Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty

kraxna

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #15 kdy: 22. 07. 2018, 14:01:24 »
Tak proc nepouzivas .NET? Vsak .NET Core existuje i na Linuxu :-)

> tak to mi ukaž, kdo bude dpč ručně se Springem konfigurovat ty technologie

Dle me zkusenosti tak pulka projektu ve Springu.

Na Springu se vůbec nic nezměnilo, vytvořit WAR a nadeployovat ho na server můžete pořád stejně, jako dříve. Akorát se Spring Bootem máte navíc možnost používat i embedded server, což se hodí hlavně při vývoji, případně pro jednoduchou aplikaci, kde se nechcete starat o aplikační server.

Souhlasim, spousta veci je u slozitejsich projektu jednodussi v EE - messaging, XA transakce, clustering etc. Ono se to samozrejme vse da udelat v Springu, ale v EE (Wildfly) je to jednodussi a vice unified. Nevyhodou je samozrejme to, ze to nenabizi takovou customizaci jako Spring.


anonym

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #16 kdy: 22. 07. 2018, 14:03:46 »
Tak proc nepouzivas .NET? Vsak .NET Core existuje i na Linuxu :-)

> tak to mi ukaž, kdo bude dpč ručně se Springem konfigurovat ty technologie

Dle me zkusenosti tak pulka projektu ve Springu.

Na Springu se vůbec nic nezměnilo, vytvořit WAR a nadeployovat ho na server můžete pořád stejně, jako dříve. Akorát se Spring Bootem máte navíc možnost používat i embedded server, což se hodí hlavně při vývoji, případně pro jednoduchou aplikaci, kde se nechcete starat o aplikační server.

Souhlasim, spousta veci je u slozitejsich projektu jednodussi v EE - messaging, XA transakce, clustering etc. Ono se to samozrejme vse da udelat v Springu, ale v EE (Wildfly) je to jednodussi a vice unified. Nevyhodou je samozrejme to, ze to nenabizi takovou customizaci jako Spring.

Pulka projektu před Spring Bootem nebo po něm?

kraxna

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #17 kdy: 22. 07. 2018, 14:19:25 »
Pulka projektu před Spring Bootem nebo po něm?

Ani jedno. Projekty z/na Spring Boot nemigruji (rozhodne ne bezne), neni k tomu vubec zadny duvod totiz.

Bud chci:
* Standalone JAR / mikrosluzbu a convenience over configuration -> Spring Boot
* WAR, plnou kontrolu nad konfiguraci, deploy War na Tomcat/AS -> klasicky Spring



Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #18 kdy: 22. 07. 2018, 15:16:33 »
Že jste si vybral technologii, kterou neumíte používat a která možná ani není vhodná na váš projekt, to není chyba té technologie.

technomaniak

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #19 kdy: 22. 07. 2018, 19:18:47 »
Na tohle potrebuju kurva hipstersky framework s nejakym spicenym magicem, kvuli ktereho startuje hodinu a jeste navic blbe???????????

Já se Springu nezastávám, taky to považuji za sračku(nekompatibilní kód mezi verzemi, přesuny package v libkách mezi verzemi, bugy, nekvalitní dokumentace, prakticky nemá žádný přínos a vše se bez něj dá zvládnout čistě Javou ale pracněji, apod.)  Springu se vyhýbám jak čert kříži.

U těchto frameworku prostě není moc chytré(zodpovědné) přecházet mezi verzemi či je využívat bez hlubokého proniknutí do jejich problematiky.


anonym

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #20 kdy: 22. 07. 2018, 20:34:05 »
Pulka projektu před Spring Bootem nebo po něm?

Ani jedno. Projekty z/na Spring Boot nemigruji (rozhodne ne bezne), neni k tomu vubec zadny duvod totiz.

Bud chci:
* Standalone JAR / mikrosluzbu a convenience over configuration -> Spring Boot
* WAR, plnou kontrolu nad konfiguraci, deploy War na Tomcat/AS -> klasicky Spring

Tak to bych řekl že s tím tolik neděláš, protože jinak bysis všiml, že Pivotal pálí za těma staršíma verzema vždy mosty. Není nic jako klasický Spring s XML, je prostě jen nová verze Springu a stará verze Springu.

anonym

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #21 kdy: 22. 07. 2018, 20:37:34 »
Že jste si vybral technologii, kterou neumíte používat a která možná ani není vhodná na váš projekt, to není chyba té technologie.

Ty jsi snad přišel z JZD Slušovice nebo co. Proč by neměla být vhodná pro můj projekt DPČ?????? Protože je to sračka co se furt sere a čas to řešit mají jenom v korporátu? proto jsem si vybral špatnou technologii pro můj projekt? Já s tím Springem dozadeke dělám už 4 roky!!! Ty vole Jirskák otevři oči dozadeke a jdi se podívat jak jim to šlape v .NET, ten použiješ tak jak je ať děláš něco malého, anebo velkého, protože to PROSTĚ FUNGUJE! Ty jsi jak z jinačí planety dpč.

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #22 kdy: 22. 07. 2018, 20:46:41 »
Že jste si vybral technologii, kterou neumíte používat a která možná ani není vhodná na váš projekt, to není chyba té technologie.

Ty jsi snad přišel z JZD Slušovice nebo co. Proč by neměla být vhodná pro můj projekt DPČ?????? Protože je to sračka co se furt sere a čas to řešit mají jenom v korporátu? proto jsem si vybral špatnou technologii pro můj projekt? Já s tím Springem dozadeke dělám už 4 roky!!! Ty vole Jirskák otevři oči dozadeke a jdi se podívat jak jim to šlape v .NET, ten použiješ tak jak je ať děláš něco malého, anebo velkého, protože to PROSTĚ FUNGUJE! Ty jsi jak z jinačí planety dpč.

Už ses dostatečně projevil, nemusíš se v tom ještě rozpatlávat..

Lol Phirae

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #23 kdy: 22. 07. 2018, 20:48:39 »
Já s tím Springem dozadeke dělám už 4 roky!!!

Tos ale teda s těma znalostma moc nepokročil...  ;D ::)

balki

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #24 kdy: 22. 07. 2018, 20:55:24 »
Že jste si vybral technologii, kterou neumíte používat a která možná ani není vhodná na váš projekt, to není chyba té technologie.

Ty jsi snad přišel z JZD Slušovice nebo co. Proč by neměla být vhodná pro můj projekt DPČ?????? Protože je to sračka co se furt sere a čas to řešit mají jenom v korporátu? proto jsem si vybral špatnou technologii pro můj projekt? Já s tím Springem dozadeke dělám už 4 roky!!! Ty vole Jirskák otevři oči dozadeke a jdi se podívat jak jim to šlape v .NET, ten použiješ tak jak je ať děláš něco malého, anebo velkého, protože to PROSTĚ FUNGUJE! Ty jsi jak z jinačí planety dpč.

Jirsáka nemám rád, ale teraz sa ho musím zastať.  Spring boot je  nástroj vhodný na rýchly vývoj a deployovanie webservisov, ktoré bežia na embedded webserveri.  Dá sa to použiť aj na všeličo iné, ale potom je to "rovnák na ohejbák", ako na root.cz niekto poznamenal.

Cooper

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #25 kdy: 22. 07. 2018, 21:38:34 »
Ten Spring to má všechno tak dobře udělané, že snad budu psát i obyčejné ne-webové aplikace ve Springu. Protože to je fakt superní framework.

kraxna

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #26 kdy: 22. 07. 2018, 22:33:36 »
Tak to bych řekl že s tím tolik neděláš, protože jinak bysis všiml, že Pivotal pálí za těma staršíma verzema vždy mosty. Není nic jako klasický Spring s XML, je prostě jen nová verze Springu a stará verze Springu.

Ze je nova a stara verze Springu je pravda, nicmene ta aktualni verze Springu je plne podporovana i bez Bootu, vysledkem je normalni WAR.

A v podstate presne tak je udelany Boot, Spring Core + dalsi Spring knihovny (ktere si muzes do WAR projektu pridat uplne stejne) + embedded server.

Spring Boot je jen predkonfigurovane prostredi, spoustu projektu vyuzivajicich Spring ho nepouziva.

kimec

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #27 kdy: 23. 07. 2018, 01:38:14 »
Co bylo špatného na tom, mít Spring deploynutý na externím Tomcatovi, že zabudovali server dovnitř?

Musel jsem si Spring Boot Starter předělat na externí Tomcat, protože potřebuju na vzdálený server deployovat svoji aplikaci. Jenže zabalené Jarko má 40MB a trvá mi to desítky sekund než ho na server překopíruju. Když udělám chybu v kódu, čeká mě celé kolečko znova.

(Ne, nezabiju kvůli tomu týden abych postavil CI kvůli takové prkotině)

Proto jsem se rozhodl pro starou dobrou variantu, že budu deployovat na externí Tomcat a pro vzdálený server budu používat Remote deploy v IDEčku (na externí remote Tomcat). Jako bonus je zde možnost, že budu moct vlastně vyvíjet přímo na tom serveru.

Tak jsem si předělal projekt na externí Tomcat a začaly problémy, se kterýma jsem zabil celou sobotu. Do této chvíle jsem v podstatě nebyl schopný rozchodit "Reload classes and resources" tak, aby si je Spring znova načetl (používám zatím lokálně spuštěný Tomcat). Takže když upravím HTML, tak prostě musím reloadnout celou aplikaci, což trvá dost dlouho.

A tak tady sedím nad zabitou sobotou, kterou jsou promarnil rozbitým/překomplikovaným systémem a říkám si... No raději nic, nebo budu označen za trola. Prostě jsem si jen udělal zářez na futrech po kolikáté mě už ten Spring enviroment v životě zradil.
A to si predstavte, ze v Spring 5 (potazmo Spring Boot 2) nemusite pouzivat servletovy container vobec a ist rovno cez Netty (a.k.a pure WebFlux).
Skoda len, ze sa nestihli lahke vlakna do JVMka a nateraz zavladli reaktivne frameworky a la RxJava a reactor. Na tomto si Pivotal pekne hreje polievocku svojho sice open source ale de facto proprietarneho Spring stacku.
Ale zase pred par rokmi len malokto veril, ze budu lambdy. Tak dufam, ze to Oracle nepo*ere, nebude hadzat chalanom polena pod nohy a dobusia tie lahke vlakna uz tento rok - debugovat a citat stack trace-y z RxJavy nikdy nebola zabava. reactor je na tom mozno o kusok lepsie, ale tiez to nie je ziadna slava.

Youda

Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #28 kdy: 23. 07. 2018, 09:12:50 »
Zajimave, souhlasim s predrecnikem, ze nova snowflakes generace to dosahla az k presvedceni, ze za jeji vlastni blbost muze nekdo jiny, komedie.

Chlap se tu vzteka, ze si Spring Boot sam bali a sestavuje Tomcat...
Duvodem je to, ze Spring se snazi byt maly, tudiz jeho na miru sestaveny Tomcat napriklad defaultne ani neobsahuje Jasper, tedy neumi JSP a JSTL - pak muze na mem Notebooku startovat macata web aplikace 5 sekund, o dost rychleji, nez pouhy deploy WARu na holem Tomcatu... (Nebo Jettyne, nebo Undertow)

Pak se bezelstne prizna, ze je tupy, a ze vyviji primo na vzdalenem zeleze, kam pomoci IDE (!!!! proboha!!!) posila WARy na Tomcat deploy servicu...
Kazdy normalni clovek si projekt udela v Mavenu, namockuje vyvojove prostredi pomoci profilu, kompletni vyvoj dela lokalne a az vysledek nacpe (pomoci maven pluginu) na vzdaleny server (jiny profil), kdyz uz dela pro tak zoufalou firmu, co ani nema continuous integration typu Bamboo.


Re:Proč Spring používá embedded Tomcat/Jetty
« Odpověď #29 kdy: 23. 07. 2018, 10:01:42 »
Zajimave, souhlasim s predrecnikem, ze nova snowflakes generace to dosahla az k presvedceni, ze za jeji vlastni blbost muze nekdo jiny, komedie.

Kez by to byla generacni zalezitost, to by clovek alespon vedel, ze ta predchozi byla lepsi...

Ne, bohuzel nebyla. V te i one je porad kopec trotlu, co nezvladnou zaklady, ale remcaji. Dnes je to jenom zesilene snazsi moznosti publikovat.