Absolventi VUT, ČVUT, MFF

nestudent

Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« kdy: 25. 07. 2018, 16:30:34 »
Pro vás, kdo jste na některé z těchto "lepších škol" studovali informatiku, nebo někoho takového znáte: Jaký má podle vás takový titul vliv na uplatnění, mzdu, "respekt" od kolegů atd. Myslíte, že se absolventi téhle trojice mají obecně lépe než ti odjinud, nebo není volba školy do budoucna až tak rozhodující?


Géomètre

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2018, 16:44:49 »
Jsou firmy, kde na první kolo pohovoru vezmou jen absolventa MFF nebo Jaderky a jen pár jich projde. Na lopatí pozice titul vliv nemá, nicméně tam se elita stejně nehlásí.

absolvent

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2018, 18:51:26 »
Hele, na VUT se nestuduje informatika, ale nanejvýš softwarové inženýrství, a ta škola v tomhle oboru není žádná hitparáda. Možná srovnatelné s Baňou a určitě lepší než Zlín a Pardubice, ale to by měla být samozřejmost.

Rozumná informatika se v Česku dá studovat na MFF CUNI nebo FI MUNI nebo filosofických fakultách těch škol (mimo jiného tvrdá formální logika a relační algebra), přírodovědě UPOL, některých fakultách ČVUT.

Ale na většinu pracovních míst v Česku není potřeba informatik a ne každý absolvent informatiky vůbec chce dělat informatiku.

To nejcennější, co dobrá škola nabízí, je prostředí a kontakty. Mě zajímá strojové učení a až si budu zase hledat práci, první se poptám bývalých spolužáků, kteří studovali informatiku nebo matematiku na některé z těch lepších škol, nebo lidí, které jsem potkal na univerzitě. Určitě se nebudu ptát lidí, které znám a vím, že skončili na regionální IT škole, protože co profesně dělají, mi vůbec nepřijde zajímavé.

Géomètre

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2018, 19:50:41 »
nebo filosofických fakultách těch škol (mimo jiného tvrdá formální logika a relační algebra)
Filosofie je vůbec celkově přínosnější než nějaké Javy a Pascaly.

Xxd

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2018, 20:49:24 »
nebo filosofických fakultách těch škol (mimo jiného tvrdá formální logika a relační algebra)
Filosofie je vůbec celkově přínosnější než nějaké Javy a Pascaly.

To je pravda. Zatímco Javaři někde sedí v teple a dělají vcelku hovno, absolventi filosofie prodávají hamburgery v Mekáči.

Obecně jsou v praxi matfyzáci a studenti masárny nahovno a nerado je potkat jako kolegy, natož tak s němi něco vyvíjet....


Géomètre

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2018, 21:05:46 »
nebo filosofických fakultách těch škol (mimo jiného tvrdá formální logika a relační algebra)
Filosofie je vůbec celkově přínosnější než nějaké Javy a Pascaly.
Obecně jsou v praxi matfyzáci a studenti masárny nahovno a nerado je potkat jako kolegy, natož tak s němi něco vyvíjet....
Svatá pravda, kdo by chtěl, aby jej v práci někdo převyšoval znalostmi a schopnostmi.

Jozko z FI

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #6 kdy: 25. 07. 2018, 22:04:09 »
Hele, na VUT se nestuduje informatika, ale nanejvýš softwarové inženýrství, a ta škola v tomhle oboru není žádná hitparáda. Možná srovnatelné s Baňou a určitě lepší než Zlín a Pardubice, ale to by měla být samozřejmost.

Rozumná informatika se v Česku dá studovat na MFF CUNI nebo FI MUNI nebo filosofických fakultách těch škol (mimo jiného tvrdá formální logika a relační algebra), přírodovědě UPOL, některých fakultách ČVUT.
Zkusil jsi to. Netrefil ses. Podle mě lepší než FI MUNI jsou spíš ty filozofické fakulty. FI je komedie

MD

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #7 kdy: 25. 07. 2018, 22:41:34 »
Citace
Obecně jsou v praxi matfyzáci a studenti masárny nahovno
Co jsem měl možnost sledovat, hodně studentů během vyšších ročníků pracuje alespoň na částečný úvazek, takže po vystudování již mohou mít pár let praxe. Škola sama o sobě jim ji moc nedá, na to je až moc teoretická (ač i prakticky zaměřené předmty se, zejména v posledních letech, lze objevit).

Géomètre

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #8 kdy: 25. 07. 2018, 23:03:46 »
Citace
Obecně jsou v praxi matfyzáci a studenti masárny nahovno
Škola sama o sobě jim ji moc nedá, na to je až moc teoretická
Jo, školy zrušit, vyhozené peníze.

absolvent

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #9 kdy: 26. 07. 2018, 00:49:15 »
Podle mě lepší než FI MUNI jsou spíš ty filozofické fakulty. FI je komedie
Na FI MUNI jsou asi tři srandaobory pro lopaty a alkoholiky, ale také teoretická informatika a několik zajímavých oborů propojených s dalšími fakultami.

Citace
Obecně jsou v praxi matfyzáci a studenti masárny nahovno
Co jsem měl možnost sledovat, hodně studentů během vyšších ročníků pracuje alespoň na částečný úvazek, takže po vystudování již mohou mít pár let praxe. Škola sama o sobě jim ji moc nedá, na to je až moc teoretická (ač i prakticky zaměřené předmty se, zejména v posledních letech, lze objevit).
Škola šlechtí ducha.

Géomètre

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #10 kdy: 26. 07. 2018, 12:43:44 »
Podle mě lepší než FI MUNI jsou spíš ty filozofické fakulty. FI je komedie
Na FI MUNI jsou asi tři srandaobory pro lopaty a alkoholiky,
FI MUNI není špatná.

hrmng

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #11 kdy: 26. 07. 2018, 15:11:49 »
my zveme k pohovorům jen absolventy strojních fakult, nejlépe CVUT, VUT, Plzeň. Technické vedení argumentuje tím, že strojní inženýři jsou poslední inženýři, kterým se to inženýrství alespoň nějak na těch fakultách zprosředkovává, informatici např. nemají o inženýrství nejmenší ponětí. 

MD

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #12 kdy: 26. 07. 2018, 16:17:05 »
Citace
Škola šlechtí ducha.
Však ano. Moje pointa byla, že první setkání s praxí (zejména po x letech školy) může být pro vyšlechtěného ducha trochu šok.

m

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #13 kdy: 26. 07. 2018, 19:56:24 »
my zveme k pohovorům jen absolventy strojních fakult, nejlépe CVUT, VUT, Plzeň. Technické vedení argumentuje tím, že strojní inženýři jsou poslední inženýři, kterým se to inženýrství alespoň nějak na těch fakultách zprosředkovává, informatici např. nemají o inženýrství nejmenší ponětí.


Pokud je necháváte vyvíjet SW, stejně byste tam žádnýho informatika nedostali. :P

m

Re:Absolventi VUT, ČVUT, MFF
« Odpověď #14 kdy: 26. 07. 2018, 19:57:33 »
Jinak si myslím, že zdaleka nejlepší programátoři jsou samouci.

Pokud přežijou střet s realitou.