Do ceho investujete?

Jenda

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #45 kdy: 01. 08. 2018, 02:44:59 »
No tak, zdravi si nekoupite za penize.

Tady by to chtělo explicitně kvantifikátor, protože velmi často ano. Naprosto triviální případ jsou lidi co musí dlouho a tvrdě pracovat a pak z toho mají problémy, fyzické i stres. S penězi tolik pracovat nemusí. Pak si třeba můžeš zaplatit výživového poradce nebo trenéra, můžeš si koupit lehokolo, na kterém tě oproti zábradlí bude víc bavit jezdit a víc pohybu bude zdravé, nebo se můžeš vyhnout WTF případům ve veřejném českém zdravotnictví.

Taky spravedlnost se neda koupit za penize.

(podívá se na dlouho se vlekoucí soudní pře a bitvy právníků a znalců) Ehm.

Taka nesmela otazka, pokud se tu bavime v mnoznem cisle, jak se prevadi 10(20/50)M+ z btc na nakup bytu?

Tolik nevím, ale o řád menší částky… prostě se to vymění a zaplatí se daň z příjmu?

jo ty pises, ze dozivotne, takze to bude nejmin 100-200M. To by me opravdu zajimalo.

Tak to na tom byty asi budou dost mizerně, protože normálně i konzervativní investice hodí 3 % p.a. a tak by i z o řád menší částky měl 25-50kKč/měsíc.


-/+

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #46 kdy: 01. 08. 2018, 08:21:13 »
jo ty pises, ze dozivotne, takze to bude nejmin 100-200M. To by me opravdu zajimalo.
Tak to na tom byty asi budou dost mizerně, protože normálně i konzervativní investice hodí 3 % p.a. a tak by i z o řád menší částky měl 25-50kKč/měsíc.
V tom se nijak nerozchazime, nicmene on pise -
Citace
Do konce života nemusím hrábnout a žiju si jako král z platu který mi nosí lopaty.
Tady si predstavuju zcela jinou castku nez 50K/mesic.

E

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #47 kdy: 01. 08. 2018, 08:31:33 »
Já zainvestoval do Bitcoinu a za zisk nakoupil v Praze byty. Do konce života nemusím hrábnout a žiju si jako král z platu který mi nosí lopaty.

Gratuluju, stal jste se investorem v realitach (mimochodem podnikani jako jine). Mohl jste ty penize investovat jinak a pravdepodobne s vyssim ziskem pri stejnem prip. nizsim riziku. Pokud jste tech bytu nakoupil hodne, tak jste spravu bytu predal firme, ktera se o vse stara a nemusite tzv. hrabnout.
Tohle moc lidi nenapadlo - koupit bitcoiny kdyz byly za par dolaru a koncem minuleho roku je prodat s obrovskym ziskem.
Ale proc vsichni cpou vsechny penize do nemovitosti to fakt nepochopim. Nejaky syndrom v cesku?
Nemovitost neni jenom byt nekde v Praze. Nemovitost je treba les ktery nekdo vytezi, zpracuje, obnovi atd. Nebo pozemek pod skladem ktery pronajimas. Mit vsechny prachy v nemovitostech je samozrejme blbost, ale trend vlastnit alespon par nemovitosti k pasivnimu prijmu je videt vsude po svete.

Ja jsem jen reagoval na to, ze investovat cely zisk do bytu v Praze se mi moc nezda a vidim, ze mame stejny nazor.
Spousta lidi si, ale neuvedomuje, ze mit hodne penez jsou taky velky starosti - kam je investovat a potom se o ty investice starat - jen vymenite jedno "zamestnani" za druhe. Mimochodem ne vse si za penize koupite.
Ze si vse za penize nekoupite rikaji lidi kdyz nemaji penize. Urcite jsou situace kdy penize nenabidnou reseni, treba finalni stadium rakoviny, ale obecne si za penize koupite v podstate cokoliv.
No tak, zdravi ani stesti si nekoupite za penize.
Nekomu muze vyhovovat, ze si kamarady nebo pratele koupi, ale uprimne je to dost ubohe - navic takovi pratele vetsinou chteji casem vice a vice penez.
Taky spravedlnost se neda koupit za penize.
Je mi lito lidi, co si mysli, ze penize vsechno vyresi za ne.
Vidim, ze kkt1 je jeden z nich.
Penize nic za tebe nevyresi, penize ti davaji moznosti. Jak jiz nekdo napsal, zdravi si nekoupis, ale muzes si zaplatit spickove lekare, lepsi leky atd. Stesti? To je relativni, rad fotim, muzu si dovolit jet kamkoliv na svete, mit jakekoliv vybaveni, dela me to stastnym. Bez penez? Muzes chodit do prace a z prace. Kamarady a pratele? Proc by jsi si je kupoval? Lidi se prateli kdyz maji neco spolecneho. Spravedlnost se neda koupit? :D Pokud se nebavime o nejtezsich zlocinech jako treba vrazda nebo pedofilie, tak samozrejme dobry advokat umi udelat hodne. Rika se ze ti nejlepsi umi zaridit i amnestii ve spravny cas. ;)
Ohledně zdraví - ano dnes se dá skoro vše vyléčit ale velkým oříškem jsou psychické nemoci, které doktoři neumí léčit a vylecit. Navíc neexistuje prevence proti těmto nemocem. A zvlášť když se strachujete o investice tak máte nakročeno stát se pacientem. Hodně lidí nezvladlo velkou ztrátu peněz při minule krizi a to jim zbyvali miliony - ale když před tím měli pár stovek milionů tak ten sestup zpátky dolů je hodně těžký.
Spravedlnost - spousta lidí dojela právě na to, že si myslela, že je právník z toho vytáhne - není to jen o penězích, ale i o znamostech a i ty pro vás nebudou vše riskovat.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #48 kdy: 01. 08. 2018, 08:49:03 »
Já zainvestoval do Bitcoinu a za zisk nakoupil v Praze byty. Do konce života nemusím hrábnout a žiju si jako král z platu který mi nosí lopaty.

Gratuluju, stal jste se investorem v realitach (mimochodem podnikani jako jine). Mohl jste ty penize investovat jinak a pravdepodobne s vyssim ziskem pri stejnem prip. nizsim riziku. Pokud jste tech bytu nakoupil hodne, tak jste spravu bytu predal firme, ktera se o vse stara a nemusite tzv. hrabnout.
Tohle moc lidi nenapadlo - koupit bitcoiny kdyz byly za par dolaru a koncem minuleho roku je prodat s obrovskym ziskem.
Ale proc vsichni cpou vsechny penize do nemovitosti to fakt nepochopim. Nejaky syndrom v cesku?
Nemovitost neni jenom byt nekde v Praze. Nemovitost je treba les ktery nekdo vytezi, zpracuje, obnovi atd. Nebo pozemek pod skladem ktery pronajimas. Mit vsechny prachy v nemovitostech je samozrejme blbost, ale trend vlastnit alespon par nemovitosti k pasivnimu prijmu je videt vsude po svete.

Ja jsem jen reagoval na to, ze investovat cely zisk do bytu v Praze se mi moc nezda a vidim, ze mame stejny nazor.
Spousta lidi si, ale neuvedomuje, ze mit hodne penez jsou taky velky starosti - kam je investovat a potom se o ty investice starat - jen vymenite jedno "zamestnani" za druhe. Mimochodem ne vse si za penize koupite.
Ze si vse za penize nekoupite rikaji lidi kdyz nemaji penize. Urcite jsou situace kdy penize nenabidnou reseni, treba finalni stadium rakoviny, ale obecne si za penize koupite v podstate cokoliv.
No tak, zdravi ani stesti si nekoupite za penize.
Nekomu muze vyhovovat, ze si kamarady nebo pratele koupi, ale uprimne je to dost ubohe - navic takovi pratele vetsinou chteji casem vice a vice penez.
Taky spravedlnost se neda koupit za penize.
Je mi lito lidi, co si mysli, ze penize vsechno vyresi za ne.
Vidim, ze kkt1 je jeden z nich.
Penize nic za tebe nevyresi, penize ti davaji moznosti. Jak jiz nekdo napsal, zdravi si nekoupis, ale muzes si zaplatit spickove lekare, lepsi leky atd. Stesti? To je relativni, rad fotim, muzu si dovolit jet kamkoliv na svete, mit jakekoliv vybaveni, dela me to stastnym. Bez penez? Muzes chodit do prace a z prace. Kamarady a pratele? Proc by jsi si je kupoval? Lidi se prateli kdyz maji neco spolecneho. Spravedlnost se neda koupit? :D Pokud se nebavime o nejtezsich zlocinech jako treba vrazda nebo pedofilie, tak samozrejme dobry advokat umi udelat hodne. Rika se ze ti nejlepsi umi zaridit i amnestii ve spravny cas. ;)
Ohledně zdraví - ano dnes se dá skoro vše vyléčit ale velkým oříškem jsou psychické nemoci, které doktoři neumí léčit a vylecit. Navíc neexistuje prevence proti těmto nemocem. A zvlášť když se strachujete o investice tak máte nakročeno stát se pacientem. Hodně lidí nezvladlo velkou ztrátu peněz při minule krizi a to jim zbyvali miliony - ale když před tím měli pár stovek milionů tak ten sestup zpátky dolů je hodně těžký.
Spravedlnost - spousta lidí dojela právě na to, že si myslela, že je právník z toho vytáhne - není to jen o penězích, ale i o znamostech a i ty pro vás nebudou vše riskovat.
To je spise o mindsetu osobnosti, pokud investujete penize, tak o ne taky prichazite. Obcas nejake firmy skrachuji, obcas nejake byty poridite v lokalite ve ktere ceny casem poklesnou atd. Dulezity je celkovy vysledek, jestli na vsech investicich vydelavate. Penize resi znamosti, kdyz mate penize, muzete si dovolit pozvat nekoho vyznamneho (treba z pohledu rozhodovani) na dobrou veceri, zprostredkovat zajimave placenou konzultaci atd. Clovek ktery vydelava mesicne 50k/mesic a vy mu nabidnete 500k za 2hodinovou konzultaci bude vuci vam obvykle hodne vstricny. Nikdo nebude nic riskovat, clovek se nesmi dostat do nejakeho vazneho pruseru sam. Ale veci typu spatne parkovani, rychlost na dalnici atd. umi resit slusny advokat bez problemu.

CoffeeMan

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #49 kdy: 01. 08. 2018, 18:00:50 »
Celkem škoda, že se v trollý diskusi nikdo nezmínil o tom, že dobré je taky založit si firmu, zaměstnat lidi a dělat to, v čem je člověk dobrý + ředitele.

Ale takové je již doba.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #50 kdy: 01. 08. 2018, 18:27:10 »
Proc bych delal reditele kdyz to muze delat nekdo lip a ja muzu treba cestovat?

CoffeeMan

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #51 kdy: 01. 08. 2018, 20:17:31 »
Tak představa, že si jezdíte po světě, občas se zeptáte účetní, jestli nebankrotujete a... no prostě to je hodně naivní.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #52 kdy: 01. 08. 2018, 21:28:40 »
Kdyz potrebujes pravni radu, tak si ji das sam nebo si zaplatis profesionala? Kdyz potrebujes sefa oddeleni, budes ho delat sam nebo si zaplatis profesionala? Reditel firmy je pozice jako kazda jina, pokud mas tech firem x nebudes v kazde firme sedet ale najmes si profesionala. Naivni? Sef MS je vlastnik MS? Sef redhat je vlastnik redhat? Myslis ze krachuji?  ::) ;D

Lilkoral

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #53 kdy: 02. 08. 2018, 12:20:54 »
Co když mi stát zlato vezme? V USA se údajně 40 let až do r.1975 nesmělo zlato vlastnit. Prostě ho šetřílkům stát zabavil a vyměnil v platném kursu za doláče. Co když se tak rozhodne náš parlament?

Phi

Re:Do ceho investujete?
« Odpověď #54 kdy: 02. 08. 2018, 13:53:20 »
Co když mi stát zlato vezme? V USA se údajně 40 let až do r.1975 nesmělo zlato vlastnit. Prostě ho šetřílkům stát zabavil a vyměnil v platném kursu za doláče. Co když se tak rozhodne náš parlament?
Zatloukat, zatloukat,zatloukat... :) Stejně bych diverzifikoval a rozdělil to na zlato a investiční drahé kameny. A rozhodně necpal vše jen do techle lapačů prachů.
Rozumné mi přijde
- Vzít nějaké drobné a použít je jako pumpu na státní příspěvky na stavebko
- Nakupovat bluechips nebo "defakto bluechips", ale roprostrit po více sektorech: banky, jídlo, drogerie, technologie
- pořídit nemovitost mimo krajské město / hlavní město, je tam rychlejší navratnost cca 10-15 let oproti 20-40 v Praze.
-Co zbyde nacpat do zlata / investičních fondů