Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« kdy: 28. 07. 2018, 21:37:25 »
Přijdu si jak magor, ale neřeším to poprvé. Podařilo se mi v práci dostat do stavu, že jí mám v malíku, a pracuji tak 2 hodiny týdně, do práce občas chodím (stejně jsem tam na FB nebo dělám svoje věci), a většinu času trávím na home office.

Dost lidí z okolí mi to závidí, ale ono to zas tak super není. Musím být doma na telefonu a dostupný, nemůžu si zase dělat totálně co chci, nemám vlastní rodinu a ani o ní nijak nestojím, a co v poslední době začínám zjišťovat, tak je to fakt, že mě jinak práce s linuxem docela baví, a když jsem nevytíženej, tak začínám zakrňovat. Ano, můžu se učit sám, ale když to nevyužiji, nepracuji v týmu, nemám vybavení mnoha serverů, školení, nákupy SW, tak si sám hraju na malém pískovišti sám a to je nuda.

Nějak jsem se rozhodl, že práci změním i když mi domů chodí prachy v podstatě "za to že dřepím doma na FB". Jsem blázen?


anonym

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2018, 21:54:27 »
Nejsi, je to nanic. Ale jsi blazen, ze si neporidis spise bokovku na zivnost.

cppman

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2018, 21:58:32 »
Záleží na povaze. Pokud se sám nedokážeš dokopat k tomu, aby ses vzdělával nebo pracoval na nějakém svém smysluplném projektu, tak bude nejlepší práci změnit, protože jinak fakt zakrníš, ujede ti vlak a za pár let, až tě vyhodí nebo ta firma zkrachuje, tak se ti bude dost těžko hledat nová práce.

Jinak ale pokud máš aspoň trochu pevnou vůli, tak bych využil toho, že tě někdo platí za nic, a v tom čase se něco naučil nebo rozjel vlastní projekt. Třeba budeš mít po pár měsících něco, co tě uživí nebo takové znalosti, že si v jiné firmě řekneš o dost víc peněz.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2018, 22:09:38 »
Jinak ale pokud máš aspoň trochu pevnou vůli, tak bych využil toho, že tě někdo platí za nic, a v tom čase se něco naučil nebo rozjel vlastní projekt. Třeba budeš mít po pár měsících něco, co tě uživí nebo takové znalosti, že si v jiné firmě řekneš o dost víc peněz.

Taky jsem o tom uvažoval, ale moc to nejde, počítač co mám ve firmě je zavirovaná plečka (korporátní spyware), a na vlastním pracovat nemohu. Rád bych přitom něco dělal, ale situace ve firmě se dost mění, třeba měsíc se kopu do zadku, a pak je tam týden dost sraček, stresu a tak. Úplně se mi dobře nedělá na ostatních věcech, když každou chvíli může někdo zavolat a něco chtít.

Navíc jako linux admin, prostě bokovky moc nejsou, je to dost o dostupnosti.

Ale jo, taky si říkám, že bych mohl zakrnět, za pár let mě vykopnou a já zas budu začínat. Strašně mě sere, že zrovna ve firmě co dělám, že jsem nezískal žádné know-how, všechno know-how jsem do firmy donesl já, a vlastně jsem se tam za pár let nic moc zajímavého nenaučil.

meh

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2018, 22:14:00 »
Dej si prihlasku na OMSCS nebo OMSA na Georgia Tech, OMS nebo iMBA na Illinois, hod jsi self-driving, robotiku, flying car, deep learning nanodegree na Udacity a budes 100% up-to-date a v 0.01% nejvzdelanejsich a prakticky nejlepsich lidi v Cesku nebo i cele Evrope.


Pinkman

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2018, 22:22:13 »
Tady bych se zamyslel nad pár věcma. Pokud ve firmě bereš do 50k a máš něco našetřeno (aspoň 200k), okamžitě bych se sbalil a buď rozběhal něco svýho (bez stresu, že tě někdo vyruší), nebo šel tam, kde se něco naučíš. Tohle braní peněz "za nic" je sice pěkný a zaviděníhodný, ale dlouhodobě spíš na houno. Když už o tom píšeš tak je jasný že tě to užírá -> nemá to cenu.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2018, 22:23:17 »
Dej si prihlasku na OMSCS nebo OMSA na Georgia Tech, OMS nebo iMBA na Illinois, hod jsi self-driving, robotiku, flying car, deep learning nanodegree na Udacity a budes 100% up-to-date a v 0.01% nejvzdelanejsich a prakticky nejlepsich lidi v Cesku nebo i cele Evrope.

Něco jsem zkoušel studovat, je to úplně k ničemu, když to hned nezačneš používat. Totální ztráta času studovat věci do šuplíku.

mistrvpitiPopraci

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2018, 00:21:07 »
Tady bych se zamyslel nad pár věcma. Pokud ve firmě bereš do 50k a máš něco našetřeno (aspoň 200k), okamžitě bych se sbalil a buď rozběhal něco svýho (
A na tos prisel jak, ze se da s prave 200k neco rozjet? Pro s.r.o. ten limit davno neplati, jinak je to iluzorni predstava (ze to je naka mega castka).

Kolemjdouci

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #8 kdy: 29. 07. 2018, 08:38:02 »
Tak jsou to 4 měsíční platy == 4 měsíce se můžeš něčemu intenzivně věnovat (vlastní projekt ...)

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #9 kdy: 29. 07. 2018, 08:45:35 »
Vlastnímu projektu se může věnovat i při práci, když prý nemusí hrábnout a nemusí mít stres z toho, že má na to jen čtyři měsíce. Jenže on je admin, ne vývojář. Takže jaký vlastní projekt mu poradíš ?

Pinkman

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #10 kdy: 29. 07. 2018, 09:19:15 »
Tady bych se zamyslel nad pár věcma. Pokud ve firmě bereš do 50k a máš něco našetřeno (aspoň 200k), okamžitě bych se sbalil a buď rozběhal něco svýho (
A na tos prisel jak, ze se da s prave 200k neco rozjet? Pro s.r.o. ten limit davno neplati, jinak je to iluzorni predstava (ze to je naka mega castka).

Kdo tady mluví o kapitálu? Jestli umíš pár měsíců přežít bez nějaké finanční rezervy, tak jsi povoláním syn nebo kouzelník.

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #11 kdy: 29. 07. 2018, 10:39:30 »
V libovolnym z ceskych hackerspaces te urcite radi privitaji, to je hodne rychlej recept na zapraskani veskeryho volnyho casu ucenim se novych veci ;)

ldj

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #12 kdy: 29. 07. 2018, 10:57:27 »
Vlastnímu projektu se může věnovat i při práci, když prý nemusí hrábnout a nemusí mít stres z toho, že má na to jen čtyři měsíce. Jenže on je admin, ne vývojář. Takže jaký vlastní projekt mu poradíš ?
Pripravit nejake vyukove materialy? Napsat knihu? Naucit se jakykoliv chybejici skill aby mohl realizovat jakykoliv projekt, ktery ho bavi?

kolo

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #13 kdy: 29. 07. 2018, 11:00:06 »
Vlastnímu projektu se může věnovat i při práci, když prý nemusí hrábnout a nemusí mít stres z toho, že má na to jen čtyři měsíce. Jenže on je admin, ne vývojář. Takže jaký vlastní projekt mu poradíš ?

Tak zrovna z admina na vývojáře mi to přijde jako docela logický kariérní postup. Nestálo by to za úvahu ?

DragonMaster

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #14 kdy: 29. 07. 2018, 11:45:08 »
Blázen nejsi, jsi jen jouda. Dostáváš v podstatě prachy za nic, čas kdy se flákáš nijak nevyužíváš. Kreativní vývojář by si k práci přidal práci na ičo a v čase, kdy má být na telefonu dělal zakázku, nebo sebevzdělával.