:14 »
Ja mam stroj s Windows ciste na hry a naprosta spokojenost.

Lojzik

Re:Co se vám nelíbí na Mrkwosoft Windows
« Odpověď #89 kdy: 17. 08. 2018, 11:41:22 »
Windows, to je nějaký nový druh rakoviny?