Vytvoření live CD z Debianu Sid

Soyin

Vytvoření live CD z Debianu Sid
« kdy: 14. 03. 2011, 16:10:47 »
Prosím, já vím, že jaksi moc zakládám nové témata, ale, prosím, tahle linuxová lama jakou jsem má akutní problém, tak mi prosím prosím promiňte.  :-[

Potřebuji udělat LIVE CD (700MB) Debianu SID (NE NOVÝ DISTRO!!!) pro osobní použití, případně prezentaci a možné nainstalování s výběrem SID nebo stable verze... Pro nastínění situace, a aby byla komplikovanější, nemám přístup k instalaci jakéhokoliv distribuce Linuxu, jedině tak na virtualboxu...

Ale v případě, že to není problém, jsem ochoten podstoupit asi cokoliv, abych do 30.03.2011 měl CD s Debianem SID, co dokáže nabídnout jak instalaci též SIDu, tak i stable verzi, asi pomocí netinst. Měl by nabídnout na výběr svobodné i nesvobodné ovladače, jako browser Operu, jako prostředí GNOME a Compiz, plus Kicker z TKD3, případně jen KD3 samotného... Ke komunikaci by měl mít Pidgin doplněný o Skype, a "custom" emotikonami. Zvuk nabootování z KDE 3, a využít, nejlíp, vhodně upravené věci z UFURMIXU 9.10 FINAL (aby se namísto "Ubuntu" Zobrazilo "Debian SID"). V základní výbavě by bylo milé mít Abiword, VLC a samozřejmě nějaký terminál, např. xterm. Měl by zvládat copy2RAM, a vypalovací program, aby se zvládal nakopírovat, ideálně z LIVE session.

Dokázal by někdo posoudit, jestli, a co je možné se seznamu, a jestli se to opravdu vejde na standartní CD? A návod jak, protože chtít, aby to někdo mimo mě dělal, je moc.

Tisíceré díky za případnou pozornost :)
« Poslední změna: 14. 03. 2011, 23:47:05 od Petr Krčmář »


Re: Vytvoření LIVE CD (Debianu SID) "na louce zelený"...
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2011, 17:17:57 »
Mozno pomoze utilitka mklivecd, ktoru v live CD obsahuje distribucia PCLinuxOS (vychadza z Mandrivy). Instalacia priamo z live CD na HDD (v pripade dostatku pamate nie je potrebna). Po nabehu je mozne priamo odinstalovat/pridat (ne)potrebne balicky a ked bude system nastaveny podla zelani, tak len pouzit mklivecd a vysledny *.iso napalit na CD. Konkretne tuto distribuciu mam nainstalovanu a zaroven z nej vytvoreny aj iso. Predpokladam, ze podobne by to slo aj s inymi distribuciami, ale neskusal som.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Vytvoření live CD z Debianu Sid
« Odpověď #2 kdy: 01. 04. 2011, 18:20:27 »
@321Peto nemyslím, že to je dobrá rada, už jen proto, že zmiňovaná distribuce je postavená na .rpm balíčcích a Debian na .deb balíčcích.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Vytvoření live CD z Debianu Sid
« Odpověď #3 kdy: 01. 04. 2011, 18:27:57 »
... chvilku jsem googlil, protože nepoužívám .deb distribuci a narazil jsem na: http://live.debian.net/, vypadá to velmi přehledně.