Dakujem za odpovede. Prekvapujuco vela ich bolo dost k veci.
Fakt som si myslel, ze IO s 1000 suciastkami sa da zbuchat v hackerspace. Student nie som, takze bakalarka z toho nebude.
Roberta Baruch a jeho projekt LMARV-1 urcite pozriem.
Tuto dalsi vyrobcovia: https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-project_wafer_service
Takze RISC-V treba na FPGA.
Pokud ti/Vám jde o prototypový čip, nějakou funkcionalitu či vlastní systém a plánujete ho použít v několika desítkách/stovkách aplikací, tak běžte cestou FPGA. Jsou k tomu jádra, jsou k tomu celkem přívětivá vývojová prostředí a například MATLAB je schopný vygenerovat i kód ve VHDL (klasicky kluci od automatizace a jejich PID regulátory, FIR filtry, zpracování signálu obecně), kluci z firmy kde jsem psal bakalářku na tom rozjížděli OpenCL (ZYNQ).
Pak jsou tu embeded procesory, kde si můžete navolit vlastní periferie, UARTem počínaje, DMA konče (NIOS _Altera/Intel, MicroBlaze (mám pocit) u Xilinxu).
Pokud jde pak o malé věci, typu "logická funkce, kombinační obvod, čítač" třeba postačí i CPLD.
Touhle cestou si fakt ušetříte hodně psychického zdraví, peněz a v noci se třeba i vyspíte.
Pro zajímavost:
http://cz.farnell.com/avnet/aes-minized-7z007-g/dev-board-single-core-zynq-7000/dp/2775207Za dva tisíce korun, běží na tom Linux, umí to snad všechny možné i nemožné psí kusy. Zkuste se zaměřit spíš na tuhle cestu, než si zbytečně vylámat zuby na něčem, co zahrnuje desítky let vývoje a pojmutí velkého množství informací mimo váš cíl.