Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit

Shocked

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #15 kdy: 29. 07. 2018, 12:09:45 »
Vlastnímu projektu se může věnovat i při práci, když prý nemusí hrábnout a nemusí mít stres z toho, že má na to jen čtyři měsíce. Jenže on je admin, ne vývojář. Takže jaký vlastní projekt mu poradíš ?

Tak zrovna z admina na vývojáře mi to přijde jako docela logický kariérní postup. Nestálo by to za úvahu ?

Co to je za blbost? Je snad vývojář "výš" než "admin", že by to byl postup? Pár adminů znám a je to o tom, že je to baví, jsem si jistej, že průměřnýho vývojáře by zvládli s přehledem.


cppman

Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #16 kdy: 29. 07. 2018, 12:57:19 »
Vlastnímu projektu se může věnovat i při práci, když prý nemusí hrábnout a nemusí mít stres z toho, že má na to jen čtyři měsíce. Jenže on je admin, ne vývojář. Takže jaký vlastní projekt mu poradíš ?

Tak zrovna z admina na vývojáře mi to přijde jako docela logický kariérní postup. Nestálo by to za úvahu ?

Co to je za blbost? Je snad vývojář "výš" než "admin", že by to byl postup? Pár adminů znám a je to o tom, že je to baví, jsem si jistej, že průměřnýho vývojáře by zvládli s přehledem.

Co se týče platů, tak tam je velký překryv, a i co se týče kvalit jednotlivých lidí - klidně můžeš mít schopného admina, který je na tom mnohem líp než neschopný programátor, a "pouhé skriptování" toho admina je na vyšší úrovni než "programování" daného programátora (lopaty).

Ale když se na to podíváš obecně, tak admin vlastně jen instaluje a udržuje v chodu software, který napsal někdo jiný - nemusí rozumět tomu, jak to funguje uvnitř. Kdežto programátor tomu rozumět musí + navíc to to musí umět nainstalovat, nakonfigurovat a provozovat, protože jinak by neměl jak si vyzkoušet změny, které provedl. Jasně, teoreticky může nakódovat nějakou třídu, mrsknout to do repa a nechat CI, aby mu to nasadilo a otestovalo, aniž by sám věděl jak na to a znal jiné části kódu než tu, kde zrovna něco mastí. Ale to se bavíme o podprůměrných vývojářích. Ten alespoň průměrný by měl umět si to nainstalovat a nakonfigurovat sám tzn. být alespoň na úrovni juniorního admina.

kojot4

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nemusím v práci skoro hrábnout, chci to změnit
« Odpověď #17 kdy: 30. 07. 2018, 08:18:25 »
Co se týče platů, tak tam je velký překryv, a i co se týče kvalit jednotlivých lidí - klidně můžeš mít schopného admina, který je na tom mnohem líp než neschopný programátor, a "pouhé skriptování" toho admina je na vyšší úrovni než "programování" daného programátora (lopaty).

Hele, je to tak. Co sleduji některé programátory, tak to jinak žádný zázrak není. Dotazy typu: "Server mi běží na 127.0.0.1, tak proč se na něj nemůžu připojit z jiného počítače?" nejsou ničím neobvyklým. Korunu tomu pak nasadí, když jim řekneš, že to musí poslouchat na "0.0.0.0" a oni když se chtějí k aplikaci připojit, tak do prohlížeče zadávaj "0.0.0.0" a diví se, že to nefunguje.

 ::) 8) ;D