Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?

Géomètre

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #15 kdy: 18. 07. 2018, 08:16:46 »
Chce to studovat víc ;)
Chce to slovosled učit se :P
Přečti si něco a aktuálním větrném členění, než ze sebe budeš příště dělat retarda.


j

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #16 kdy: 18. 07. 2018, 08:23:11 »
::) nechces prozradit firmu ve ktere mate tyhle profesionalky?
Kazda?

Jinak ze by dneska nekde nekoho neprijali ... to bych se moooc divil. To uz by fakt musel bejt trotl na prvni pohled. S kymkoli mluvim tak mi rekne, ze hledaj lidi, ze jich klidne hned vemou 5, 10, ... ale ze proste nejsou.

Druha vec sou samo finance, ono kdyz si absolvent rekne o 100k, tak to by musel kua neco predvist, aby ho nekde za tyhle prachy vzali.

moje jméno je rezervované

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #17 kdy: 18. 07. 2018, 08:30:50 »
Po 1. nezdařeném pohovoru to řešíte v diskusi a myslíte, že je konec světa? Měl jste poslat víc CV do více firem a jít na více pohovorů a postupně se jim přizpůsobovat. Jinak s fňukáním běžte po hnědé, rovnou za nosem

uuuuu

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #18 kdy: 18. 07. 2018, 08:37:14 »
Chce to studovat víc ;)
Chce to slovosled učit se :P

a myslite, ze moudrost a schopnosti mistra jody souvisely se slovosledem?!!?

Honza

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #19 kdy: 18. 07. 2018, 08:38:05 »
Hlásil jsem se do práce na pozici řadového programátora, ne iniciativního, kreativního - prostě ne ten typ, který je mi přirozený a pro který jsem vrozený a to z důvodu, protože vím, že než začnu být skutečně kreativní programátor, potřebuji nabrat zkušenosti i třeba jako lopata.

No a jaká přišla odpověď? Že nesplňuji jejich požadavky. A teď nad sebou přemýšlím co dál. Jsem moc dobrý na to, než abych byl lopatou? Nebo naopak jsem horší než lopata? Dost mě to zarazilo, protože jsem si vyhlédl nic moc firmu, kde bych jen sbíral zkušenosti a teď jsem z toho trochu špatný. Člověk opravdu poctivě studuje a učí se ve volném čase a pak s ním vymetou i v podprůměrné firmě....

Zkus to ještě 3x jinde. Pak postupně snižuj požadavky na plat až na 25 tisíc a zkoušej to 5x jinde. Teprve pak to začni nějak řešit. Pokud se uchytíš za 25 tisíc, pozoruj kolegy, co berou kilo a snaž se pracovat jako oni.


kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #20 kdy: 18. 07. 2018, 08:38:54 »
Chce to studovat víc ;)
Chce to slovosled učit se :P

a myslite, ze moudrost a schopnosti mistra jody souvisely se slovosledem?!!?
to je kazdymu jasny snad...

Medo

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #21 kdy: 18. 07. 2018, 09:35:49 »
Nase HR slecny, kdyz se seslo hodne CVcek, vybraly zprostredka 10-15 kusu a zbytek vyhodily se zduvodnenim, ze nikdo nechce pracovat s lidmi, co maji smulu.
To mi pripomenulo story :-)
Kamos robil pre jednu agenturu a vysvetloval mi dolezitost CVcka.
"To si baby zoberu Cvcka pred seba, a idu vizualne podla toho ci sa im paci alebo nie ..lava kopka, prava kopka, lava, lava, prava ..atd." (vobec nie podla toho co je tam napisane, ich zaujima vzhlad).

"Potom si tie pekne stylizovane (pripadne farebne vytlacene) z pravej kopky zoberu, a prejdu si co je v nich, a ci kandidati maju popisane, co je pozadovane. Ak ano, pozvu ich na pohovor, ak nie, znovu sa vratia k triedeniu lavej kopky, ktoru v prvom kole odlozili".

ffd

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #22 kdy: 18. 07. 2018, 09:46:16 »
Chce to studovat víc ;)
Chce to slovosled učit se :P

Ta veta je v poradku. Zeptejte se Karla Olivy :)
Chce to prestat idiotske komentare psat :)

Géomètre

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #23 kdy: 18. 07. 2018, 10:19:16 »
Chce to studovat víc ;)
Chce to slovosled učit se :P
Chce to prestat idiotske komentare psat :)
Idiotům nic jiného nezbývá :)

janjan

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #24 kdy: 18. 07. 2018, 10:39:43 »
No mistr pise, ze odpovidal na nejake otazky, takze budeme predpokladat, ze level "rozhazejme si CV po stole a nejake proste vyberme" prekonal a "selhal" az vejs.

Duvody mohou pak byt ruzne,... od osobni sympatie, az po to, ze se tam mohl vyskytnout proste nekdo, kdo byl uz na prvni pohled vhodnejsi, treba s praxi a zkusenostma.... ano i takovi se na "lopati" mista z ruznych duvodu nekdy hlasi. Smrtibudku bych prozatim nehledal..... vsude se docitame jak nejsou lidi.

Inkvizitor

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #25 kdy: 18. 07. 2018, 10:51:32 »
::) nechces prozradit firmu ve ktere mate tyhle profesionalky?
Kazda?

Jinak ze by dneska nekde nekoho neprijali ... to bych se moooc divil. To uz by fakt musel bejt trotl na prvni pohled. S kymkoli mluvim tak mi rekne, ze hledaj lidi, ze jich klidne hned vemou 5, 10, ... ale ze proste nejsou.

Druha vec sou samo finance, ono kdyz si absolvent rekne o 100k, tak to by musel kua neco predvist, aby ho nekde za tyhle prachy vzali.

Nemas pravdu, uz jsme nekolik uchazecu v poslednich mesicich odmitli. Brat cloveka, ktery jenom cumi jako puk a ceka, ze mu nekdo nalije vsechno nejak do hlavy, je v mensich firmach dost riziko.

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #26 kdy: 18. 07. 2018, 11:00:05 »
Jsou 3 možnosti

1. nic neumíš a ten člověk na pohovoru to poznal - něvěš hlavu, dřív nebo později narazíš na někoho, kdo to nepozná nebo bude tak zoufalej, že mu to bude jedno.

2. sice něco umíš, ale nejsi kompatibilní s kolektivem - prostě to zkus jinde, případně zapracuj na své sebeprezentaci a osobnosti.

3. Všechno je v pořádku, ale ve výběrovém řízení byl kandidát, který nabídl lepší poměr cena/kvalita. Pokud se ti to stane opakovaně, zapracuj na znalostech a/nebo jdi dolu s požadavkama. Je třeba být trošku racionální, absolventi po škole neberou kilo, jak zde na rootu lidi v diskuzích rádi prezentují. Firmy jsou dnes připraveny přijímat absolveny a vzdělávat je - ale ty jako uchazeč musíš přijmout fakt, že tvůj zaměstnavatel do tebe bude hodně dlouho investovat a nebude dostávat adekvátní protihodnotu.

Honza

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #27 kdy: 18. 07. 2018, 11:01:02 »
Nase HR slecny, kdyz se seslo hodne CVcek, vybraly zprostredka 10-15 kusu a zbytek vyhodily se zduvodnenim, ze nikdo nechce pracovat s lidmi, co maji smulu.
To mi pripomenulo story :-)
Kamos robil pre jednu agenturu a vysvetloval mi dolezitost CVcka.
"To si baby zoberu Cvcka pred seba, a idu vizualne podla toho ci sa im paci alebo nie ..lava kopka, prava kopka, lava, lava, prava ..atd." (vobec nie podla toho co je tam napisane, ich zaujima vzhlad).

"Potom si tie pekne stylizovane (pripadne farebne vytlacene) z pravej kopky zoberu, a prejdu si co je v nich, a ci kandidati maju popisane, co je pozadovane. Ak ano, pozvu ich na pohovor, ak nie, znovu sa vratia k triedeniu lavej kopky, ktoru v prvom kole odlozili".

V IT, jo? Většina firem bere každého programátora, který není úplné trdlo nebo není úplně mimo v podoboru (jako že céčkař, hardwarář a asseblerista se hlásí na hovna v Javě), není totální asociál nebo to z jejich pohledu nepřestřelil s platem.

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #28 kdy: 18. 07. 2018, 11:06:53 »
Hang yourself...

Tak kazdopadne je to o tom, ze my lidi mame tendenci byt pysni, vsichni jsme hvezdy a povrchne odsuzujeme, to je takovy temer tautologicky konstrukt, ktery se zrcadli vsude v nasem zivote. No a ted ty jsi hvezda, povrchne si odsoudil firmu jako podprumernou, ikdyz si tam fakticky nikdy nedelal, ten tym neznas a oni te ty kurvy nechtej :-))

A prave to ocekavani a pre-od-souzeni vyvolalo ted ten stav, ktery to vyvolalo. Spis to ber jako emocni vycvik a zkus tomu predejit myslenkovym cvicenim a hlavne ....bez delat hvezdu nekam jinam :-) Btw. Zijes v rozporu, vidis lidi jako lopaty a hvezdy, ale my vsichni jsme oboje (dokonce daleko vic) prave ted :-)

Pisu to jako srandu... napul...

pedro

Re:Nevzali mě na místo lopaty. Co teď?
« Odpověď #29 kdy: 18. 07. 2018, 16:22:18 »
Hele, hlavne si nemysli, ze vyber lidi ve firmach probiha nejakym zavratne sofistikovanym zpusobem. Mluvim z vlastni zkusenosti, je to saskarna.