Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem

zkušený

Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« kdy: 04. 08. 2018, 08:14:03 »
Chci se zeptat jestli někdo neřešil podobný problém u O2 VDSL.  Po dlouhé době jsem koupil vlastní modem Asus DSL-AC56U. Vše jsem nastavil i O2TV. Ale zjistil jsem, že se mě nenačítají stránky, které nějakým způsobem upřednostňují IPV6 (seznam.cz, lupa.cz, nic.cz), když jsem zkoušel test tak mě to napíše, že mám rozbitou IPV6 konkti. přitom adresy mám přidělené jak v modemu tak PC a telefonu IOS. Vyhabal jsem i starý TP_link modem, který jsem používal před několika lety a který běžel i na IPV6 a teď stejný problém. Zapnu O2 modem a vše jede. Modemy jsem zkoušel u dvou sousedů jenže oni mají VDSL od T-Mobile, ale tam vše jede pritom je to stejné vedení Cetinu. Na O2 lince neřeší cizí modem hlaně pokud funguje jejich a dostal jsem doporučení raději IPV6 na modemu vypnout. Končí mě smlouva a nechce se mě přejít k T-Mobile protože jinak jim vše jede a výpadek jsem snad za dobu 6 let nezaznamenal a jiné možnosti kromě T-Mobile a UPC tu nejsou a k UPC nejdu.  Pokud by někdo věděl nebo něco takového řešil budu rád za každou radu.


Janci

Re:Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« Odpověď #1 kdy: 04. 08. 2018, 09:50:42 »
Blbost, ipv6 sa proste zapne a funguje.

Lol Phirae

Re:Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« Odpověď #2 kdy: 04. 08. 2018, 10:28:30 »
Končí mě smlouva a nechce se mě přejít k T-Mobile protože jinak jim vše jede

Jasně, všechno jede, akorát IPv6 nejede. A TM by hrozilo, že dostaneš funkční IPv6 s /56 a navrch veřejnou IPv4. Kurva už se naučte hlasovat peněženkou. Když má někdo podporu na hovno a jako bonus horší služby, tak proč bych u něj zůstával?!

 ??? ::)

zkušený

Re:Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« Odpověď #3 kdy: 04. 08. 2018, 11:05:05 »
Blbost, ipv6 sa proste zapne a funguje.
Dík za názor, ale nefunguje respektive funguje, ale na jejich modemu.

Madmucho

Re:Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« Odpověď #4 kdy: 04. 08. 2018, 11:57:33 »
Dobrý den,
mohu jen přidat názor že u o2 funguje, mám tu nějaký starý VDSL hujavej v bridge modu, za ním mikrotika PPOE spojení  a ipv6 rozsah dostávám od O2 dhcpkem dále ji propaguji a funguje.

To bude patrně něco špatně na ešus routeru.
na mikrotiku ve firewallu stači povolit ipv6 icmp jinak samo ND na IPV6 nejde to samé na klientech.
ipv6 routa na bránu je ::/0 směrující na to PPOE a tak to chodí.


zkušený

Re:Nefunkčnost IPV6 na VDSL O2 s cizím modemem
« Odpověď #5 kdy: 04. 08. 2018, 12:47:12 »
Dobrý den,
mohu jen přidat názor že u o2 funguje, mám tu nějaký starý VDSL hujavej v bridge modu, za ním mikrotika PPOE spojení  a ipv6 rozsah dostávám od O2 dhcpkem dále ji propaguji a funguje.

To bude patrně něco špatně na ešus routeru.
na mikrotiku ve firewallu stači povolit ipv6 icmp jinak samo ND na IPV6 nejde to samé na klientech.
ipv6 routa na bránu je ::/0 směrující na to PPOE a tak to chodí.
Ano pokud dám starý modem do bridge a za něj dám router tak taky to funguje. Ale bez bridge jede na 6-tce jen modem od O2 DNS používám od nic.cz, zabezpečení jsem vypnul - bez úspěchu.