reklama

Co si myslíte o e-občance?

phpadmin

Re:Co si myslíte o e-občance?
« Odpověď #15 kdy: 12. 07. 2018, 22:20:45 »
Předem říkám, že jsem si to téma chtěl otevřít asi pětkrát a vždy jsem couvl. Ale no co.

Co si o tom myslíte? Mě se na to lidi budou ptát a já fakt nevím, co jim na to říci. Jestli říci, ať si to pořídí a nebo mávnout rukou? Já sám nevím, jestli si pro to mám dojít.
Dřív nebo později jí prostě dostaneš bez šance volby. Teď spíš záleží jestli jí potřebuješ nebo ne ... podle toho se rozhodni. Fakt stupidní dotaz.

Jestli ji dostane bez šance volby je na diskusi. Pokud to lidi nebudou chtít, tak ta volba bude zkrátka muset být k dispozici.
Jo jo, to je jak kdyby lidi nechtěli pasy s biometrickým údajem. Fak by jim dal někdo volbu.

reklama

4

« Odpověď #16 kdy: 12. 07. 2018, 22:55:44 »
1)Zastaralé
2)omezené-viz čtečka a již zmíněné nevýhody
3)v tomto provedení něco co nepotřebuju (stejně jako

...čipy do těla za takových 20-50 let s PR kampaní : "Integrovaný čip v těle se ztratit nedá na rozdíl od Opčanky ", a nadšení hejlové typu Jirsák jim ještě budou tleskat protože to je moderní, správné a cool řešení.
)
4)vzhledečm ktomu co nabízí a na jaké tech. úrovni státem dobře vyhozené peníze.

SB

« Odpověď #17 kdy: 13. 07. 2018, 09:53:37 »
Dřív nebo později jí prostě dostaneš bez šance volby. Teď spíš záleží jestli jí potřebuješ nebo ne ...

To je nějaké středočeské nářečí či co?

SB

« Odpověď #18 kdy: 13. 07. 2018, 09:59:54 »
- tahá to komplet soukromou dokumentaci (od řidičáku přes socku, zdravku a daně až po výpisy ze zdravotní dokumentace) skrz Azure (= děravá platforma mimo území EU, na kterou legislativa ČR nedosáhne)

Toto mě zajímá. Mohl byste to prosím rozvést?

PetrM

« Odpověď #19 kdy: 13. 07. 2018, 10:25:23 »
Všechny nové občanky mají čip ... to je bez diskuze :P

Ale ne každá očipovaná občanka uvidí mimo státní správu čtečku zevnitř... Proti čipu bez napájení a konektivity až tak velký výhrady nemám.

« Odpověď #20 kdy: 14. 07. 2018, 10:01:47 »
1) jak to je s daty a Azure, to se rozebírá v článcích zde na rootu a na lupě, nečekej odpověď v diskusi; a na bezpečnostní průšvih to nevypadá
2) windows-only je zatím jen obslužný program (manipulace s certifikáty), použít např. na přihlášení přes NIA by to mělo jít i pod linuxem - ale zatím ji nemám, takže jsem nezkoušel
3) certifikát, který nelze použít mimo státní správu je IMHO identifikační certifikát (dostupný přes IOK) - to je to, co garantuje stát a stát nechce být zodpovědný za případné zneužití v něčem, co nemá pod kontrolou. Případné další certifikáty uložené na e-občance lze použít stejně, jako kdyby byly uložené někde jinde, občanka může sloužit jako certifikované úložiště certifikátů
4) pokud při převzetí nezadáš alespoň IOK, tak čip v občance nelze použít k žádnému účelu e-governmentu.
5) občanku si nechám vyměnit, protože přihlašování přes NIA (jméno+heslo+sms) je pěkná otrava - takže minimálně IOK si nastavím

CoffeeMan

« Odpověď #21 kdy: 14. 07. 2018, 12:25:12 »
Neuspokojili jste mě s odpovědmi chlapi. Přeci nemůžu nikomu říci, že je to na bobek, že to běhá na Azure :D :o

reklama