Firma Lundegaard

Jenda

Firma Lundegaard
« kdy: 05. 08. 2018, 17:54:47 »
Dobrý den,

má tady prosím někdo zkušenosti s touto firmou? Má pobočku v Praze i v Brně. Vypadají vcelku solidně, ale nikde se o nich nemůžu dočíst nějaké recenze.

https://www.lundegaard.eu/cs/

Díky


Ondrej Satan Nekule

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2018, 17:56:36 »
myslíš recenze, co dávají k pití před, při a po práci, nebo za kolik vstávají  zpostele, jestli používají nette nebo šéfovu 17ku nebo co nosí v batohu nebo jestli používají atom.jo?

f

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2018, 18:04:07 »
Jsou to běžní tragédi, kterých je všude plno. Stačí se podívat na to, co dělají a hledají. Co si tak pamatuju, tak hlavně prodávají otroky do korporací.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #3 kdy: 17. 03. 2023, 20:34:10 »
Já toto téma oživím, před pár lety jsem zde pracoval.

Na tuto firmu doporučuju každému kolegovi vývojáři dát si pozor.

Proč:

- Vyžadovali 9 hodin přítomnost v kanclu a zaměstnanci, kteří jsou pod drobnohledem, to opravdu dodržovali - takže jen na papíře to není, ale opravdu 9h, tzn. příchod na 9 a až předd 18:00 začali odcházet

- Chlubili se benefitem HO, ale ve skutečnosti šly tak 1x za 2 týdny nebo když jste nemocní

- Šéf oddělení nahlas a sprostě 3.14čuje v openoffice, když nějakého zaměstnance seřvává po telefonu, to se stalo min. 2x za 3 měsíce, co jsem tam vydržel být

- Váš teamlead ku*uje, když seřvává testerku po telefonu, že je laxní

- Byl jsem tam sotva 2 měsíce jako skoro junior a už se do mě snažil kérovat jiný teamlead, že jsem něco blbě udělal, když jsem se učil javascript, ve kterém mi u pohovoru slíbili, že nebudu muset pracovat - měl jsem tam dělat Javu a Liferay

- Permanentně v open office jakási junior projekt managerka ryla do lidí ve svém týmu ohledně zpoždění - sice to bylo trochu vtipné, ale těm lidem, kteří tam "pod ní" museli v časovém pressu pracovat a pořád ji poslouchat, to těžko tak mohlo připadat

- Ve své brožurce, která se jmenuje "Žít Lunde" (kdo ten název vymyslel měl asi smysl pro černý humor) a kterou dostanete při příchodu (pak vám ještě taky dají zelené Lunde ponožky), mají psáno, že jedna z jejich hodnot je, že se nebojí občas si něco říct "na plnou hubu" - akorát problém je v tom, že ten, kdo se nebojí, je zpravidla váš nadřízený ve směru k vám, ne opačně, tzn. přeloženo by to mělo být "Nebojíme se v Lunde si na vás pořádně ulevovat"

- A nejhorší na tom byl mikromanagement, tzn. pořád jste pod drobnohledem vašeho důvěrného "přitele" teamleada, a pořád někde v kanclu něco slyšíte ohledně toho, že "něco dlouho trvalo"

- V open office pořád někdo hlučí, a když odejde hlavní "boss" domů, tak týpek před váma si klidně pustí nahlas z reproduktorů notebooku nějaké školení - sice se vás zeptá jestli vám to nevadí... no ale i tak

- Dopoledne před obědem odchod týmu na teambuilding, aby si to mohli vyfotit a dát na Facebook, potom zpátky do práce a zase pracovat

- S teamleadem skvělé obědy, chcete si odpočinout o obědové pauze, jdete s ním na oběd, a on do sebe všechno nahází, na vás blbě čumí že ještě jíte, no a za 25 minut celkem jste zpátky v kanclu a máte zase makat


To jsem tam zažil před lety a byl jsem, jak říkám, skoro junior. Ono v takových firmách vůbec pracují zejména junioři, protože zkušenější by si to líbit nenechali. Ti zkušenější, kterých tam pár je, tam dělají šéfíky. A jsou to specifické osoby.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #4 kdy: 17. 03. 2023, 22:22:57 »
Jj, moje první práce byla taky agentura, taky o ničem, mizerné prachy, mizerné podmínky, nakonec mě dali k soudu (jako opravdu se se mnou soudili o 10.000 Kč) a nakonec zkrachovali, což je asi to nejlepší co se mohlo stát.

V jiném startupu mě vyhodili na konci zkušebky, a pak firmu položili a zaměstnancům dlužili, takže jsem z toho vlastně vyšel dobře.

Jsem rád, že tyhle "dream joby" mám už za sebou a jako senior s hodně zkušenostmi už vím jakého si vybrat zaměstnavatele a jak s ním jednat. Není třeba číst reference, stačí se na pohovoru ptát a sledovat red flagy.

Red flagy třeba Rohlík - posílají psycho test, IT test a sami tvrdí, že tam lidi dělají od nevidím do nevidím, stačí se jen zeptat a vyfiltrovat.


xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #5 kdy: 18. 03. 2023, 00:36:43 »
Ja mam zkusenosti jen s pohovorem, kdy mne po pohovoru dali vypracovat nejakou webovou aplikaci, na kterou jsem mel jen 1 MD:
"Nechceme, abyste tím pálil víc jak 1MD času, pokud by vám to mělo vzít víc, tak pošlete, co se podařilo do té doby udělat a doplňte informaci, co ještě chybí a za vás by aplikace měla/mohla mít, aby byla dokončená."

Takze jsem nainstaloval spring initializer s frameworky, ktere jsem nv zivote  nevidel a moril se s tim cely den. A pak mi to strasne zdrbali a nevzali me.


Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #6 kdy: 18. 03. 2023, 05:49:31 »
Ja mam zkusenosti jen s pohovorem, kdy mne po pohovoru dali vypracovat nejakou webovou aplikaci, na kterou jsem mel jen 1 MD:
"Nechceme, abyste tím pálil víc jak 1MD času, pokud by vám to mělo vzít víc, tak pošlete, co se podařilo do té doby udělat a doplňte informaci, co ještě chybí a za vás by aplikace měla/mohla mít, aby byla dokončená."

Takze jsem nainstaloval spring initializer s frameworky, ktere jsem nv zivote  nevidel a moril se s tim cely den. A pak mi to strasne zdrbali a nevzali me.
Pamatuješ si ještě zhruba, co to mělo umět? Bylo reálný to opravdu za 1 MD stihnout?

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #7 kdy: 18. 03. 2023, 11:11:44 »
Hele chtít po někom něco vyrobit, aby prokázal znalosti, tak to mi ještě nepřijde problémové, ani to, že se to třeba nedalo komplet stihnout za 1MD, to svým způsobem taky může dávat smysl, tzn. že si poměříš znalosti jednotlivých uchazečů, kdo se jak daleko dostal.

Problémy s Lundegaardem a jemu podobným firmám, kterých je dost, je v nečem jiném. Jsou to predátorské (rozuměj k*vy) firmy v podstatě porušující zákoník práce tím, jaké dělají špinavé manipulátorské triky na svoje zaměstnance, a hlavně pak na nezkušené mladé kluky. Používají k tomu různé klamy, jako např. prezentaci na Faceboou, kde se všechno strašně jeví super, nebo že mají i vyfocený Playstation, na kterém nikdo vlastně ani nehrál, výjma managerů, kteří to dostali jako povinnost, aby se mohlo vyfotit, jak se baví a pijou u toho pivo, a postnout na Internet.

Proto je podle mě důležité dělat whistleblowing, který jednou bude i u nás v zákoně. Protože když někdo něco takového zažije, a potom to nedá ani nikomu vědět, to je pak další problém. Někteří proto, že se bojí, někteří proto, že jsou sami hajzlíci a nechtějí druhým dávat vědět, a někteří proto, že mají nějaký stockholmský syndrom a tyhle firmy mají potřebuj omlouvat a chránit.
« Poslední změna: 18. 03. 2023, 11:16:24 od PetrKon1 »

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #8 kdy: 18. 03. 2023, 11:51:54 »
Ja mam zkusenosti jen s pohovorem, kdy mne po pohovoru dali vypracovat nejakou webovou aplikaci, na kterou jsem mel jen 1 MD:
"Nechceme, abyste tím pálil víc jak 1MD času, pokud by vám to mělo vzít víc, tak pošlete, co se podařilo do té doby udělat a doplňte informaci, co ještě chybí a za vás by aplikace měla/mohla mít, aby byla dokončená."

Takze jsem nainstaloval spring initializer s frameworky, ktere jsem nv zivote  nevidel a moril se s tim cely den. A pak mi to strasne zdrbali a nevzali me.
Pamatuješ si ještě zhruba, co to mělo umět? Bylo reálný to opravdu za 1 MD stihnout?

Pro nekoho, kdo dela webove aplikace ve Springu, je to v pohode. Ale pro me to byly nove veci.

To zadání je následující:

·         Cílovou webovou aplikací by měl být jednoduchý kontaktní formulář viz wireframe (WF) níže
·         FE komponenty by měly obsáhnout jeden selectbox, jehož data (možnosti) se dotahují skrze BE z DB vrstvy
·         Input fieldy by měly obsahovat základní validace
o    Policy number – alfanumerické znaky
o    Name + Surname – pouze písmena
o    Request field by měl omezovat délku (dle Vaší úvahy, nemusí být 5.000 jako je ve WF)

·         Submit formu má skrze BE uložit do DB

·         Aplikace půjde kompletně sestavit jedním příkazem s využitím libovolného nástroje pro sestavování aplikací (např. gradle, maven, … ).

Výběr technologií/frameworků je zcela na vás, jediný limit je Java backend.
 

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #9 kdy: 18. 03. 2023, 12:00:58 »
Hele já chápu že to bylo nové, ale to zadání mi nepřijde nějaká lumpárna, já bych to za 1 md dal v klidu (jsem ale senior). Prostě sorry, ale já tady píšu o nějakých hmatatelných validních problémech, co dělal Lundegaard zaměstnancům, a to co máš ty je normální otázka k pohovoru. To po pár letech dáš dohromady taky levou zadní za 1 MD. Mě by se třeba takový úkol u pohovoru líbil, protože můžu firmě ukázat, že to prostě umím udělat. Jsou těžší věci u pohovoru, např. logicko-matematické hádanky, které musíš nahlas rozřešit, aby viděli, jaké máš kognitivní schopnosti, to mi přijde více stresující. Napsat kus softwaru m přijdou pohovory jako ty jednodušší.

A někde se neptají vůbec, typicky třeba někde v korporacích - tak zkus to.

Za takovou otázku u pohovoru se nedá jakoukoliv firmu IMO obviňovat.
« Poslední změna: 18. 03. 2023, 12:03:25 od PetrKon1 »

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #10 kdy: 18. 03. 2023, 12:49:56 »
Hele já chápu že to bylo nové, ale to zadání mi nepřijde nějaká lumpárna, já bych to za 1 md dal v klidu (jsem ale senior). Prostě sorry, ale já tady píšu o nějakých hmatatelných validních problémech, co dělal Lundegaard zaměstnancům, a to co máš ty je normální otázka k pohovoru. To po pár letech dáš dohromady taky levou zadní za 1 MD. Mě by se třeba takový úkol u pohovoru líbil, protože můžu firmě ukázat, že to prostě umím udělat. Jsou těžší věci u pohovoru, např. logicko-matematické hádanky, které musíš nahlas rozřešit, aby viděli, jaké máš kognitivní schopnosti, to mi přijde více stresující. Napsat kus softwaru m přijdou pohovory jako ty jednodušší.

A někde se neptají vůbec, typicky třeba někde v korporacích - tak zkus to.

Za takovou otázku u pohovoru se nedá jakoukoliv firmu IMO obviňovat.

No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #11 kdy: 18. 03. 2023, 13:30:44 »
Hele chtít po někom něco vyrobit, aby prokázal znalosti, tak to mi ještě nepřijde problémové, ani to, že se to třeba nedalo komplet stihnout za 1MD, to svým způsobem taky může dávat smysl, tzn. že si poměříš znalosti jednotlivých uchazečů, kdo se jak daleko dostal.

To je sice pravda, ale já osobně se třeba podobným firmám vyhýbám obecně. 1 MD? Chápou vůbec, kolik mě to bude stát? Jen pro to, abych mohl být poctěn tím, že možná budu pro někoho podobně šíleného pracovat? To určitě.

Jenomže to je právě ten seniorský pohled. Junior jim na to naletí.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #12 kdy: 18. 03. 2023, 15:46:06 »
No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

Tak to samozřejmě záleží, jaká pozice to byla. Pokud taková, kde budete dělat webové aplikace (nebo něco podobného), tak je to úplně v pořádku. Pokud to byla pozice programátora řídících systémů, tak to je samozřejmě špatně.

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #13 kdy: 18. 03. 2023, 16:33:44 »
No mne prave prijde, ze na tomhle akorat zjistis, zda ten kandidat delal webove aplikace. A na co vsechno je potreba davat pozor.
Je to asi jako kdyby ti dali naprogramovat treba neco pro ridici systemy. Tak bys taky nevedel, co vsechno je tam potreba resit.

Tak to samozřejmě záleží, jaká pozice to byla. Pokud taková, kde budete dělat webové aplikace (nebo něco podobného), tak je to úplně v pořádku. Pokud to byla pozice programátora řídících systémů, tak to je samozřejmě špatně.

Pozice se jmenovala Java Developer. Ale to jedno, já se nehadam..Byla to zkušenost. Ale příště už bych se na to vykašlal. Samozřejmě, že zkušený webový developer by to zkopcil ze svého projektu nějakého ajncvai.

Re:Firma Lundegaard
« Odpověď #14 kdy: 18. 03. 2023, 19:04:05 »
Hele chtít po někom něco vyrobit, aby prokázal znalosti, tak to mi ještě nepřijde problémové, ani to, že se to třeba nedalo komplet stihnout za 1MD, to svým způsobem taky může dávat smysl, tzn. že si poměříš znalosti jednotlivých uchazečů, kdo se jak daleko dostal.

To je sice pravda, ale já osobně se třeba podobným firmám vyhýbám obecně. 1 MD? Chápou vůbec, kolik mě to bude stát? Jen pro to, abych mohl být poctěn tím, že možná budu pro někoho podobně šíleného pracovat? To určitě.

Jenomže to je právě ten seniorský pohled. Junior jim na to naletí.


Jo to je fakt, ale zase u Juniora, který nemá za sebou zkušenosti v životopise, mi to příjde ok úkol. Akorát bohužel "vítěz" výběrového řízení vleze do téhle firmy a možná bude litovat.