Příjmy softwarových firem.

Re:Příjmy softwarových firem.
« Odpověď #15 kdy: 17. 07. 2018, 15:40:06 »
Koukám, že tady má každý plnou hubu keců, ale o realitě většina ví úplné hovno.

V korporátech i fabrikách jsou běžné 1000% marže (na veškeré náklady včetně odpisů + cena materiálu) i víc (v závislosti na sektoru). Takže marže 300-400% je pro malou firmu v pohodě. Základem pro klid do dalších let je mít produkt, který vyžaduje servis.

Očividně mnoho zdejších odhadců dlouhodobě nepodnikalo.

Tuhle jsem koukal např na odtah vozidel... z pohledu zákazníka 30 minut práce jednoho řidiče a 1300kč zaplaceno... dle toho jak odtahuje fábku tak moc intelektuálně ani zručností náročná práce.
Podle zdejších odhadců je výdělek 20k Kč denně a měsíčně +- 440 000 korun ideálně tedy vše do kapsy řidiče... takže 440 000kč pokud možno hrubá mzda řidiče.

Mnoho zdejších ani nerozlišuje mezi tak základní věcí jako zodpovědností zaměstnance (kdy Výše náhrady škody nesmí přesáhnout částku rovnající se trojnásobku průměrného měsíčního výdělku zaměstnance.)  a podnikatele či firmy.

honza

« Odpověď #16 kdy: 11. 08. 2018, 16:46:40 »
tato diskuze mi pripomina adminy u nas v firme, kteri si mysleli ze zakaznici se objevi u dveri sami, smlouvy s nimi jsou vyhozene penize za pravniky, projekty se vyresi samy a veskery prijem od zakazniku se ma rozpocitat na jejich plat. Programatori, admini jsou jen cast celku, sami o sobe (a ciste jen programovanim nebo spravou) se prijem do firmy nedostane.

itman

« Odpověď #17 kdy: 11. 08. 2018, 18:11:43 »
tato diskuze mi pripomina adminy u nas v firme, kteri si mysleli ze zakaznici se objevi u dveri sami, smlouvy s nimi jsou vyhozene penize za pravniky, projekty se vyresi samy a veskery prijem od zakazniku se ma rozpocitat na jejich plat. Programatori, admini jsou jen cast celku, sami o sobe (a ciste jen programovanim nebo spravou) se prijem do firmy nedostane.

Tak začni prodávat lidi na švarc a máš to v pohodě. Prodáš bance za 200, lopatě dáš 140 a 60 čistá ruka. Co lopatě musíš koupit? Vůbec nic, protože ona je přece podnikatel :D Je v bance a vůbec ji nevidíš - žádný problém. Inzeráty a pohovory zvládneš sám. Takhle se dneska vydělává.