Výběr repasovaného Thinkpadu - osvědčená jistota, do čeho jít

TKP

Dobrý den. Rozhodl jsem se jednoznačně koupit 2-3 ks repasovaných Thinkpadů pro pracovní využití (Eagle, Photoshop, Matlab, SolidWorks, Excel, Word, Pinacle,..) vzhledem k jejich nejodolnější a kvalitní konstrukcí, výbornou klávesnicí apod.

Mé požadavky na parametry:
--> Core i5 a vyšší (co nejvyšší generaci - nejvýkonnější)
--> min. 1600x900 px, IPS, ale i FHD
--> SSD
--> min. 8 Gb RAM i více
--> kategorie stavu A a více ?
--> min. 14" a více
--> co největší výdrž baterie (spíše ale bude potřeba koupit novou/é)
--> cena max. kolem 13 tis./kus

Má otázka zní, je mnoho modelů Thinkpadů. Který z nich je však ten nejlepší a nejvýkonnější? Do kterého se oplatí jít a bude starý max. 6 let? Thinkpad nikdy nezestárne, že ne? A lehce se nerozpadne. Předem vám moc děkuji za rady.
« Poslední změna: 13. 08. 2018, 14:44:28 od Petr Krčmář »


Jenda

Thinkpad nikdy nezestárne, že ne?

Nezestárne, ale 6 let starý notebookový procesor bude víc než dvakrát pomalejší, SandyBridge nebude mít použitelné AVX (natož AVX2), DDR4 paměť je taky rychlejší než DDR3 a tak. Navíc tebou jmenované programy umí počítat na GPU, takže bys ideálně chtěl nějaký notebook s rozumnou druhou grafikou.

thinkpadista

T440p v nejvyšší konfiguraci má quad-core i7 Haswell, 14" FHD IPS displej, 16 GB RAM, SSD a optickou mechaniku lze vyměnit za druhý 2.5" SSD/HDD

cenová hladina zhruba odpovídá

je to "nový" thinkpad (bez diod, ostrůvková klávesnice, nový napájecí konektor atd.) ... možno jít do starší T530/W530 a hardware může také stačit

TKP

Citace
Nezestárne, ale 6 let starý notebookový procesor bude víc než dvakrát pomalejší, SandyBridge nebude mít použitelné AVX (natož AVX2), DDR4 paměť je taky rychlejší než DDR3 a tak. Navíc tebou jmenované programy umí počítat na GPU, takže bys ideálně chtěl nějaký notebook s rozumnou druhou grafikou.

Nedoporučuješ ThinkPad? Je ale velmi odolný. Např. https://www.pocitarna.cz/vykonne-notebooky/lenovo-thinkpad-t440s-9/

TKP

T440p v nejvyšší konfiguraci má quad-core i7 Haswell, 14" FHD IPS displej, 16 GB RAM, SSD a optickou mechaniku lze vyměnit za druhý 2.5" SSD/HDD

cenová hladina zhruba odpovídá

je to "nový" thinkpad (bez diod, ostrůvková klávesnice, nový napájecí konektor atd.) ... možno jít do starší T530/W530 a hardware může také stačit

A kde ho mohu sehnat?


pivniGuinea

Do kterého se oplatí jít a bude starý max. 6 let? Thinkpad nikdy nezestárne, že ne? A lehce se nerozpadne. Předem vám moc děkuji za rady.
To si dost veris, Thinkpad je samo relativne odolnej, nicmene mi uz 2x u 5 let staryho kusu odesla grafika a bylo to na vymenu MB, pokud si pamatuju spravne bylo to T41 a pak naka 4x0 rada. Takze tak. Zaroven v dobe T40 to byl fakt robustni macek, dnes to je "papirak", proste trendy veli.

r443

Ty vyjmenované požadavky bohužel žádný ThinkPad tak, jak byl vyroben a prodáván, nesplňuje.

14" a 15" modely (T420, T430, T420, T530) nemají IPS v žádné konfiguraci.

V X230 a X220 by se IPS sehnat dalo, ale je to jen 12" a maximálně 1366x768.

T440p může mít FHD IPS, ale jinak už toho s ThinkPady nemá mnoho společného, můžeš koupit klidne Dell nebo HP, vyjde to na stejno.

Takže pokud chceš moderní ThinkPad s kvalitním displejem a klasickou klávesnicí, bude třeba sáhnout po T430 a trochu jí vytunit:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Install_Classic_Keyboard_on_xx30_Series_ThinkPads
http://www.thinkwiki.org/wiki/Replacing_T430_screen_with_a_better_one

TKP

Ty vyjmenované požadavky bohužel žádný ThinkPad tak, jak byl vyroben a prodáván, nesplňuje.

14" a 15" modely (T420, T430, T420, T530) nemají IPS v žádné konfiguraci.

V X230 a X220 by se IPS sehnat dalo, ale je to jen 12" a maximálně 1366x768.

T440p může mít FHD IPS, ale jinak už toho s ThinkPady nemá mnoho společného, můžeš koupit klidne Dell nebo HP, vyjde to na stejno.

Takže pokud chceš moderní ThinkPad s kvalitním displejem a klasickou klávesnicí, bude třeba sáhnout po T430 a trochu jí vytunit:
http://www.thinkwiki.org/wiki/Install_Classic_Keyboard_on_xx30_Series_ThinkPads
http://www.thinkwiki.org/wiki/Replacing_T430_screen_with_a_better_one

A co T430s? to mi bylo doporučováno jednou firmou. A jak to myslíš "vytunit"? V čem by byl moderní? Přemýšlel jsem nad T440p, ale pokud je T430s o mnoho lepší... A jak je to s rychlostí procesoru?

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nepouzivam tebou uvedenej SW, nicmene dam informaci o svem Thinkpadu T420s, verze "s" je slim,
takze i na dnesni pomery ultrabooku je stale tloustkou i vahu v pohode ;-)
Je to sice starsi rada, ale prave rada ?20 byla posledni s "výbornou klávesnicí", nasledujici uz maji jednak chicklet, druhak uz to neni 7rada klavesnice...

Info co se ptas:
- i7-2640M
- puvodni 14LCD "1600x900 TN nahrazen za "1920x1080 IPS-AHVA"
- 512GB SSD SATA v 2.5" slotu
- 16GB RAM (DDR3 1333, mela by jit i 1800(s mod biosem)
- kategorie A+
- 14"
- baterie neni silna stranka, alespon sem pridal druhou do DVD sachty
- cena (s 2roky CZ zarukou, s 8GB RAM, s 160GB SSD a bez FHD LCD) 10000Kc
- stari ~7let

Plus dalsi info:
- Druha graficka - NVIDIA NVS 4200M
- mSATA slot, lze osadit mSATA SSD, ja v nem mam WWAN-LTE modul
- WifiG/BT3.0 nahrazeno za WifiAC/BT4.0 (resp. BT bylo zvlast, ted mam 2x BT, puvodni vypnute)
- ma to 1xUSB3, 2xUSB2
- do expresscard slotu sem dal origo Thinkpad ctecku SD/MMC

Jinak pokud pozadujes vetsi CPU/GPU vykon, podivej se na workstation W radu: "Thinkpad W520"
« Poslední změna: 29. 07. 2018, 23:06:48 od k3dAR »

thinkpadista

To si dost veris, Thinkpad je samo relativne odolnej, nicmene mi uz 2x u 5 let staryho kusu odesla grafika a bylo to na vymenu MB, pokud si pamatuju spravne bylo to T41 a pak naka 4x0 rada. Takze tak. Zaroven v dobe T40 to byl fakt robustni macek, dnes to je "papirak", proste trendy veli.
To byly vadné konkrétní série GPU ATi a potom NVidia. Byl to pech a většiny jiných modelů se to netýkalo. Přesto se snažím brát vždy Intel HD a doufám, že nové APU AMD už budou OK.

Mnoho lidí si staré thinkpady idealizuje, ale problémy se jim nevyhýbaly a nová konstrukce je dokonce v některých ohledech lepší.

T440p může mít FHD IPS, ale jinak už toho s ThinkPady nemá mnoho společného, můžeš koupit klidne Dell nebo HP, vyjde to na stejno.
Nesmysl.

Řady X, T, W/P jsou pořád stejná třída, jenom nároky se posunuly. To je asi jako plakat, že thinkpady na konci éry IBM nebyly stejné jako v 90. letech. No, nebyly. Měl jsem rád tlusté notebooky a potom Tablet PC, ale jsou tu modely Tp, P a Yoga.

Dell ani HP nejsou stejné. Nemají zdaleka tak dobrý například klitoris. Dell šel jinak hodně nahoru a některé modely mi přijdou fajn. HP stále (a čím dál tím víc) nedůvěřuji.

http://www.thinkwiki.org/wiki/Replacing_T430_screen_with_a_better_one
To jsem vzdal, protože vhodné panely je dnes problém sehnat.

T440p v nejvyšší konfiguraci má quad-core i7 Haswell, 14" FHD IPS displej, 16 GB RAM, SSD a optickou mechaniku lze vyměnit za druhý 2.5" SSD/HDD

cenová hladina zhruba odpovídá

je to "nový" thinkpad (bez diod, ostrůvková klávesnice, nový napájecí konektor atd.) ... možno jít do starší T530/W530 a hardware může také stačit

A kde ho mohu sehnat?
Na Sbazaru jsem minulý rok našel člověka, který prodával modifikované thinkpady (výměna obrazovky, trackpadu, střev...). Už to moc nesleduji, ale ceny od té doby výrazně spadly.

TKP

Nepouzivam tebou uvedenej SW, nicmene dam informaci o svem Thinkpadu T420s, verze "s" je slim,
takze i na dnesni pomery ultrabooku je stale tloustkou i vahu v pohode ;-)
Je to sice starsi rada, ale prave rada ?20 byla posledni s "výbornou klávesnicí", nasledujici uz maji jednak chicklet, druhak uz to neni 7rada klavesnice...

Info co se ptas:
- i7-2640M
- puvodni 14LCD "1600x900 TN nahrazen za "1920x1080 IPS-AHVA"
- 512GB SSD SATA v 2.5" slotu
- 16GB RAM (DDR3 1333, mela by jit i 1800(s mod biosem)
- kategorie A+
- 14"
- baterie neni silna stranka, alespon sem pridal druhou do DVD sachty
- cena (s 2roky CZ zarukou, s 8GB RAM, s 160GB SSD a bez FHD LCD) 10000Kc
- stari ~7let

Plus dalsi info:
- Druha graficka - NVIDIA NVS 4200M
- mSATA slot, lze osadit mSATA SSD, ja v nem mam WWAN-LTE modul
- WifiG/BT3.0 nahrazeno za WifiAC/BT4.0 (resp. BT bylo zvlast, ted mam 2x BT, puvodni vypnute)
- ma to 1xUSB3, 2xUSB2
- do expresscard slotu sem dal origo Thinkpad ctecku SD/MMC

Jinak pokud pozadujes vetsi CPU/GPU vykon, podivej se na workstation W radu: "Thinkpad W520"

Je lepší řada T420s či bez "s", anebo T430? 2. grafika? Jak? Kde a za kolik jsi kupoval displej a vůbec ThinkPad a v jaký čas? Stačil by mi stav A ( anebo A+ :) ). Výkon? Potřeboval bych, aby plynule jen Eagle, Matlab apod...
Kolik by celkově stál upgrade Thinkpadu na T430s (či bez "s")? A proč ho dodnes ještě používáš? Zajímá mě to. Je opravdu spolehlivý?

nikdo

Dobrý den. Rozhodl jsem se jednoznačně koupit 2-3 ks repasovaných Thinkpadů pro pracovní využití (Eagle, Photoshop, Matlab, SolidWorks, Excel, Word, Pinacle,..) vzhledem k jejich nejodolnější a kvalitní konstrukcí, výbornou klávesnicí apod.

Mé požadavky na parametry:
--> Core i5 a vyšší (co nejvyšší generaci - nejvýkonnější)
--> min. 1600x900 px, IPS, ale i FHD
--> SSD
--> min. 8 Gb RAM i více
--> kategorie stavu A a více ?
--> min. 14" a více
--> co největší výdrž baterie (spíše ale bude potřeba koupit novou/é)
--> cena max. kolem 13 tis./kus

Má otázka zní, je mnoho modelů Thinkpadů. Který z nich je však ten nejlepší a nejvýkonnější? Do kterého se oplatí jít a bude starý max. 6 let? Thinkpad nikdy nezestárne, že ne? A lehce se nerozpadne. Předem vám moc děkuji za rady.
1. zalezi cemu rikas prace ve zminenych programech. Ale jestli te zivi Photoshop a SolidWorks a chces na to kupovat stary notebook tak je neco hrozne spatne.
2. lenovo neni co bylo ibm. Kupovag z let stafy kousek a cekat ze ye nerozpadne tak na to zapomen.

TKP


Na Sbazaru jsem minulý rok našel člověka, který prodával modifikované thinkpady (výměna obrazovky, trackpadu, střev...). Už to moc nesleduji, ale ceny od té doby výrazně spadly.
.

Který to je? Jak je najdu na bazaru? Solidní prodejce.